Antwort Co běhá na louce? Weitere Antworten – Co můžeme najít na louce
Louka je domovem pro řadu bezobratlých živočichů. V trávě uvidíme skákat saranče a kobyl- ky, mezi květy poletují motýli, včely a čmeláci, na rostlinách usedají slunečka sedmitečná, na zemi můžeme spatřit množství dalších brouků.Drobné savce na louce představují hlodavci – myš domácí, hraboš polní a hmyzožraví rejskové. V podzemí ryjí krtci. Z větších savců se setkáme s ježkem evropským, se zajícem polním, králíkem divokým, srncem evropským. Na louku zavítá divoké prase i liška obecná, lasice kolčava i hranostaj.Na louce můžeme spatřit jak hospodářská zvířata, tak volně žijící zvířata, a to jak savce, ptáky, plazi a hmyz. Pro ně je louka nezbytná k životu. I o louky se musí člověk starat.
Jaký hmyz žije na louce : Nejvíce bezobratlých živočichů na našich loukách představují různí brouci, mouchy (tzn. hmyz dvoukřídlý), hmyz blanokřídlý (tj. včely, vosy a čmeláci) a rozšířený je v tomto prostředí i hmyz rovnokřídlý (kobylky, saranče a cvrčci ).
Jaká zvířata se pasou na louce
Pastvina je pozemek s převážně bylinným vegetačním krytem, sloužící pro pastvu hospodářských zvířat, jako jsou krávy, ovce, kozy, koně a další. Jako pastviny jsou využívány často horské či podhorské, ale i jiné louky.
Jaká může být louka : Je to například Suchá stráňka, Chalupářská louka, Rozkvetlý chodníček, Motýlí louka, Luční květy na obohacení porostů, Louka starých časů, Modrá louka, Bílá louka, Červená louka, Kopretinová louka a řada dalších. Vyplatí se proto pečlivě vybírat, do jakých podmínek budeme louku zakládat.
Mnoho druhů hmyzu, ryb, ptáků, obojživelníků , savců i rostlin zde nachází své útočiště (např. lipan, pstruh, parma, cejn, plovatka, rak, škeble, motýlice, vážka, komár, skokan, kachna, užovka, labuť, kvakoš, bukač, ledňáček, netýkavka, vrba, olše, stulík, lakušník, pomněnka, kosatec žlutý, zblochan).
Louky a pastviny představují široké rozpětí různých společenstev, která jsou důležitou krajinotvornou součástí české krajiny, zdrojem druhové rozmanitosti a útočištěm mnoha ohrožených druhů organismů.
Která zvířata se pasou
Nejčastěji se na Pálavě pasou ovce (např. na Děvíně, Stolové hoře nebo na Svatém kopečku), kozy (např. na Mušlově) a koně (např.Louky se využívají buď jako pastviny, kdy slouží jako zdroj potravy různým druhům hospodářských zvířat, jež se zde volně pasou, nebo jako zdroj sena pro krmení v zimním období.„První sekejte, když louka teprve začíná kvést, tedy na začátku května, protože znova rychle vykvete. Další seč této části udělejte na podzim. Druhou část posekejte v době, kdy odkvétají kopretiny a ona obrazí na konci srpna, pak ji posekejte podruhé.
Sinice a řasy. Při základním dělení se vodní rostliny dělí na skupinu sinic a řas a na skupiny tzv. vyšších rostlin. Sinice a řasy jsou jednobuněčné, koloniální o mnohobuněčné fotoautotrofní organismy žijící volně ve vodním sloupci (fytoplankton), nebo rostou přichycené k nějakému podkladu pod vodou (perifyton).
Co plave na rybníce : Na rybníce plave lyska.
Které zvíře spí nejvíc : Rekordmanem ve spaní je s dvaceti hodinami denně netopýr, naproti tomu třeba žirafě stačí dvouhodinová siesta. Dospělý člověk, který chce být v dobré kondici, spí v průměru osm hodin denně. Z nich tvoří takzvané fáze REM, v nichž se zdají sny, necelé dvě hodiny.
Jak správně sekat louku
První rok se doporučuje sečení při výšce porostu 20-30 cm (až 4 krát ročně). Druhý rok sečeme 2-3 krát ročně a porost se postupně zahušťuje, sečení může být už na výšku jen 5 cm. Třetí rok by měla být louka už v plné kráse, sečeme 1-3 krát ročně.
Louku nikdy nezakládejte do stávajícího trávníku, ale vždy na nově připravenou plochu. V konkurenci rychle rostoucí trávy by totiž nemělo luční osivo šanci. Nejdříve půdu vyčistěte a zbavte ji vytrvalých plevelů. Soustřeďte se hlavně na plevele rozmnožující se oddenky, jako je například bršlice, pýr nebo pcháč.Vodní rostliny
- Kosatec žlutý
- Máta vodní
- Plavín štítnatý
- Pomněnka bahenní
- Prustka obecná
- Sítina rozkladitá
- Skřípinec jezerní
- Vachta trojlistá
Co roste na vodě : Příklady bylin vázaných na vodu
stulík žlutý (b) – Oproti leknínu má spíše oválné listy a menší, žluté květy. rákos obecný (c) – Součást břehového porostu, tvoří monokultury – rákosiny. orobinec (d) – Na březích, má typická hnědá plodenství sestávající z nažek s chmýrem (šíří je vítr).