Antwort Co by měl obsahovat Čtenářský deník? Weitere Antworten – Co by mělo být v čtenářském deníku
Do čtenářského deníku se zapisuje
- Jméno autora.
- Název díla.
- Ilustrátor.
- Nakladatelství
- Rok vydání (případně kde a kolikáté)
- Hlavní postavy.
- Stručný výtah z děje.
- Vlastní hodnocení, recenze.
Čtenářský deník je soubor několika oddělených zápisů o knihách, které žák či student přečetl. Ve čtenářském deníku poté pojednává o jejich ději, postavách, hlavních myšlenkách, na střední škole pak také případně o literárně-historickém kontextu. Čtenářský deník je útvar na půl informativní a na půl analyticko-kritický.Hlavním obsahem čtenářského deníku jsou výpisky a rozbory. Úprava čtenářského deníku by měla mít jednotnou formu. Zápis do čtenářského deníku se zpravidla skládá z uvedení jména autora, názvu díla a základních bibliografických údajů (pořadí vydání, vydavatelství, rok vydání, ISBN, případně jméno ilustrátora a další).
Jak správně napsat Čtenářský deník k maturitě : Čtenářský deník by měl mít nejen informativní, ale částečně i analytickou, či kritickou formu. To znamená, že od studenta je zpravidla očekávána jeho vlastní myšlenka, hodnocení, názor na dané dílo, podložená argumentace a především originální přístup k tématu.
Co se píše do deníku
Při psaní o minulosti se držte dvou zásad: pište co nejupřímněji o tom, co jste zažili, a snažte se dát své vzpomínky do kontextu. To vám pomůže se na věci podívat z jiné perspektivy. Během psaní o minulosti doporučuji psát v třetí osobě. Deníkovat můžete i za účelem vytváření své vysněné budoucnosti.
Jak zpracovat Čtenářský deník : Čtenářský deník úprava
Jedním z hlavních cílů čtenářského deníku je právě rozšíření slovní zásoby a jazykových dovedností jakožto celku, proto je velmi dobré dbát jak na stylistiku, tak na pravopis (pokud ortografie není Vaší nejsilnější stránkou, nestyďte se nechat si udělat korektury od někoho jiného, např. zde).
Připravili jsme si pro tebe tipy na 6 knih, u kterých zaručeně neusneš a zvládneš je přečíst levou zadní.
- Saturnin. Autor: Zdeněk Jirotka.
- Na západní frontě klid. Autor: Erich Maria Remarque.
- Malý princ. Autor: Antoine de Saint-Exupéry.
- Povídky z druhé kapsy. Autor: Karel Čapek.
- Bylo nás pět.
- Harry Potter a tajemná komnata.
Vítka posadí maminka na vlak a ten jede za svou tetou do Prahy. Ve vlaku potká mnoho dalších cestujících a celou dobu jej střeží pan průvodčí. Příběh je milý, doplněný o hezké ilustrace Adolfa Borna. Syn se díky knize také těší, až ho jednou posadím do autobusu, aby jel sám do Prahy, kde ho vyzvedne babička.
Co si mám psát do deníku
Při psaní o minulosti se držte dvou zásad: pište co nejupřímněji o tom, co jste zažili, a snažte se dát své vzpomínky do kontextu. To vám pomůže se na věci podívat z jiné perspektivy. Během psaní o minulosti doporučuji psát v třetí osobě. Deníkovat můžete i za účelem vytváření své vysněné budoucnosti.obsah, předmět či téma, • časové hledisko, • prostorové hledisko, • čtenářské určení, • formu dokumentu.Psaní deníku je nástroj, díky kterému ze sebe dostáváme nával emocí a starostí. Úplně se jich nezbavíme, ale zprostředkuje nám odstup a třeba i lepší řešení. Pokud jste své niterní pocity doposud nesvěřili ani deníku, nic se nebojte. Nikdy není pozdě začít.
Psaní deníku poskytuje prostor mezi našimi myšlenkami a realitou. Můžeme si ji na jeho stránkách zrekapitulovat, znovu přehrát, promyslet. Na podobném principu funguje třeba meditace všímavosti, kdy se učíte se na své myšlenky dívat s jistým odstupem.
Jak dostat e knihu do ctecky : Nahrání knihy do čtečky Kindle nebo PocketBook je velice snadná záležitost. Vše, co stačí udělat je odeslat příslušný soubor, který naleznete v sekci Moje knihovna na záložce E-knihy, na speciální e-mailovou adresu vaší čtečky.
Jak by měl vypadat referát na knihu :
- Obecné zásady: Referát žák vypracuje 1x za pololetí, a to buďto písemnou, anebo ústní formou – dle rozpisu.
- Představit svou knihu:
- Stručné údaje o autorovi knihy:
- Místo a čas:
- Charakteristika postav:
- Stručný děj a hlavní zápletka:
- Citace:
- Vlastní názor + jiné zajímavosti:
Co si mám psát s holkou
Hlavně během prvních schůzek je důležité najít správné téma, aby se dívka nenudila. Holky si rády povídají o svých koníčcích, jaké poslouchají kapely, na čem byly naposledy v kině nebo kam se chystají na víkend. Pokud vás zrovna nic nenapadá, nepropadejte panice. Rozhlédněte se kolem sebe a stočte téma tím směrem.
Obsahovat by měla:
- název knihy a jméno autora.
- motiv příběhu.
- čas, kdy se vyprávění odehrává
- kompozici.
- formu vyprávění (osobu, přítomnost vypravěče apod.)
- hlavní postavy a jejich charakteristiku.
- literární žánr.
Při rozboru kompozice se zaměřujeme na to, z jakých prvků je dílo vystavěno a jak jsou tyto prvky řazeny, sledujeme způsob vyprávění a osobu vypravěče a nepomineme ani prolínání řeči autorské a řeči postav. Toto bychom měli určovat u každého prozaického díla – to platí i u próz, které si budete vybírat k maturitě.
Jak správně vést deník : Při psaní o minulosti se držte dvou zásad: pište co nejupřímněji o tom, co jste zažili, a snažte se dát své vzpomínky do kontextu. To vám pomůže se na věci podívat z jiné perspektivy. Během psaní o minulosti doporučuji psát v třetí osobě. Deníkovat můžete i za účelem vytváření své vysněné budoucnosti.