Antwort Co by mělo obsahovat vyprávění? Weitere Antworten – Co musí obsahovat vyprávění
Podstatou vypravování je vystihnout děj, příběh tak, aby si ho čtenář, posluchač dovedl představit. Vypravování má tedy děj buď skutečný, nebo smyšlený. Vypravování může obsahovat monology (samomluvu), dialogy (rozhovory více postav), řeč přímou a nepřímou.Jak na osnovu vyprávění
Případně je možné příběh rozdělit do pěti fází, kterými jsou: expozice (úvodní situace), kolize (zápletka), krize (vyvrcholení konfliktu), peripetie (zvraty a komplikace) a nakonec rozuzlení.V úvodu byste měli nastínit, o čem vlastně celé vypravování bude, představit postavy, uvést místo a čas děje. Ve stati by se měl už celý příběh odehrávat. Určitě nezapomeňte na zápletku, zvrat a vyvrcholení. Zápletka, nebo také kolize, je část příběhu, kdy se začne něco dít.
Co musí obsahovat sloh : Každá maturitní slohová práce musí mít nadpis, úvod, text a závěr. Kromě samotného textu se hodnotí také vizuální stránka (škrtance, okraje, mezery mezi odstavci) a samozřejmě pravopisné chyby. Maturitní slohovka musí splnit minimální počet slov, bývá to 250 slov, což je v přepočtu průměrně 30 řádků formátu A4.
Co by měla obsahovat úvaha
Charakteristika. V úvaze je nutné zaujmout vlastní (subjektivní) postoj k určitému problému, jevu či události, vysvětlit ho a své názory podpořit argumentací. Vhodné je používání výrazů: Domnívám se, myslím si, podle mého názoru, uvažuji, přemýšlím, zajímám se o aj.
Jak vypadá fejeton : Charakteristika fejetonu
Napsán je zábavným literárním slohem, mnohdy satiricky komentujícím či trefně ironizujícím vybrané dobové události. Časté jsou nadsázka, humorné postřehy nebo hyperboly. Typický humor obsahuje i užívání komických výrazů, slovních hříček či užití knižních tvarů.
Text můžeme popsat pomocí osnovy, která má tři části: úvod, stať a závěr.
V úvaze je nutné zaujmout vlastní (subjektivní) postoj k určitému problému, jevu či události, vysvětlit ho a své názory podpořit argumentací. Vhodné je používání výrazů: Domnívám se, myslím si, podle mého názoru, uvažuji, přemýšlím, zajímám se o aj. Myšlenky jsou řazeny volně po sobě, dle úvahového postupu.
V jakém čase se píše zpráva
– zpráva je informace o tom, co už se stalo – typický je proto minulý čas – jedná se o úvar informační (zpravodajský) – důraz se klade na objektivitu, vlastní názor autora je nežádoucí – obsahuje události tak, že odpovídá na pomyslné otázky: • Co se staloPozor si dejte především na časté opakování slov (riziková jsou slovesa být a mít), pravopisné chyby a čárky ve složitějších souvětích. Zkuste dát text přečíst ještě nějaké druhé osobě (může jít klidně o sourozence, rodiče, kamaráda), ta Vám může pomoci s tím, zda je ceý text jasný a srozumitelný.Na co si dát v úvaze pozor
- Úvaha musí být především logicky strukturovaná.
- Myšlenky by se neměly opakovat.
- Jazyk by měl být spisovný.
- Je důležité neprezentovat pouze svůj názor, ale zamyslet se i nad jinými pohledy.
- Používají se formulace jako myslím si, věřím, že, podle mého názoru, zamýšlím se.
Fejeton by měl být gradován do jedné pointy a obsahovat nové, nečekané pohledy na věc, a tím vést čtenáře k zamyšlení nad tématem (proto často obsahuje nezodpovězené otázky). V angličtině se význam posunul; feuilleton je v tištěných periodikách používán ve smyslu román na pokračování.
Co má obsahovat zpráva : – zpráva je informace o tom, co už se stalo – typický je proto minulý čas – jedná se o úvar informační (zpravodajský) – důraz se klade na objektivitu, vlastní názor autora je nežádoucí – obsahuje události tak, že odpovídá na pomyslné otázky: • Co se stalo
Jak má vypadat osnova bakalářské práce : Osnova BP vypadá následovně:
- Úvod.
- Cíl práce a metodika.
- Teoretická východiska / Současný stav poznání řešené problematiky.
- Vlastní práce / Vlastní zpracování / Vlastní řešení / Analytická část.
- Zhodnocení a doporučení / Výsledky a diskuze.
- Závěr.
- Seznam použitých zdrojů / Použitá literatura.
- Přílohy.
Co má obsahovat výklad
a) Všeobecné informace o jevu, případně historie vzniku a vývoje jevu. b) Použité metody, analýza částí nebo fází. 3. Závěr – Shrnutí, vyvození jevů, poučení, zobecnění.
Strukturovat jednotlivé odstavce je dobré tak, že na začátku odstavce napíšete uvedení do problému, průběh problému a nakonec napsat, k jakému závěru jste nakonec dospěli. Protiargumenty jsou také důležitá věc.Na co si dát v úvaze pozor
- Úvaha musí být především logicky strukturovaná.
- Myšlenky by se neměly opakovat.
- Jazyk by měl být spisovný.
- Je důležité neprezentovat pouze svůj názor, ale zamyslet se i nad jinými pohledy.
- Používají se formulace jako myslím si, věřím, že, podle mého názoru, zamýšlím se.
V jakém čase se píše vyprávění : To je hlavní důvod, proč se autorům spíše doporučuje psát v čase minulém, který je pro vyprávění příběhů přirozenější, a minulý čas rovněž ve většině knížek převažuje.