Antwort Co byli Slované? Weitere Antworten – Co byly Slované
Slované jsou etnická skupina indoevropského původu. Obývají Eurasii od střední a jihovýchodní Evropy až po Střední Asii a Sibiř. V důsledku imigrace vznikly velké slovanské diaspory zejména v USA a Kanadě. Podle odhadů čítá v současnosti populace Slovanů asi 350 milionů lidí.Slované se živili hlavně zemědělstvím, chovali dobytek, jejich způsobem obživy byl i lov a rybolov. Přesto ale často vytvářeli tlak i na Byzanc, na jejíž území pořádali loupeživé nájezdy.Pravlast Slovanů se tak hledá v prostoru mezi Vislou, Bugem a horním Dněprem, tj. zhruba na území dnešní Ukrajiny. Expanze Slovanů představovala vyústění neklidného období stěhování národů na našem území. Slované byli zemědělský lid, který měl na naše území přicházet v několika vlnách a v různých proudech.
Které státy jsou Slované : Mezi současné slovanské státy patří Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česko, Chorvatsko, Severní Makedonie, Polsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko a Ukrajina. Odhaduje se, že populace Slovanů čítá na začátku 21. století asi 350 milionů lidí.
Odkud jsou Češi
Češi jsou potomky slovanských kmenů, jež v 6. století pronikly do střední Evropy a smísily se zde s dosavadním převážně kelto-germánským obyvatelstvem. Mluví češtinou, která patří mezi západoslovanské jazyky.
Odkud pochází Slované : Pravlast a směry migrace prvních Slovanů
Historici se dnes shodují na tom, že se ta původní slovanská pravlast nacházela někde ve středovýchodní Evropě a někde mezi řekami Visla a Dněpr. Tedy v oblasti dejme tomu severovýchodně od Karpatských hor, někde v oblasti dnešního Běloruska.
Slované osídlili nejprve nejúrodnější ( nejúrodnější = vhodný k pěstování plodin) oblasti naší země. Žili v obydlích, která měla dřevěnou střechu. Stěny byly spletené z větví a zpevněné hlínou a kameny. Později si stavěli dřevěné domy.
První Slované žili v malých neopevněných osadách. Později, s rozvojem obchodu, začali budovat opevněná hradiště. Ta sloužila jako centra obchodu, řemesel a taky jim poskytovala ochranu proti nájezdníkům. Pro malé jazykovědce Slovanské kmeny hovořily společným jazy- kem, kterému říkáme praslovanština.
Z kolika procent jsou Češi Slované
Podle jiného výzkumu je etnogeneze Čechů dotčena slovanským původem z 51 procent a zbytek je tvořen románským, germánským, židovským, ugrofinským nebo jihokavkazským původem. Češi mají vysokou frekvenci výskytu haploskupiny R1a – 34,2 %.a 6. století opravdu přitáhly do východní Evropy z blíže neurčené pravlasti, původní obyvatelstvo odtud nevytlačily. Naopak se s ním smísily a vnutily mu vlastní jazyk a kulturu. Tím vznikly nové národy, které se dnes svorně nazývají slovanské, i když je spojují jen společné rysy jazyka, nikoli geny.Geneticky je obyvatelstvo Česka v porovnání s některými jinými zeměmi velmi pestré a zahrnuje kromě 35 procent slovanské populace také třetinu populace s germánsko-keltským původem, 10 procent populace s nordickým (skandinávským) původem a další mají původ například židovský, jihoevropský nebo i sibiřský.
Česko je geneticky mimořádně pestré, slovanské kořeny má jen 35 procent populace. U třetiny lidí lze vystopovat jejich germánsko-keltský původ a deset procent má prapředky z řad Vikingů. Zbytek má například židovský původ, někteří lidé mohou hledat své kořeny v jižní Evropě nebo na Sibiři.
Co vytvořili Slované : století si vytvořili samostatný stát i Srbové (předtím zůstali pod nadvládou Bulharů, Byzance) a přijali pravoslavné (východní) křesťanství a s ním i slovanský bohoslužebný jazyk a písemnictví.
Co uměli Slované : Život a hospodářství Také víme, že se Slované živili hlavně zemědělstvím – chovali dobytek, lovili zvěř i ryby, úrodu uměli orat a mlít. Z řemesel znali jen ty starší, takže třeba hrnčířství a kovářství. Obchodovali méně než jiné národy, prodávali třeba kožešiny a med výměnou za kovy, sůl a zbraně.
Co se říká o Česku
Oficiálním politickým jménem českého státu je Česká republika, které je uvedeno v Ústavě České republiky. Oficiálním zeměpisným (krátkým) jménem je Česko, které bylo standardizováno na národní a mezinárodní úrovni a je uvedeno v oficiálních databázích zeměpisných (krátkých) jmen zemí OSN.
století. Zaměřovali se na zemědělství a pastevectví, byli zruční rybáři, lovci a lesní včelaři, uměli orat i mlít obilí. Pěstovali obiloviny, luštěniny, olejnaté rostliny, ovoce, zeleninu a len, chovali prasata, drůbež, ovce, kozy, dobytek a koně. Z řemesel vynikalo kovářství, tkalcovství, hrnčířství a šperkařství.Dříve byly jako království centrem Koruny české. Kořen slova Čech pravděpodobně odpovídá významu člověk. Latinský ekvivalent Bohemia, původně Boiohaemum (doslova „země Bójů“), jenž časem ovlivnil i názvy v jiných jazycích, je odvozen od keltského kmene Bójů, kteří na tomto území žili od 4. do 1. století př. n. l.
Jak vzniklo název Česko : Vznikl zjednodušením hypotetického původního tvaru Češsko odvozeného od adjektiva češský, je doložen již z 18. století, r. 1704 a častěji pak od 19. století se objevuje též jako označení pro celé České země.