Antwort Co delat kdyz jsem srazil srnu? Weitere Antworten – Co dělat se sraženou srnou
Incident sražení zvířete je třeba ihned nahlásit na policii, a to buď přímo na místě pomocí linky 158, nebo následně na nejbližší policejní stanici. Policie zjístí majitele zvířete, případně zavolá myslivecké sdružení, které zvíře z vozovky odstraní.Dobré rady. Telefonátem na policii nic nezkazíte. Zavolejte tam i v případě, že srazíte zvěř (srnu, divočáka) a ta se zvedne a uteče do lesa. Může být zraněná a je dobré, když se o tom myslivci od policie dozvědí.Při nálezu zraněného zvířete nebo opuštěného mláděte vždy co nejdříve kontaktujte nejbližší záchrannou stanici anebo dispečink záchranných stanic (774 155 155).
Jak nahlásit střet se zvěří : Pokud k takové situaci opravdu dojde a nárazem zvíře usmrtíte, je Vaší povinností nehodu nahlásit Policii ČR. V opačném případě Vám hrozí pokuta. Policie ČR následně kontaktuje místní myslivecké sdružení, které zajistí odvoz zvířete.
Co dělat při srážce se srnkou
Pokud dojde ke zranění zvěře, musíte k nehodě vždy přivolat Policii ČR. A to i v případě, že nemáte na autě žádné poškození. Nemusíte mít obavy – za srážku se zvěří pokuta nehrozí, ani se vám nepřipíšou trestné body. Policie s vámi sepíše protokol, který předložíte pojišťovně.
Co delat kdyz Prejedu zvíře : Poskytněte první pomoc případným zraněným, zavolejte záchranku a také policii, podle toho, k čemu všemu došlo. Tohle je stejné, jako když do toho není zapletené zvíře. Navíc ale: Pokud dojde ke smrti zvířete, jste ze zákona povinni nahlásit nehodu Policii ČR, dokonce i když se autu nestalo nic.
Postup při srážce se zvěří
Oblékněte si reflexní vestu a umístěte za vozidlo v odpovídající vzdálenosti výstražný trojúhelník. Volejte polici, a to i v případě, že zvěř z místa uteče, nebo je škoda na vašem vozidle minimální. Zavolejte asistenční službu vaší pojišťovny.
Obvykle se jedná o balíček srážky se zvěří a okus zvířetem. Vyjde vás přibližně na 600–800 Kč ročně. Dejte si ovšem pozor, zda se pojištění vztahuje na všechna zvířata. Některé pojišťovny rozlišují pojmy zvíře a zvěř a škodu vám uhradí jen v případě, že vám ji způsobila divoká zvěř.
Jak se zachovat při srážce se zvěří
Ke každé srážce se zvěří přivolejte policii. Na zvíře nesahejte a neodvážejte ho pryč – to by bylo pytláctví. Škodu na autě vám proplatí pojišťovna, ale jen v případě, že jste si sjednali připojištění střetu se zvěří. To vás vyjde na několik set korun ročně.Nález uhynulé spárkaté zvěře
Oznámení proveďte na policii na lince 158 (popř. 156) a postupujte podle pokynů operátora (vhodné označení místa).Pokud jde o vážnou nebo hromadnou nehodu, vždy volejte tísňovou linku 112, jejímž prostřednictvím budou přivoláni: hasiči (uhašení požáru, vyproštění osob, likvidace úniku látek), ▪ zdravotnická záchranná služba (ošetření a odvoz raněných), policie (zabezpečení místa nehody, organizace dopravy, vyšetření nehody).
Postup při srážce se zvěří
Oblékněte si reflexní vestu a umístěte za vozidlo v odpovídající vzdálenosti výstražný trojúhelník. Volejte polici, a to i v případě, že zvěř z místa uteče, nebo je škoda na vašem vozidle minimální. Zavolejte asistenční službu vaší pojišťovny.
Co mám dělat když přejedu kočku : Obrátit se na Policii České republiky, městskou policii, krajský či obecní úřad, místní spolek nebo organizaci za práva zvířat, krajskou veterinární správu.
Kdo platí škodu při srážce se zvěří : Kdo hradí škodu na vozidle při střetu se zvěří V případě střetu se zvířetem, které má majitele (např. pes nebo kráva), vám je povinen škodu uhradit majitel zvířete. Při většině nehod se však jedná o srážku s divokou zvěří, která nemá majitele, a tak není po kom žádat náhradu škody.
Co delat kdyz nekdo týrá zvíře
Co dělat v případě, že máte podezření na týrání zvířat Podezření z týrání zvířat se ohlašuje na příslušnou veterinární strávu, na obecní (obvodní, městský) úřad (odbor životního prostředí) či – zejména v akutním případě – na policii ČR.
Nález sraženého či jinak uhynulého zvířete je vhodné oznámit na příslušném obecním či městském úřadě, na který pak připadne následná ohlašovací povinnost a odstranění.Dopravní nehodu vždy předjedeme a svoje auto zastavíme v dostatečné vzdálenosti za havarovaným autem. Zapneme výstražná světla a pokud nejedeme sami, vyzveme své spolucestující, aby z auta vystoupili a počkali na nás na bezpečném místě mimo komunikaci (na dálnici až za svodidly).
Jak oznacit dopravní nehodu : Jak vyplnit záznam o dopravní nehodě
- Datum nehody – vyplňte co možná nejpřesněji, datum i čas.
- Místo – uveďte místo, kde se nehoda stala, opět co nejpřesněji.
- Zranění – zaškrtnete, pokud k uvedenému došlo.
- Věcná škoda na jiných vozidlech či předmětech – zaškrtnete, pokud k uvedenému došlo.