Antwort Co delat s mokrou zdi? Weitere Antworten – Co dělat s mokrou zdi
U sanované zdi:
- Odstraníte vlhkou omítku a spáry ve zdivu.
- Vyvrtáte otvory a vysajete z nich prach.
- Otvory vyplníte injektážním krémem VYSUŠ ZEĎ KRÉM.
- Otvory a spáry uzavřete VODOTĚSEM.
- Do výšky otvorů natřete hydroizolaci LEPENKA V KÝBLU.
- Necháte dlouhodobě větrat, nebo nanesete sanační omítky HASSAN.
Používejte propustné nátěrové barvy, skvěle poslouží třeba Primalex Mykostop. Disperzní by znemožnily průchod vlhkosti a po čase byste museli celý proces provést znovu. Pokud jde o místnost, kde není možné pravidelně větrat, naneste termoizolační nátěr přímo na zdivo bez malty.Pro obklad vlhkých zdí se v současnosti využívají speciální hydroventilační (sanační) desky/dlaždice, kotvené v hydrofilním tmelu. S jejich pomocí zakryjete poškozená místa, aniž by zeď přestala dýchat.
Jak se zbavit vody ve zdi : Neprodleně začněte s důkladným vysoušením.
Otevřete všechna okna a nechte všechny místnosti vyvětrat. Zkontrolujte také stěny – pokud voda zasáhla zdi ze sádrokartonu, bude nutné je zbourat a vyměnit. Poslední fází je vypůjčení odvlhčovače, který do sebe natáhne přebytečnou vlhkost, která se v místnosti nachází.
Jakou omítku na vlhké zdí
V případě sanace mokrých stěn poškozených vzlínající kapilární vlhkostí se na vlhké zdivo nanáší speciální sušící sanační omítka ISOTEX, ve které se během vysušení vytvoří velké množství difúzně otevřených mikropórů. Tyto moderní sanační omítky při aplikaci nepotřebují postřik.
Jak poznat vlhké zdivo : Vlhké zdivo poznáme celkem jednoduše buďto pohledem nebo dotykem na zeď. Někdy ale nepoznáme vlhkost na zdivu hned, ale až po čase, kdy se první nenápadné příznaky, jako jsou malé, postupně se zvětšující skvrnky vlhkosti projeví důrazněji.
Nejvhodnější volbou pro venkovní stěny je akrylový nátěr na stěny (rozpustný ve vodě). Tento typ nátěru pomáhá zajišťovat vodotěsnost stěn a zároveň umožňuje odpařování vlhkosti ze stěn do venkovního ovzduší. Před natíráním venkovní stěny odstraňte co nejvíce překážek, například okenice, rostliny a keře, břečťan atd.
V případě sanace mokrých stěn poškozených vzlínající kapilární vlhkostí se na vlhké zdivo nanáší speciální sušící sanační omítka ISOTEX, ve které se během vysušení vytvoří velké množství difúzně otevřených mikropórů. Tyto moderní sanační omítky při aplikaci nepotřebují postřik.
Jak snizit vlhkost doma
6 tipů, jak snížit vlhkost v bytě
- Pravidelně větrejte.
- Ventilátor v koupelně
- Nejefektivnější způsob: Pořiďte si odvlhčovač
- Vařte s digestoří
- Sušte prádlo venku nebo používejte sušičku.
- Rostliny, které pohlcují vlhkost.
Udělat vnitřní zateplení vlhké stěny se dá dnes už i svépomoci, díky speciálním cemento polystyrenovým deskám STYRCON. Tyto paropropustné tepelně izolační a zároveň sanační desky můžete použít pro zateplení interiéru stěny i stropu. Díky svým aktivním kapilárním schopnostem pomáhají se zbavit vlhkosti ve zdivu.Nejrychlejší řešení – vazelína a instalatérská páska. Nejprve však vypněte vodu a nechte její zbytky odtéct. Poté vezměte vazelínu a vetřete ji do místa, kde je trhlina. Poté omotejte instalatérskou páskou a máte relativně vyhráno, a to aspoň na dobu, než seženete opraváře nebo šikovného souseda.
Ideální pro odčerpávání vody při povodních, záplavách, průsakové vody ze sklepů a při vytopení bytu je použití ponorných kalových čerpadel.
Jak namíchat sanační omítku : Sanační omítka se míchá například elektrickým míchadlem, a to po dobu 15 – 20 minut. Sanační omítku lze míchat i v bubnové míchačce. Při míchání sanační omítky směs nabývá na objemu až o 30 %. Počítejte s tím při dávkování směsi do míchačky.
Jak měřit vlhkost zdiva : Nejjednodušeji a nejrychleji lze vlhkost ve zdivu změřit různými vlhkoměry, určenými pro toto použití. Vlhkoměr pro měření vlhkosti zdiva nebo též dřeva, je většinou kapesní přístroj s hroty, které se zapichují do měřeného materiálu. Hodnota vlhkosti zdiva se zobrazí přímo na displeji.
Jak odvést vlhkost z domu
Mezi nejčastější metody dodatečného odvlhčení zdiva patří odkop, provedení svislé izolace (asfaltový pás, hydroizolační stěrka) s drenáží, která odvádí srážkovou vodu. Tím se zamezí pronikání vlhkosti z boční zeminy, nikoliv však vzlínání vlhkosti od základů.
Pro ""nátěr"" cihel je teoreticky možné použít různé nátěrové hmoty, jako jsou na př. fasádní barvy Barlet, email Bakrylex, S2160 Hostagrund, syntetické emaily S2013 Industrol univerzál, U2029 Industrol profi a další. Předpokladem je naprosto suchý podkald a důkladná penetrace naředěnou, vybranou nátěrovou hmotou.Pro vlastní nátěr můžete použít nátěrovou hmotu S2131 Betex 2v1 na beton. Beton musí být suchý a čistý , zbaven starých nátěrů ( balkon) a prvně je nutné jej dobře napenetrovat, napustit naředěnou barvou Betex na beton.
Jak se zbavit vlhkosti v domě : Základní pravidlo v boji s vlhkostí je – hodně větrat a topit, a to každý den. V domě by se měl udělat průvan, aby se vyčistil vzduch a spolu s ním zmizela z domu i samotná vlhkost. Bez zapnutého topení to ale samozřejmě nepůjde. Zahříváním se totiž vlhkost začne odpařovat, a díky tomu se při větrání vyžene ven.