Antwort Co dělat po thajské masáži? Weitere Antworten – Co Nedelat po masáži
Po masáži si dopřejte lehký a vyvážený pokrm. Vyvarujte se těžkých a mastných jídel, protože odpočatému organismu mohou způsobit nepohodlí. Raději si dejte malé, ale kvalitní jídlo, nejlépe něco teplého. Víte, že váš organismus je po masáži zahřát, proto by bylo šokující poskytnout mu ledovou zmrzlinu.Jako příjemnou relaxaci můžete absolvovat thajskou masáž, jak často si přejete. Pokud nemáte žádné zdravotní potíže a rádi byste jim předcházeli, stačí návštěva jednou za 2 týdny až měsíc. Ušetříte tak namáhané krční svalstvo, předejdete bolestem hlavy a protáhnete ztuhlé svaly.Masáž aktivuje lymfatický a cévní systém, uvolňuje klouby a svaly, pomáhá rovněž odstranit bolesti páteře a zvyšuje pohyblivost celého těla. V důsledku odstraňování energetických blokád má také příznivý dopad na imunitní a nervový systém a přináší celkovou regeneraci a relaxaci.
Jak se obléct na thajskou masáž : Při klasické masáži je obvyklé se částečně či zcela svléknout. U thajské masáže je to ale jinak, pacient i masér jsou vždy oblečeni. Vhodný je lehký a volný oděv, zcela nevhodné jsou jeansy a silné svetry. Jen relaxační olejová masáž a královská bylinná masáž se provádí ve spodním prádle.
Co se děje s tělem po masáži
Po stimulující masáži se můžete cítit povzbuzení a plní energie, zatímco po uklidňující masáži se můžete cítit uvolnění a ospalí. Masáže mají účinek na většinu částí lidského organismu a to především na kůži, podkožní vazivo a svalstvo, ale také na šlachy, klouby, srdce, cévy, lymfatický systém, atd.
Kdy nechodit na masáž : KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)
při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.
Kdy thajskou masáž raději odložit Thajskou masáž nedoporučujeme při nádorových onemocněních, akutních zánětech a infekčních onemocněních (i při pocitu teprve začínající nemoci). Návštěvu doporučujeme také až po úplném doléčení zlomenin.
Před masáží
Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.
Jak dlouho trva Thajska masaz
Doba trvání thajské masáže
Od zkušeného maséra může thajská masáž trvat přibližně 3 hodiny, neboť uvolnění při masáži nelze vychutnat během krátké doby. Minimální vhodná délka masáže thajské je kolem 60 – 90 minut. Masírovaný však snadno ztratí pojem o času.KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)
při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.Kdy thajskou masáž raději odložit Thajskou masáž nedoporučujeme při nádorových onemocněních, akutních zánětech a infekčních onemocněních (i při pocitu teprve začínající nemoci). Návštěvu doporučujeme také až po úplném doléčení zlomenin.
Před masáží
Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.
Kdy není vhodná masáž : Kdy není vhodné jít na masáž:
- horečnaté stavy.
- zánětlivá či infekční onemocnění celého těla (chřipka, angína)
- první trimestr těhotenství a v případě rizikového těhotenství
- nádorová onemocnění, v době akutního průběhu a 12 měsíců po doléčení
- akutní pooperační a poúrazové stavy.
Co se nesmi po masáži : Po masáži je dobré držet se v teple, aby nedošlo k prochlazení uvolněných svalů. Při prochlazení se svaly stáhnou a vznikají svalové spazmy a účinek masáží je tímto efektem výrazně snížen. Může se stát, že dojde i ke zhoršení stavu svalové hmoty. Je lepší nevystavovat se po 24 hodin zvýšené fyzické námaze.
Jak vypadá thajská masáž
Popis techniky
Rytmickým houpavým pohybem masér zpracovává chodidla, pokračuje uvolňující prací na energetických liniích. Sestava vrcholí velkými jógovými ásanami, kterých netrénovaný člověk sám nedosáhne. Masér používá celého těla, ale doteky chodidel či loktů jsou vždy cílené a není používáno násilné manipulace.
Masáž probíhá na matraci o velikosti 120 cm x 200 cm nebo na masážním stole s otvorem pro hlavu. Začíná se očistou chodidel. Poté následuje masáž nohou. Pokožka je masírována olejem a podobně jako u tradiční masáže se na tělo působí tlaky prsty a dlaněmi, ovšem ne tak intenzivně jako v případě masáže tradiční.Po masáži je dobré držet se v teple, aby nedošlo k prochlazení uvolněných svalů. Při prochlazení se svaly stáhnou a vznikají svalové spazmy a účinek masáží je tímto efektem výrazně snížen. Může se stát, že dojde i ke zhoršení stavu svalové hmoty. Je lepší nevystavovat se po 24 hodin zvýšené fyzické námaze.
Co se nesmi Masirovat : Nesmí se masírovat v těchto místech
- V místech hnisavých nebo plísňových onemocnění.
- V místech zanícených kloubů.
- V místech krvácejícího poranění nebo rozsáhlejšího zhmoždění, zlomenin atd.
- V místech popálenin, opařenin atd.
- V místech křečových žil, zánětů žil nebo bércových vředů.
- V místech otoků nejasného původu.