Antwort Co dát křečkovi k jídlu? Weitere Antworten – Co všechno můžou křečci jíst
Doporučujeme vařené kuřecí nebo rybí maso, vařené vejce, granule či kapsičky pro psy a kočky, sušené krevety, červy atd. Křečci nepohrdnou ani jogurtem či tvarohem. Bylinky podáváme křečkům hlavně čerstvé. Na trhu je možné pořídit i směsi sušených bylin.Doporučuje se banán, broskev, godži (kustovnice čínská), hroznové víno, hruška, jablko, případně lesní plody. Určitě byste křečkovi neměli dávat citrusy a kokos. Ovoce i zelenina by měly mít pokojovou teplotu, takže není vhodné krmit křečky čímkoli přímo z lednice.Současně mu dopřejte i šťavnaté zelené krmení – jetel, luční trávu, všechny druhy ovoce. Ze zeleniny pak mrkev, květák, listový špenát, okurku, celer nebo hlávkový salát. Křečci milují různé sušené směsi, ale i čerstvou zeleninu.
Co miluji křečci : Křečci mají rádi nejrůznější semínka − můžete jim dávat slunečnicová či dýňová. Dále různé druhy oříšků − lískové, vlašské, arašídy, čerstvou zeleninu − okurka, cuketa, brokolice, salát − a ovoce: jablka, meruňky, hrušky, rozinky. Nepohrdnou ani moučnými červy.
Co nesmí jíst křečci
Zakázané krmivo pro křečka jsou solené výrobky, jako jsou tyčinky nebo sušenky, cibule, česnek, citrusy, čokoláda a jiné sladkosti, surová fazole a brambory, avokádo, lilek, cizrna, růžičková kapusta, granátové jablko, liči, mango, zelí, rebarbora, čočka a ředkvička. Jídlo křečka by nemělo obsahovat zbytky po oběde.
Co mají rádi křečci : Jako zelené krmení se výborně hodí banán, bílé zelí, brambory, cuketa, čekanka, dýně, hruška, jablko, jahody, jitrocel, kukuřice, mrkev, pampeliška, salátová okurka, sladká paprika nebo třeba sójové výhonky.
Vybrané potraviny, které nejsou pro křečka vhodné a mohou být i nebezpečné:
- Ananas.
- Avokádo.
- Brambory.
- Cibule.
- Citrusy.
- Cukr.
- Česnek.
- Čokoláda.
Chov křečka není příliš náročný, ale stejně jako každé jiné zvíře vyžaduje pečlivou péči i socializaci s majitelem. Jedná se o samotářská zvířata a až na drobné výjimky je pro ně nejvhodnější samostatný chov. Potřebují dostatek podnětů, tzn. nejrůznějších hraček a prolézaček v kleci.
Co nedělat křečkovi
6 věcí, které nedělejte se svým křečkem
- Nenechte křečka bydlet v rušné místnosti.
- Nedávejte klec k oknu, kterým větráte.
- Pořízení dalšího křečka není nejlepší nápad.
- Jednodruhová strava.
- Vodní lázeň tento malý hlodavec neocení
- Nerušte ho při spánku.
Při výběru ovoce a zeleniny pro křečky je třeba být opatrný, protože některé druhy mohou být pro ně škodlivé. Bezpečné možnosti zahrnují: Ovoce: Jablka (bez jadřinců), hrušky, melouny, banány (v malém množství). Zelenina: Mrkev, brokolice, květák, okurky, špenát (v omezeném množství kvůli vysokému obsahu oxalátů).Základem je: krmení a voda
- Základem je: krmení a voda.
- Křečci jsou hlodavci, ale příležitostně si rádi dají trochu živočišných bílkovin.
- Podávání pamlsků
- Párkrát do týdne odměňte svého křečka pamlskem.
- Nechejte křečka hrabat.
- Dřevěné hobliny jsou vynikající podestýlka pro křečky.
- Hračky je zabaví
Zelenina a ovoce:
- Cibule, česnek.
- Citrusové plody (pomeranče, citrony, mandarinky)
- Avokádo.
- Růžičková kapusta.
- Rebarbora.
- Zelí
- Brambory (syrové)
- Syrové fazole.
Co dát křečkovi do domečku : Materiál na hnízdo
Osvědčeným materiálem na hnízdo je nebílený a nebarvený toaletní papír, ubrousky či papírové kapesníčky, které křečkovi natrháme na menší kousky. Křeček si vše sám odnese do domečku nebo do místa, ve kterém se rozhodl si udělat hnízdo.
Co můžu dát křečkovi : Obiloviny a semena
Můžete si koupit hotovou směs – bez problémů lze koupit různé druhy – nebo se nechat zlákat k přípravě vlastní. Křečci džungarští mají velmi rádi oves, proso, pšenici a žito. Mají rády také dýňová a slunečnicová semínka, ale s těmi je třeba zacházet opatrně.
Co muze křeček za zeleninu
Při výběru ovoce a zeleniny pro křečky je třeba být opatrný, protože některé druhy mohou být pro ně škodlivé. Bezpečné možnosti zahrnují: Ovoce: Jablka (bez jadřinců), hrušky, melouny, banány (v malém množství). Zelenina: Mrkev, brokolice, květák, okurky, špenát (v omezeném množství kvůli vysokému obsahu oxalátů).