Antwort Co dát na prkennou podlahu? Weitere Antworten – Co pod prkennou podlahu
Můžeme použít polystyren, matrace – podle nabídky trhu v místě. Podlaha by měla být palubová. Vzduchová mezera pod ní (15 – 45 cm) je prospěšná z toho důvodu, že tento prostor větrá a pomáhá vysoušet základy budovy.Výška neboli tloušťka prken se může pohybovat od 20 do 28 mm. Konkrétní rozměr pak závisí na předpokládaném stupni zátěže podlahové krytiny. V případě, že je vzdálenost mezi podkladovými latěmi cca 40 mm, bude postačovat standardní tloušťka – 20 mm. Šířka podlahových prken 100 mm je považována za univerzální.Mezi spodní podlahu (beton, dřevo, ..) a plovoucí podlahu je vždy potřeba položit podklad (tlumí krokový hluk a izoluje teplo) a parotěsnou fólii, která zajišťuje izolaci před vlhkem. Nejprve se pokládá parotěsná zábrana – PE fólie. Její pásy se mají překrývat cca 20 cm přes sebe, a je potřeba je spojit lepící páskou.
Co dát na chalupu na podlahu : Mezi hodně oblíbené lze zařadit imitaci betonu nebo také mramoru či kovu. Výhodou stěrkových podlah je to, že jsou bezespáré, což je snadnější pro údržbu, a také se snadno renovují. Pod stěrkovou podlahu je také možné instalovat podlahové topení, ale musít být dodrženo zásadní pravidlo, což je pomalý náběh vytápění.
Jakou sílu OSB na podlahu
Které OSB desky použít na podlahu Na podlahu v sušším prostředí se hodí typ OSB/2, pro náročnější a vlhčí prostředí odolnější řada OSB/3. V méně používaných prostorách, například ve skladu, kam moc nechodíte, stačí použít OSB desky s označením RH, s rovnou hranou.
Jak vyrovnat starou dřevěnou podlahu : Pomocí vodováhy a pravítka určíte u podlahy nejvyšší bod. Na vyrovnání podlahy pak budete potřebovat klíny nebo tmel, který smícháte s vodou a poté nanesete na problémová místa. Kromě tmelu nebo klínů lze ještě k vyrovnání použít tzv. asfaltové střešní šindele, pomocí kterých se vyplní prohlubeniny.
Ať se chystáte pokládat laminátovou podlahu, parkety, vinylovou podlahu, korek, dlažbu nebo koberce, tak pod každý typ je potřeba trochu jiný podklad. Základem všeho je dobrá stěrka. Podlahový potěr je vrstva pod podlahovou krytinou, která se pokládá na nosný podklad. Je ideální pro vyrovnání podlah.
Podlahovky jsou silné palubky s tloušťkou od 19 do 45 mm. Tloušťka palubek záleží na typu a skladbě podkladní vrstvy. V případě betonového podkladu stačí palubky o tloušťce 19 mm. Jsou vhodné při rekonstrukci podlah v chatách, srubech apod.
Co na podlahu v dílně
Rozlitý olej, ředidlo, nářadí, co občas spadne na zem – to všechno musí vydržet podlaha v garáži a dílně. Proto existují epoxidové stěrky a potěry, které jsou přesně pro takovou zátěž uzpůsobené.Nejčastěji se do sklepa používá betonová dlažba. Tyto dlaždice jsou velmi odolné a odolávají vlhkosti, ale také jsou velmi trvanlivé. Dalším druhem dlažby, který se také používá do sklepa, je keramická dlažba. Díky svým vlastnostem je velmi odolná vůči opotřebení a vlhkosti.Jedním z nich je například keramika, která vyniká odolností a snadnou údržbou. Další variantou by mohla být podlaha z přírodního kamene. Ta dobře snáší vlhkost i vysokou zátěž. Protože je – stejně jako keramická podlaha – na dotek chladná, je skvělým nápadem umístit pod ni podlahové topení.
Pro úsporu času a námahy se vyplatí přibalit některé konzervy – maso ve vlastní šťávě, tuňáka, sardinky, fazole, cizrnu, hrášek, kukuřici, ovocné zavařeniny a případně také kompoty. Můžete si s sebou doma zavařit třeba i maso, ale i celá hotová jídla. Vezměte si i suché suroviny – těstoviny, rýži, kuskus, bulgur.
Jaký je rozdíl mezi OSB 3 a OSB 4 : OSB/3: Jsou určené pro nosné účely a současné pro použití ve vlhkých prostorách. Vzdušná vlhkost se může dlouhodobě pohybovat až do 85 %. OSB/4: Nejodolnější a nejpevnější typ OSB desek, proto je vhodný tam, kde jsou vysoké nároky na maximální zatížitelnost.
Co použít místo OSB desky : Sádrovláknitá deska fermacell® je jedna deska na všechno, která nabízí ztužující opláštění dle EC 5 s požární odolností a akustickými vlastnostmi pro štíhlé, efektivní a hospodárné konstrukce. Plnohodnotnou náhradou OSB desky u difúzně otevřených konstrukcí obvodových stěn jsou navíc desky fermacell® Vapor je.
Jak opravit starou prkennou podlahu
Stará prkenná podlaha a obroušení
Chcete-li obnovit původní vzhled a zvýraznit kresbu dřeva, budete muset celou plochu důkladně zbrousit, postupně a několikrát. Brousit je nutno čtyřikrát až pětkrát, používají se smirkové papíry s různou zrnitostí, od 16 do 120. Naposledy se vždy provádí velmi jemné dobroušení.
Během let se dřevěné podlahy opotřebí, poškrábou, ztratí svůj lesk a měly by se obnovit. Aby bylo možné podlahu nově napustit, musí se však napřed zbrousit, a to v několika cyklech broušení a s různými zrnitostmi. Zde se používají různé brusky: Na nerovná prkna z masivního dřeva použijte těžké válcové brusky na plochy.V zásadě lze podlahu vyrovnávat třemi způsoby – samonivelační stěrkou, speciálním anhydritovým potěrem či „suchou cestou“.
Jak dlouho vydrzi drevena podlaha : Dřevěná podlaha vydrží dlouho, ale není to zadarmo
Jsou krásné na pohled, slibují vysokou odolnost a především vynikají ve své výdrži. Ta se totiž pohybuje řádově okolo několika desítek let.