Antwort Co dávat slepicím na jídlo? Weitere Antworten – Co dát slepicím k jidlu
Nejlepší je krmit směsí krmiva určeného pro slepice, které obsahuje všechny potřebné živiny a vitamíny. Můžete také přidávat do jejich krmiv potraviny jako jsou vaječné skořápky, oves, otruby. Slepice také rády jedí měkké ovoce a zeleninu, jako jsou jablka, mrkev nebo okurky.Základem je pestrá strava
✓ Pšenice – je základním kamenem každé krmné směsi. Tato obilovina je pro slepice největším zdrojem energie, a proto by krmivo pro slepice mělo obsahovat asi 50 % pšenice. ✓ Kukuřičný šrot – je další velice energetickou potravinou. V krmné směsi pro slepice by měl zaujímat cca 25%.Čím krmit slepice aby nesly Jaké krmivo je nejvhodnější
- Pšenice: tvoří asi 50 % krmné směsi a je hlavním zdrojem energie pro slepice.
- Kukuřičný šrot: tato energetická potravina by měla tvořit přibližně 25 % směsi.
- Bílkoviny: klíčový prvek pro produkci vajec, měly by tvořit cca 20 % stravy.
Co nesmí jíst slepice : Nepodávejte slepicím zejména tyto potraviny: avokádo, rebarboru, slupky z citrusů, pór, cibuli, lilky, nezralá rajčata, zelené nebo syrové brambory, chemicky ošetřenou zeleň, slané pečivo a jiné solené pochutiny, nevařenou rýži a fazole, nakládané okurky, čokoládu nebo sladkosti.
Co je jedovate pro slepice
Avokádo je pro slepice toxické celé, od slupky až po pecku. Cokoliv s obsahem kofeinu, včetně čokolády. Pro slepice jsou jedovaté také syrové brambory, rýže nebo fazole, neumí je trávit. Vařené jsou v pořádku.
Jakou zeleninu pro slepice : Zelenina a ovoce
Zeleninu můžete dávat slepicím denně, s ovocem buďte opatrnější, obsahuje dost cukru. Slepičky můžou nasekané slupky od zeleniny, různé zbytky natí z mrkve, petržele nebo celeru, ohryzky, nastrouhanou mrkev, špenát, kapustu, brokolici, cuketu, jablka, meloun.
Avokádo je pro slepice toxické celé, od slupky až po pecku. Cokoliv s obsahem kofeinu, včetně čokolády. Pro slepice jsou jedovaté také syrové brambory, rýže nebo fazole, neumí je trávit. Vařené jsou v pořádku.
Na některých místech jsou rozestupy stromů a keřů větší, aby pod nimi mohly růst kopřivy, kostival, čekanka, vojtěška, jetel, svízel, šťovík, pampelišky a řada dalších bylin, které slouží jako pastva pro drůbež.
Jak davat slepicím pecivo
Nedávejte slepicím průmyslově zpracované jídlo pro lidi (solené, kořeněné, smažené, sladkosti jako sušenky atp.), pečivo není vhodné ve větším množství. Pokud už ho dáváte, tak trochu, usušené a poté namočené, pozor na plísně.Rozmanitost slepičího jídelníčku je jisté dobrá věc, ovšem nikdy slepičkám nepodávejte vaši oblíbenou čokoládu, slané brambůrky, kofein, syrové sušené fazole a ani čerstvé avokádo. Zapomenout byste také měli na plesnivé nebo shnilé ovoce a zeleninu. Tohle všechno jsou totiž zabijáci slepic.Všechny slepice milují slunečnicová semínka, která jsou velkým přínosem k vysoké produkci vajec a zajištění správného rozvoje svalů. Stačí včas semínka slunečnice zasadit a pak už jen holkám podstrojovat na zem celý její květ, dostat semínka z květu je už jejich práce.
Křemelina pro slepice na čmelíky – křemelina jsou vlastně jemně mleté křemičité schránky druhohorních mořských živočichů a planktonu. Základem křemeliny je chemicky oxid křemičitý, který se úspěšně používá k likvidaci a hubení čmelíků. Křemelina vysává voskový povrch těl čmelíků.
Co vadí slepicím : U ptáků bývají toxiny vylučovány i v produktech – peří, rohovině, vnitřnostech a také ve vejcích. Proto je nevhodné pravidelně zkrmovat slepicím nahnilé a plesnivé zbytky potravin. Pro člověka jsou aflatoxiny velkým zdravotním rizikem.
Na co umírají slepice : Mezi nejčastěji objevující patří tyty příčiny: Predátoři. Díry v plotě, špatně oplocený výběh a rozpadnutý kurník. Ano, i toto se najde bezi chovateli v jejich chovu.
Proč se škubou slepice
Proč ke klování dochází
Tento zlozvyk je typický pro slepice, které jsou chovány v nevyhovujících podnímkách. Většinou se tím rozumí hlavně nedostatek prostoru či velké množství slepic na malém prostoru. Někdy se může stát, že slepice tímto nežádoucím chováním projevují nudu.
Spíš se tam hodí jemný kopaný písek, stejný jako se přidává do omítek a do malt. Pokud byste našli vápenný písek, nebo zbytky vápenné omítky, nebojte se ho do popeliště pro slepice přidat. Bude výborně fungovat jako směs s dřevěným popelem a slepice si z něj ještě vyzobou vápno, které potřebují na skořápky.Základem je zařídit, aby se ve výběhu nehromadila voda, můžete do něj umístit nějaké vyvýšené plochy odsazené od země. Pokud už je výběh zdevastovaný, můžete ho vyplnit nějakým přírodním materiálem (dřevěné peletky, štěpka, písek…), který pokryje povrch a slepičky si v něm budou moci hrabat.
Co chybí slepicím : Vitamín D3 je nezbytný pro správnou vstřebatelnost vápníků. Může se tedy stát, že slepicím podáváte dostatek vápníku, ale pokud nemají dostatek vitamínu D3, nedokáže jej jejich tělo zpracovat, vápník vyloučí a skořápky jsou stále měkké. Vitamín A – nedostatek tohoto vitamínu se projeví na snůšce vajec.