Antwort Co je CB radio? Weitere Antworten – Co to je CB
Citizen Band, zkráceně CB (česky občanské pásmo či slangově „síbíčko“ nebo „cimbál“) je skupina radiofonních frekvencí, které při dodržování pravidel může použít každý občan k hovoru se svou rodinou, známými, ale i neznámými lidmi.Jak vybrat CB radiostanici
Radiostanici vybíráme nejlépe podle funkcí, které požadujeme, rozměru, vzhledu, ceny. Všechny stanice mají stejný výkon vysílače a citlivost přijímače, takže dosah volbou stanice neovlivníme. Ten závisí na anténě – její velikosti, místě montáže a terénu mezi komunikujícími.Původně u nás bylo povolené pouze základní pásmo 40 kanálů na frekvencích 26,965 až 27,405 MHz. Dnes můžeme používat rozšířené pásmo 80 kanálů v rozsahu 26,565 až 27,405 MHz. Ale do ruky se vám snadno dostane i vysílačka disponující 200 (příp. 240) kanály.
Co je to radiostanice : Radiostanice je zařízení pro bezdrátový přenos mluveného slova, dat nebo jiných informací přeměněných na elektrický signál, který se přenáší pomocí vysoké frekvence rádiových vln. Radiostanice obsahuje vysílač a přijímač v jedné konstrukci.
Co jsou CB vysílačky
Občanské radiostanice nebo vysílačky (označené zkratkou CB) jsou zařízení, vhodné pro běžnou komunikaci bez poplatků. Na desátém kanále je možné získat informace o dopravní situaci jako jsou zácpy, nehody, objížďky, popřípadě i silniční kontroly.
Co je PMR frekvence : PMR 446 (Personal Mobile Radio, 446 MHz), zkráceně PMR je souhrnný název pro občanské radiostanice (stanice; lidově vysílačky) pracující v pásmu 446 MHz, které bylo v ČR uvolněno k provozu v roce 2001.
Záchranná služba: 167,050 – 168,450 MHz. Letecká služba: 118 – 137 MHz. Policie: 80 MHz – 450 MHz. Armáda: 440 – 446 MHz.
Ultrakrátké vlny (UKV, anglicky Ultra High Frequency, tj. UHF) je v radiokomunikacích označení rozsahu frekvencí podle definice Mezinárodní telekomunikační unie (ITU). Kmitočtový rozsah elektromagnetických vln pro rozsah UKV je stanoven od 300 MHz do 3 GHz (3000 MHz), tj.
Jakou frekvencí pouziva policie
Policie České republiky používá výhradně radary typu RAMER, které pracují mikrovlnném Ka pásmu s frekvencemi 34.0 GHz a 34.3 GHz. Paprsek vysílaný radarem je velmi úzký – úhel pouhých 5° – a radary RAMER mají velmi nízký vysílací výkon, který ztěžuje možnost odhalení.K přepínání z režimu příjem do režimu vysílání slouží tlačítko označené „PTT“ (Push To Talk). Přepnutí provozu určitou dobu trvá. Když protistanice domluvila, vyčkejte sekundu či dvě, stiskněte PTT, opět sekundu vyčkejte a teprve pak začněte pomalu, jasně a zřetelně hovořit. Teprve když dohovoříte pusťte tlačítko PTT.Konečně jsou radiostanice pro mnoho z nás i pěkným, mnohdy celoživotním koníčkem. ( pásmo kmitočtů cca 80 MHz , 170 MHz, 450 MHz ) – používají je vesměs bezpečnostní služby, hasiči, policie , větší podniky.
VHF (Very High Frequency) je zkratka označující nízkofrekvenční pásmo, které je využíváno pro rozhlasové a radiové vysílání. Českým ekvivalentem je zkratka VKV (velmi krátké vlny).
Jak naladit CB vysílačku : Ve stručnosti – z jedné strany připojíme kouskem kabelu radiostanici, z druhé strany kabel k anténě (doporučuji ten, který se bude používat v provozu). Pokud stanice má možnost stažení výkonu, je to moc dobrá věc – před začátkem nastavování. Přepneme si stanici do středu kmitočtového rozsahu (kanál 20) a zaklíčujeme.
Jak fungují PMR : PMR stanice pracují v pásmu 446 MHz na šestnácti povolených kanálech o maximálním výkonu 0,5 W vyzářeného z vestavěné antény. Provoz těchto stanic je bezplatný a není nutná žádná registrace. Používání PMR stanic je pouze řízeno tzv. všeobecným oprávněním, které musí uživatelé těchto radiostanic dodržovat.
V kolika letech se hlásit k policii
občanství České republiky. věk nad 18 let. plná způsobilost k právním úkonům. bezúhonnost.
Pro noční měření je radar s kamerou doplněn bleskem. Princip měření je obdobný jako u klasického radaru, místo mikrovln se používá světelný laserový paprsek. Zařízení je schopno změřit rychlost a přestupek i fotograficky zdokumentovat, včetně detailního snímku státní poznávací značky a obličeje řidiče.Policie používá jak ruční přenosné radary, tak i radary zabudované v jejích vozidlech – radar ve vozidle zpravidla poznáte podle „bradavice“ umístěné na přední masce vozidla.
Jak daleko měří radar : Úzký radarový paprsek má velmi malý vysílací výkon, rychlost se měří na vzdálenost kolem 35 metrů. Radar je obvykle zabudován v policejním autě, měření se může provádět ze stojícího i jedoucího auta. Průběh a výsledky kontroly jsou zdokumentovány digitální kamerou a přeneseny do počítače.