Antwort Co je potřeba k založení koncesované živnosti? Weitere Antworten – Co potrebuji na koncesovanou živnost
Pro získání koncese a živnostenského oprávnění musí žadatel doložit mimo jiné také svou odbornou způsobilost, tedy určité vzdělání (řádné ukončení vzdělání daného stupně) a také praxi v oboru v délce, kterou zákon vyžaduje. Pro některé koncese je třeba splnit ještě další podmínky stanovené zákonem.Kolik budete platit
Za další ohlášení živnosti nebo žádosti koncesi je poplatek 400,- Kč.Jak získat živnostenský list
- vyplněný jednotný registrační formulář,
- občanský průkaz,
- jednorázový správní poplatek ve výši 1 000 Kč,
- případné doklady prokazující vaši kvalifikaci,
- výpis z katastru nemovitostí nebo nájemní smlouvu (pokud sídlo podnikání není shodné s vaší adresou trvalého bydliště).
Jak si zaridit koncesi : Koncesované živnosti
Pokud chcete začít provozovat koncesovanou živnost, musíte požádat živnostenský úřad o vydání koncese. Vydání koncesní listiny zpravidla trvá maximálně dva měsíce. Mezi koncesované živnosti patří například výroba a úprava kvasného lihu, výroba tepelné energie nebo právě silniční motorová doprava.
Kolik stojí koncese
Za přidání koncese na prodej alkoholu ke svým stávajícím živnostem zaplatíte 500 Kč bez DPH. Jestliže se vám nechce čekat 30 dní, nechte vyřízení koncese na nás. Za vyřízení koncese na základě plné moci u nás zaplatíte 1 499 Kč bez DPH, v ceně je již zahrnut poplatek pro živnostenský úřad.
Co jsou to Koncesovane živnosti : Koncesí se rozumí státní povolení k provozování živnosti u činností vymezených živnostenským zákonem. Pro získání koncese je zapotřebí prokázat odbornou způsobilost a v některých případech splnit i další podmínky.
Daň z příjmů OSVČ
Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) platí ze svých příjmů 15% daň z příjmů (případně u části příjmů nad 48násobek průměrné mzdy je zvýšená sazba 23 %). Neplatí se z celých příjmů, ale ze zisku. Daň se tedy počítá z příjmů po odečtení výdajů.
Co se platí z podnikání
Každý podnikatel musí platit tři podnikatelské „daně“. Daň z příjmu, zdravotní pojištění a sociální pojištění. Když máte podnikání jako hlavní činnost, vztahují se na vás minimální částky pojištění, které musíte každý měsíc zaplatit. Bez ohledu na to, kolik jste si skutečně vydělali.
Na co si dát pozor při zakladani živnosti
Začínáte s živností Na tyto věci si dejte pozor
- Nepodceňte účetnictví Po přechodu na „volnou nohu“ už nad vámi nebude držet ochrannou ruku účetní vašeho dosavadního zaměstnavatele.
- Mějte faktury v absolutním pořádku.
- Zajděte do zdravotní pojišťovny.
- Nezapomeňte na sociální pojištění
- Nenaleťte podvodníkům.
dnů od založení živnostenského oprávnění je fyzická osoba povinna podat přihlášku na místně příslušný finanční úřad. Další povinnosti souvisejí s typem podnikání a závisí například na tom, zda bude mít OSVČ provozovnu. V tom případě je nutné tuto provozovnu nahlásit na živnostenském úřadě.Lhůty. Živnostenský úřad rozhodne o žádosti o koncesi do 30 dnů ode dne doručení žádosti obecnímu živnostenskému úřadu, pokud jsou splněny všechny náležitosti. Živnostenský úřad do 5 pracovních dnů ode dne nabytí právní moci rozhodnutí o udělení koncese provede zápis do živnostenského rejstříku a vydá podnikateli výpis …
Žádost o koncesi je možné podat osobně u kteréhokoliv obecního živnostenského úřadu – centrálního registračního místa (CRM) nebo zaslat kterémukoliv obecnímu živnostenskému úřadu poštou nebo elektronicky (se zaručeným elektronickým podpisem nebo do datové schránky tohoto úřadu).
Kdy vzniká koncesovaná živnost : u koncesovaných živností vzniká právo provozovat živnost dnem nabytí právní moci rozhodnutí o udělení koncese.
Jaký je rozdíl mezi živnosti ohlašovací a koncesované : Živnosti ohlašovací mohou být provozovány na základě pouhého ohlášení, zatímco pro provozování živností koncesovaných je vyžadováno speciální povolení ze strany státu, koncese.
Jaké daně platí živnostník
Sazba daně z příjmu pro OSVČ a právnické osoby je stanovena na 15 % ze základu daně. Ten se v tomto případě vyjadřuje veškerými příjmy, které přesahují výdaje na jejich dosažení. Stane-li se, že v účetnictví uvidíte, že výdaje přesáhly příjmy, jedná se o ztrátu.
V případě podnikání na vedlejší činnost nemusíte na sociálním pojištění zaplatit ani korunu, pokud za rok 2024 nepřekročíte rozhodný příjem, který je stanoven na 105 520 Kč. Limit pro OSVČ na vedlejší činnost 105 520 Kč se na vás vztahuje pouze tehdy, pokud podnikáte celý rok.V případě podnikání na vedlejší činnost nemusíte na sociálním pojištění zaplatit ani korunu, pokud za rok 2024 nepřekročíte rozhodný příjem, který je stanoven na 105 520 Kč. Limit pro OSVČ na vedlejší činnost 105 520 Kč se na vás vztahuje pouze tehdy, pokud podnikáte celý rok.
Kolik se plati za IČO : Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) platí ze svých příjmů 15% daň z příjmů (případně u části příjmů nad 48násobek průměrné mzdy je zvýšená sazba 23 %). Neplatí se z celých příjmů, ale ze zisku. Daň se tedy počítá z příjmů po odečtení výdajů.