Antwort Co je to dvoják? Weitere Antworten – Co je zbraň dvoják
dlouhá zbraň se dvěma brokovými hlavněmi vedle sebe.kladených na jejich držitele:
- Kategorie A – "Zakázané zbraně"
- Kategorie A-I – "Zakázané zbraně"
- Kategorie B – "Zbraně podléhající povolení"
- Kategorie C – "Zbraně podléhající ohlášení"
- Kategorie C-I – "Zbraně podléhající ohlášení"
- Kategorie D – "Zbraně nepodléhající registraci"
Palná zbraň je střelná zbraň, u které je funkce odvozena od okamžitého uvolnění chemické energie výbušniny. Palné střelné zbraně se dělí na: kulové zbraně – Kulová zbraň je palná zbraň s hlavní (hlavněmi) pro střelbu kulovými náboji nebo kulovými střelami, případně speciálními náboji nebo střelami pro kulovou zbraň.
Co jsou hlavní částí zbraně : Hlavní části zbraně definuje zákon, u pistole jsou označeny výrobním číslem a zkušební značkou. Jedná se tělo(rám), hlaveň a závěr. Ovládací mechanismus(prvky) zbraně obsahuje: bicí kohout, spoušť, záchyt(zádržka) zásobníku, záchyt závěru, pojistka.
Co má policie za zbraně
ad 6) V kategorii samopal ráže 9×19 Policie České republiky dlouhodobě užívá především samopaly Heckler a Koch MP5 A, v omezeném množství provozuje i samopaly Steyr AUG Carbine 9×19, pořízené v první polovině 90. let. V kategorii útočná puška (samopal) ráže 5,56×45 Policie ČR užívá pušky Heckler a Koch G 36 a 416.
Co je to Kulobrok : Kulobroky jsou kombinované zbraně s jednou hlavní kulovou a druhou brokovou. Zbraň byla dříve hojně rozšířena, dnes se již prodává jen okrajově. Vyrábí ji např. Česká zbrojovka, Bettinsoli.
Zbraněmi kategorie C podle § 6 zákona o zbraních jsou:
jednoranové nebo víceranové, opakovací nebo samonabíjecí dlouhé zbraně pro střelivo s okrajovým nebo středovým zápalem nebo pro střelivo se zápalem typu Lefaucheux neuvedené v § 5 písm.
Ve skupině zbraní kategorie B tak najdete krátké samonabíjecí zbraně, jako jsou pistole a revolvery, tak i dlouhé samonabíjecí pušky (s výjimkou zbraní kat. A a kat. A-I) i samonabíjecí malorážky – a to jak malorážkové pistole a revolvery, tak i dlouhé samonabíjecí malorážky.
Kolik zbraní mohu nosit
Počet zbraní který může držitel zbrojního průkazu nabýt zákon neomezuje. Je však uložena povinnost zbraně (a také střelivo) zabezpečit, proti ztrátě zneužití odcizení… Zatím co jednu či dvě zbraně postačí "vhodně zabezpečit", vyšší počet zbraní už vyžaduje větší míru zabezpečení.Lankasterka – brokovnice – dvojka s vnějšími kohouty.Tímto pojmem se označuje jeden ze světově nejrozšířenějších pistolových nábojů. 9 mm Luger je oficiální název zavedený CIP roku 1984, často se však můžeme setkat i s označením 9×19 mm nebo 9×19 Parabellum (9×19 Para), případně 9 mm NATO.
Dlouhá zbraň je pojem používaný v zákoně o zbraních č. 119/2002 Sb. Podle zákonné definice je to palná zbraň, která nevyhovuje definici krátké zbraně. To znamená, že délka hlavně je nad 300 mm a celková délka je více než 600 mm.
Kdo může nosit zbraň : Nazývané také „zbraně podléhající povolení“ může držet a nosit zbraň jakákoliv osoba, jež je držitelem zbrojního průkazu či zbrojní licence. K povolení nošení zbraně, musí držitel zbraň ještě navíc zaregistrovat.
Jakou zbraň pouziva česká armáda : Základní charakteristika zbraně: Zbraň má dvě základní provedení, a to útočná puška CZ 805 A1 a karabina CZ 805 A2. Jedná se o unifikovaný modulární zbraňový systém pro náboje rozměrů 5,56×45 mm NATO nebo 7,62×39 mm vz.
Co je to kozlice
Dvojka i kozlice jsou dvouhlavňové zbraně nejčastěji využívané pro lovecká či sportovní účely. Zatímco "dvojka", a to ať už kulová dvojka nebo broková dvojka, má hlavně vedle sebe, kozlice má jednotlivé hlavně uložené vedle sebe. Zbraně pak mohou být vybaveny jednou nebo dvěma spouštěmi.
Kombinovaná zbraň je palná zbraň s hlavní (nebo hlavněmi) pro střelbu kulovými náboji nebo kulovými střelami, případně speciálními náboji nebo střelami pro kulovou zbraň a s hlavní (nebo hlavněmi) pro střelbu brokovými náboji, případně speciálními náboji pro brokovou zbraň.Kategorie A-I – "Zakázané zbraně"
Jedná se o zbraně, které sebou sice nenesou účinnost nebo bezpečnostní rizika dosahující úrovně zbraní kategorie A, ale nakládání s nimi je s ohledem na evropskou právní úpravu regulováno na vyšší úrovni, než se zbraněmi kategorie B, C, C-I nebo D.
Kde se nesmí nosit zbraň : Na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném nesmí zbraň nosit viditelně. Dále zbraň nesmí nosit nebo s ní na místě veřejnosti přístupném jakkoliv manipulovat pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek, léků nebo v důsledku nemoci.