Antwort Co je to půdní voda? Weitere Antworten – Co je prostá voda
Voda s nízkým obsahem rozpuštěných látek, plynů a mikroorganismů, která nesplňuje žádné z kritérií pro minerální vodu.Rozdíl mezi podzemní a povrchovou vodou
Podzemní voda se nachází v podzemí v trhlinách a prostorech v půdě, písku a kameni (např. artéské studny, umělé studny, prameny). Povrchová voda je jakákoli vodní plocha nad zemí, včetně potoků, řek, jezer, mokřadů, nádrží a potoků.Podzemní vody jsou vody, které se přirozeně vyskytují pod zemským povrchem v pásmu nasycení (saturace) v přímém styku s horninami. Jedná se o cenný přírodní zdroj, který by měl být chráněn před znečištěním a udržitelně využíván.
Jak se tvoří voda v podzemí : Voda obsažená v zemské kůře se dělí na vodu vádózní, která vzniká z vodních srážek prosáknutím z povrchu či kondenzací vodních par z ovzduší, a juvenilní, což je voda uvolněná tuhnutím magmatu. Podzemní voda je voda pod zemským povrchem, v nasycené zóně, kde vyplňuje všechny dutiny.
Jaké jsou druhy vody
Druhy vod
- 1.1 Srážková voda.
- 1.2 Podpovrchová voda.
- 1.3 Povrchová voda.
- 1.4 Pitná voda.
- 1.5 Minerální vody.
- 1.6 Užitková voda.
- 1.7 Provozní voda (technologická)
- 1.8 Odpadní vody.
Co je to stojatá voda : 2.2.
Do vody stojaté řadíme rybníky a jezera, drobné vody, bažiny, slatiny, tůňky, rašeliniště. Odlišnost vody stojaté od tekoucí je jasná je zde omezenější cirkulace vody, a místo horizontálního charakteru převládá důležitost vertikálního jevu.
Povrchové vody jsou vody přirozeně se vyskytující na zemském povrchu, dělí se na stojaté (lentické) a tekoucí (lotické). Povrchové vody jsou charakteristické velkou dynamikou prostředí a změnami v čase.
Aktuální stav hladiny podzemní vody lze pozorovat na webu českého hydrometeorologického ústavu. Hladiny podzemních vod se hlídají a jsou chráněny zákonem. Špatně se však hlídají odběry podzemních vod u mělkých vrtaných studní rodinných domů.
Kolik vody má v sobě člověk
Celková tělesná voda je v těle distribuována nerovnoměrně, asi 60 % je jí obsaženo v buňkách a 40 % v mimobuněčném prostoru. Kojenec s hmotností 7 kg má v těle asi 4,8 litru vody, zatímco dospělý muž se 70 kg přibližně 42 litrů.Podle původu se vody dělí na:
- atmosférické (srážkové),
- povrchové
- podpovrchové
- zvláštními druhy – přírodní léčivé, přirozeně se vyskytující stolní minerální vody a důlní vody.
atmosférické (srážkové), povrchové podpovrchové zvláštními druhy – přírodní léčivé, přirozeně se vyskytující stolní minerální vody a důlní vody.
Povrchová voda je soustředěna převážně ve světovém oceánu a mořích, dále ve vodních tocích, v přírodních vodních nádržích (jezerech, bažinách, rašeliništích atd.), v umělých vodních nádržích (přehrady, rybníky), a také ve formě sněhu a ledu.
Proč pít čistou vodu : Dehydratace, únava a toxiny se hromadí, pokud tělo dostatečně nezavlažujete. Neokysličená krev, ospalost a bolest hlavy nebo kloubů – za to všechno může pouhý nedostatek tekutin. Vše vyřeší obyčejná voda!
Jak se zbavit spodní vody : V takových případech postačí úprava půdy a vysázení porostů, které vodu z půdy vytahují. Báječně fungují třeba topoly nebo vrby. Technické techniky v sobě obsahují úpravy pomocí odvodňovacích kanálů, příkopů a drenáží.
Jak poznat že málo piju
Mírný nedostatek tekutin se může projevit bolestmi hlavy, poklesem výkonnosti, jak psychické, tak fyzické, ale i únavou či malátností. Už při ztrátě tekutiny odpovídající 2% tělesné hmotnosti se snižuje náš výkon až o jednu pětinu.
Rizika nadměrného příjmu tekutin
Někdy ale může být tekutin příliš. Dlouhodobý nadměrný příjem tekutin zatěžuje ledviny. Někteří lidé, když to přeženou s pitným režimem, mohou pociťovat příznaky jako nadměrné pocení nebo dokonce i otoky.Několik způsobů jak najít vodu
- 1) Nejjednodušší způsob je najít nějaký vodní tok (řeka, potok).
- 2) Další možností je sledovat okolní flóru.
- 3) Každému už někdy promokly boty, když se ráno procházel v trávě (rosa).
- 4) Dešťová voda je také dobrý zdroj.
- 5)Krajní možností je pít svoji moč či krev zvířat.
Co se stane když nebudu pít vodu : Nedostatek pitného režimu se může projevit únavou, vráskami, zvyšování tělesné hmotnosti, nepříjemný dech, člověk může trpět zácpou. Mezi ukazatele dehydratace organismu patří barva moči, frekvence močení či pálivé, popraskané rty.