Antwort Co je to PoE Injector? Weitere Antworten – Jak zapojit PoE
Použití pro napájení je poměrně snadné a levné. Obvykle se oba vodiče daného páru spojí paralelně pro zvětšení jejich užitečného průřezu. Takzvaný PoE injektor připojí napájecí napětí mezi páry 4–5 (modrý) a 7–8 (hnědý) a PoE extraktor na straně zařízení napětí z těchto vodičů odbočí k napájecími zdroji zařízení.Aktivní PoE (Power over Ethernet) používá pokročilé řízení napájení, které umožňuje automatické vyjednávání mezi zdrojem (PSE – Power Sourcing Equipment) a přijímačem (PD – Powered Device) o množství dodávaného proudu a napětí.PoE Splitter je jedinečné řešení pro napájení Ethernetových zařízení. Zařízení již není třeba napájet z externího zdroje, protože je možné jej napájet přímo z rozvodu počítačové sítě. Před zařízení stačí připojit PoE Splitter, který z Ethernetového kabelu vyvede napájení do standardního napájecího kabelu.
Jak funguje PoE kamera : PoE (Power over Ethernet)
V případě IP kamer se velmi často využívá napájení po datovém kabelu, kde jedním kabelem tečou i TCP/IP data zároveň s napájením. To je specifikováno mezinárodním standardem IEEE 802.3af. Tento standard udává napětí 48 V DC při příkonu 15,4 W.
Jak zapojit PoE injektor
Jak použít PoE splitter a injektor Na jedné straně se připojí injektor jednak do ethernetového switche a jednak k libovolnému napájecímu zdroji. Na druhé straně vedou ze splitteru dva kabely – jeden ethernetový pro připojení zařízení k síti LAN, a druhý napájecí se souosým konektorem pro připojení zařízení k napájení.
Co je to PoE : PoE, což je zkratka pro Power over Ethernet – tedy napájení přes ethernet, ušetří některé starosti s instalací zařízení. Obzvláště na hůře přístupných místech může nastat situace, že výstup napájení (typicky zásuvka) je umístěn ve velké vzdálenosti od samotného zařízení či by se od něj obtížně vedl kabel.
Maximální vzdálenost pro nasazení PoE je 100 m.
Jaký je princip PoE
Napájení po ethernetovém kabelu podle specifikace IEEE 802.3af využívá standardní Category 5 (CAT-5) kabel. Přestože CAT-5 kabel obsahuje čtyři kroucené páry, pouze dva z nich se u sítí 10BaseT a 100BaseT používají pro přenos dat.
Co umožňuje PoE
Co je PoE Napájení přes ethernet (PoE) je technologie, která umožňuje síťovým switchům současné napájení a přenos dat přes ethernetový kabel.Nejčastěji se používá zapojení, kde se switch instaluje v podkroví, do kterého jsou připojeny kamery. Následné stačí jeden kabel vést do záznamového zařízení, nebo jednoduše switch připojit do internetové sítě a rekordér připojit do stejné sítě.Kabel také můžete nalézt pod názvem FTP. Cenový rozdíl mezi FTP a U/UTP je zanedbatelný. Vždy je lepší použít kabel FTP, protože ten má stínění a také poskytuje větší odolnost proti mechanickému poškození. Tento typ kabelu je celkově stíněný pomocí opletení (Braid Screen) a má nestíněné kroucené páry (UTP).
Power over Ethernet
Napájení přes ethernet síť, přesně to zajišťují PoE zdroje. POE prvky zajišťují přívod napájení v místech, kde není k dispozici silová zásuvka 230 V. Jde o zařízení jako IP kamery, WiFi AP, dále také switche i routery LAN.
Jaký je rozdíl mezi CAT5e a CAT6 : Hlavní rozdíl mezi kabely CAT5e a CAT6 je v šířce pásma, kterou kabel může disponovat pro přenos dat. Kabely CAT6 mohou dosahovat pracovní frekvence až 250 MHz, zatímco pro kabely CAT5e je to maximálně 100 MHz.
Jaký je rozdíl mezi UTP a FTP : Kabel také můžete nalézt pod názvem FTP. Cenový rozdíl mezi FTP a U/UTP je zanedbatelný. Vždy je lepší použít kabel FTP, protože ten má stínění a také poskytuje větší odolnost proti mechanickému poškození. Tento typ kabelu je celkově stíněný pomocí opletení (Braid Screen) a má nestíněné kroucené páry (UTP).
Co je Cat 7
CAT7 představují pokročilý standard v oblasti síťové kabeláže. S frekvenčním rozsahem až 600 MHz jsou schopny podporovat datové přenosové rychlosti až 10 Gbps na vzdálenosti až 100 metrů. Tyto kabely se často využívají v náročnějších síťových instalacích, kde je požadována vysoká spolehlivost.
Vysokorychlostní CAT8
určený pro připojení zařízení s dostupným síťovým rozhraním (PC, notebooky, domácí spotřebiče) k internetu / lokálním sítím LAN. Ethernetový kabel kategorie 8 poskytuje síťové rychlosti až 40 Gb/s při vyšších frekvencích až 2000 MHz.V případě kategorie 5e je šířka pásma 100MHz, u kategorie 6 je šířka pásma 200MHz (pracovní) resp. 250MHz (testovací – tj. používá se jen při měření). Maximální dosažitelná rychlost u kategorie 5e je 1Gbps (protokol 1000BaseT nebo také tzv.