Antwort Co jíst po průjmu? Weitere Antworten – Co se muze jíst po průjmu
Vhodné jsou například banány, dušená mrkev, jablečný kompot, suchá rýže, piškoty, suchary či suché starší pečivo. Později můžete přidat také bramborovou kaši, dušenou zeleninu nebo kousek libové šunky. To všechno ale výhradně v malých porcích. Však se nebojte, hlady neumřete!Pokračujeme v dietním režimu minimálně 4-5 dní. Poté můžeme podat dopoledne jogurt. Zbývající část dne stále pokračujeme v dietě. A: Pokud se stolice do večera opět zhorší, je třeba dietu protáhnout minimálně o další 2 dny,a opět vyzkoušet jogurtem.I VE 2. TÝDNU: dietní stravu stále bez smažených, uzených, kořeněných, tučných, nadýmavých a mléčných jídel. Po úpravě stolic zařadit z mléčných výrobků zpočátku pouze bílý jogurt.
Co jíst po střevních potížích : I když nemáte chuť, nezapomínejte ani na jídlo. Ideální jsou lehce stravitelné pokrmy, jako je dušená rýže, dušená mrkev, suchary či piškoty. Vyhněte se tučným, smaženým a těžko stravitelným jídlům, a to i několik dní po odeznění obtíží.
Co nejíst po průjmu
Nevhodné jsou však tekutiny s příliš vysokým obsahem cukru, které by průjem naopak podpořily. Vynechejte také silnou kávu, silný čaj a neředěné ovocné džusy. Nápoje by se neměly podávat ani příliš horké, ani příliš ledové. Hlavně zpočátku je třeba pít častěji, ale jen po lžičkách nebo malých doušcích.
Co jíst a Nejist při průjmu : Co jíst při průjmu
- Dodržujte pitný režim. Průjem může způsobit dehydrataci.
- Jezte jako obvykle. I když se nemusíte cítit dobře, je důležité, abyste se pokusili jíst lehká jídla v menších porcích co 2 až 3 hodiny.
- Vyhněte se nápojům obsahujícím hodně cukru.
- Vyhněte se tučným a kořeněným jídlům.
- Probiotika.
Doporučuje se konzumovat bílé pečivo – rohlíky, bagety, toustový chléb. Celozrnnému pečivu se při dietě vyhýbejte. Vyřazení mléka a mléčných výrobků. Doporučují se také potraviny bohaté na draslík a sodík, jako je rybí nebo kuřecí maso, brambory nebo mrkev.
Při průjmu a zvracení jsou nevhodná zejm. mastná jídla, včetně čokolády a plněných oplatek. Vyvarujeme se podávání omáček, zejména smetanových. Vhodné potraviny jsou mrkev nebo rýže, bramborová kaše, suché těstoviny, ovesné vločky (u kojenců mrkvový, rýžový odvar, i odvar z vloček), banán, borůvky, strouhaná jablka.
Jak uklidnit žaludek po průjmu
Banány: Jsou bohaté na draslík a pomáhají doplňovat elektrolyty ztracené během průjmu. Rýže: Nedráždí zažívání a pomáhá absorbovat přebytečnou vodu ve střevech. Starší pečivo: Jednoduché a lehce stravitelné, může pomoci uklidnit žaludek. Jablečné pyré: Má zpevňující vlastnosti, které mohou pomoci zahustit stolici.Z ovoce jsou nejvhodnější strouhaná jablka bez slupek, banány, borůvky. Po zlepšení stavu dietní stravu pozvolna obohacujeme o vývary z libových mas, podáváme vařená a dušená libová masa, netučné druhy ryb, bílý jogurt, nízkotučné mléčné výrobky zařazujeme pomalu a postupně.V prvních dnech je možné začít nemastným, mírně osoleným odvarem z rýže nebo mrkve, rýžovou nebo obilnou polévkou, případně rýžovou kaší bez mléka. Dále můžete zařadit mixova- nou dušenou mrkev, případně banán, strouhané jablko nebo jablečné pyré.
Při akutním průjmu doporučujeme užívat Tasectan 500 mg, který je dostupný v tobolkách. Tacetan 500 mg mohou užívat dospělí a děti nad 14 let. Užívejte 1 až 2 tobolky každých 4 až 6 hodin do vymizení příznaků. Pro děti již od narození Tasectan 250 mg KIDS, v sáčcích.
Jaký čaj je dobrý na průjem : Sáhněte raději po neochucené mírně sycené minerálce, po mírně slazeném černém čaji (variantou černého čaje na průjem pro děti je černý čaj bez kofeinu), odvaru z řepíku, heřmánku, máty či borůvkových plodů. Ke slazení čajů můžete využít i včelí med.
Co jíst na zklidnění žaludku : Mez povolené pevné živočišné potraviny patří kefírové mléko, nízkotučné mléko, kysané mléčné výrobky, jogurty, přírodní tvaroh, čerstvé sýry, telecí a drůbeží maso, libové hovězí maso, netučné ryby. Vhodným nápojem je černý čaj. Dále se pacientům doporučuje, aby pili mátový nebo heřmánkový čaj, který ulevuje od obtíží.
Jaký banán na průjem
Banány, které jsou rovněž bohatým zdrojem draslíku, jsou i velmi vhodnou potravou při průjmech. Pozitivní účinky při žaludeční nevolnosti však mají jen zralé žluté banány, zelené jsou naopak při potížích se žaludkem nevhodné, protože jsou hůře stravitelné a způsobují plynatost.
Dietní strategie při průjmu
Vybírejte lehce stravitelné potraviny, jako je bílé pečivo, banány a rýže, mohou uklidnit podrážděné střevo. Vyhněte se potravinám, které mohou zhoršovat průjem, jako jsou pikantní jídla, vysoký obsah vlákniny a tuků."Pokud je jí přechodný nedostatek, například po těžším, tučném jídle nebo také po nedostatečně tepelně upraveném, zkaženém či infikovaném jídle, Coca-Cola působí jako digestivum. Zlepší a urychlí odchod potravy ze žaludku.
Co je dobré na křeče v břiše : Stejně jako u průjmu vám jako první pomoc může posloužit obyčejné adsorpční uhlí, které má schopnost navázat na sebe plyny ve střevech. Proti nadýmání účinně působí přípravky s obsahem simetikonu jako je Espumisan. Z bylinek, co pomáhají na křeče v břiše, vyzkoušejte třeba kmín, fenykl nebo anýz.