Antwort Co loví zajíce? Weitere Antworten – Co dělá zajíc
Zajíc polní je býložravý, přes léto požírá zejména různé byliny, zbytky plodin po sklizni, přes zimu okusuje i větve a na jaře vyhledává také mladé pupeny. Zajíc tráví potravu dvakrát, poprvé nedokonale a vyloučený kašovitý trus opět sežere.OBECNĚ VHODNÉ KRMIVO
– seno, tráva, luční byliny, zelenina (saláty, zelené natě, mrkev, celer, řapíkatý celer, petržel, řepa, papriky vč. jadřince, okurka, rajče, kedlubna, ředkvičky, ředkev, zelí (jen trošku, může nadýmat!), cuketa, fenykl, brokolice, květák, špenát, řeřicha, a další…)Vyhovují mu také okraje lesů, vyskytuje se až po horní hranici lesa, a to i uprostřed velkých lesních celků, jako je Šumava. Třída: savci Řád: hmyzožravci Čeleď: rejskovití Mláďata: Během roku mívá jeden až dva vrhy s 5–6 (nejvýše 9) mláďaty. U samice zůstávají asi 3 týdny. Délka života: asi 1, 5 roku.
Kdy vyvrhnout zajíce : Okamžitě po ulovení a usmrcení je zvěř vyvrhnuta. Toto se provádí u zvěře jako je například jelen, daněk, muflon, srnčí či kančí. Naopak u pernaté, divoké vodní zvěřiny a zajíců se nechává kůže i peří, aby maso dostalo zráním osobitou chuť.
Kolik bezi zajíc
Při úniku dokáže běžet rychlostí až 60 – 70 km/h. Hlavním pohonem zajíce jsou jeho zadní běhy, které jsou více něž třikrát delší, oproti běhům předním.
Jak poznat stáří zajíce : Také podle chování můžeme orientačně soudit na věk jedince, starší zajíc je obyčejně opatrnější, rychleji kličkuje, vyhledává si lože na příhodném místě a dříve se do něj vrací pokud byl vyplašen. U ulovených zajíců lze věk rozeznat již mnohem spolehlivěji než u zajíců živých.
Zajíci mají velmi rádi kůru z jabloní, takže lze použít i ořezané větve ze zimního průklestu v zahradách a sadech. Při dlouhotrvající sněhové pokrývce si zajíci i srnčí vezmou i zelené smrkové jehličí, zvláště v místech, kde jehličnanů roste jen málo.
Ochrana
český název | Zajíc polní |
---|---|
potrava | zrní, plody, tráva a jiné rostliny a mladé stromky, občas drobní živočichové |
doba březosti | 30 – 44 dní |
počet mláďat | 1 – 15 |
ochrana | není zvlášť legislativně chráněn. Hájen vyhláškou 245sb. |
Kolik paru Rezaku má zajíc
Zajíci patří do řádu zajícovců (Lagomorpha), zatímco hlodavci (Rodentia) jsou jiným řádem. Klíčovým rozdílem mezi nimi je zubní anatomie. Zajícovci mají čtyři řezáky (dva horní a dva spodní), zatímco hlodavci mají pouze dva (jeden horní a jeden spodní).Nejlepší bude zavolat odchytové komando nejbližší městské policie. Ta za doprovodu televizních kamer zajíce uspí a převeze do záchranné stanice, kde ho umístí za peníze města do karantény. Pakliže se nezjistí žádné onemocnění, bude zajíc vypuštěn do volné přírody.Zajíc má chutné maso s intenzivní zvěřinovou chutí, je křehké, šťavnaté, vyznačuje se charakteristickou červenohnědou barvou.
JEZEVEC. Má dlouhé drápy, otiskují se daleko před prsty. Často otiskuje pouze přední část chodidla. 5 silných prstů s mozoly, přední stopa 5 cm, zadní 8-10 cm.
Co s nalezeným zajíčkem : Při nálezu zraněného zvířete nebo opuštěného mláděte vždy co nejdříve kontaktujte nejbližší záchrannou stanici anebo dispečink záchranných stanic (774 155 155). Jde často o akutní případy, kdy je třeba IHNED TELEFONICKY konzultovat další postup.
Čím krmit zajíce : Zajíci mají velmi rádi kůru z jabloní, takže lze použít i ořezané větve ze zimního průklestu v zahradách a sadech. Při dlouhotrvající sněhové pokrývce si zajíci i srnčí vezmou i zelené smrkové jehličí, zvláště v místech, kde jehličnanů roste jen málo.
Jak se Kucha Zajic
Srstnatá zvěř kromě zajíce a divokého králíka by se měla po lovu ihned vyvrhnout nebo alespoň „vyvětrat“ (otevření břišní duty bez porušení) a nechat dostatečně vychladnout. Jelenovitá a mufloní zvěř by měla po vyvržení viset v chladném prostředí (1- 4°C) alespoň 3 dny, max 14 dní.
Srstnatá zvěř kromě zajíce a divokého králíka by se měla po lovu ihned vyvrhnout nebo alespoň „vyvětrat“ (otevření břišní duty bez porušení) a nechat dostatečně vychladnout. Jelenovitá a mufloní zvěř by měla po vyvržení viset v chladném prostředí (1- 4°C) alespoň 3 dny, max 14 dní.Zajíček se považuje za symbol zmrtvýchvstání. Jelikož nemá oční víčka, nikdy nespí. Tradice zajíčka, který nosí vajíčka, dorazila do České republiky z Německa. Zajíc patří k symbolům Velikonoc i proto, že se na jaře často dostává do blízkosti lidských obydlí, kde hledá potravu.
Co symbolizuje zajíc : Keltové věřili, že zajíc je ve spojení s ženským cyklem a s měsícem. Pohanská bohyně Ostara měla zajíce jako symbol plodnosti ve svém znamení pro jeho výbornou schopnost reprodukce. Při šíření křesťanství do pohanských zemí využili mniši již zavedených oslav jara a spojili je s křesťanským svátkem zmrtvýchvstání.