Antwort Co má obsahovat Čtenářský deník? Weitere Antworten – Co se píše do čtenářského deníku
Do čtenářského deníku se zapisuje
- Jméno autora.
- Název díla.
- Ilustrátor.
- Nakladatelství
- Rok vydání (případně kde a kolikáté)
- Hlavní postavy.
- Stručný výtah z děje.
- Vlastní hodnocení, recenze.
Čtenářský deník je soubor několika oddělených zápisů o knihách, které žák či student přečetl. Ve čtenářském deníku poté pojednává o jejich ději, postavách, hlavních myšlenkách, na střední škole pak také případně o literárně-historickém kontextu. Čtenářský deník je útvar na půl informativní a na půl analyticko-kritický.Čtenářský deník by měl mít nejen informativní, ale částečně i analytickou, či kritickou formu. To znamená, že od studenta je zpravidla očekávána jeho vlastní myšlenka, hodnocení, názor na dané dílo, podložená argumentace a především originální přístup k tématu.
Jak na Čtenářský deník k maturitě : Zreflektovat přečtené dílo ve čtenářském deníku, provést jeho rozbor a odlišit od sebe jednotlivé literární jevy by měl umět každý, kdo se uchází o titul maturant. Abychom vám pomohli zjistit, jak moc jste v tomto umění kovaní, připravili jsme pro vás námět, který pracuje s jednotlivými knihami.
Co si můžu psát do deníku
Psaním deníku se dají zpracovat těžké zážitky a traumata z minulosti. Při psaní o minulosti se držte dvou zásad: pište co nejupřímněji o tom, co jste zažili, a snažte se dát své vzpomínky do kontextu. To vám pomůže se na věci podívat z jiné perspektivy. Během psaní o minulosti doporučuji psát v třetí osobě.
Jak rychle udělat Ctenarsky deník : Stačí pár vět. Soustřeď se na hlavní postavy (kdo), hlavní děj (o čem), kdy se to odehrálo a kde (prostředí), piš vlastními slovy – neopisuj nic z obalu knížky ani odjinud, zkus to převyprávět sám) hodnocení (tvůj názor na knížku nebo pocit z knížky – přišel ti příběh nudný, nebo se ti naopak moc líbil
Při psaní o minulosti se držte dvou zásad: pište co nejupřímněji o tom, co jste zažili, a snažte se dát své vzpomínky do kontextu. To vám pomůže se na věci podívat z jiné perspektivy. Během psaní o minulosti doporučuji psát v třetí osobě. Deníkovat můžete i za účelem vytváření své vysněné budoucnosti.
Stačí pár vět. Soustřeď se na hlavní postavy (kdo), hlavní děj (o čem), kdy se to odehrálo a kde (prostředí), piš vlastními slovy – neopisuj nic z obalu knížky ani odjinud, zkus to převyprávět sám) hodnocení (tvůj názor na knížku nebo pocit z knížky – přišel ti příběh nudný, nebo se ti naopak moc líbil
Na jakou školu jít Když chci být spisovatel
Pro literární nadšence se nabízejí dvě cesty, po kterých je možné se vydat při studiu literatury. Buď se dá studovat na pedagogických fakultách, nebo na filozofických jako filologický obor, tedy takový, který se zabývá daným jazykem a literaturou, stejně jako kulturním a historickým kontextem.
- Osnova rozboru maturitního díla.
- Autor: Název díla:
- • atmosféra úryvku.
- • počet postav. • charakteristika vystupujících postav (přímá, nepřímá)
- • zařazení úryvku do kontextu celého díla.
- • u básní rýmy, verše, výstavba apod.
- • použité jazykové prostředky.
- Autor: • zařazení autora do uměleckého směru, charakteristika směru.
Hlavně během prvních schůzek je důležité najít správné téma, aby se dívka nenudila. Holky si rády povídají o svých koníčcích, jaké poslouchají kapely, na čem byly naposledy v kině nebo kam se chystají na víkend. Pokud vás zrovna nic nenapadá, nepropadejte panice. Rozhlédněte se kolem sebe a stočte téma tím směrem.
Zkus si pořídit zápisník, kam si můžeš psát verše, co tě napadnou, nápady na příběhy nebo kousky příběhů, které bys pak chtěla dále rozepsat. Zápisník ti také může sloužit na různá literární cvičení nebo popis a kresby postav, které jsi do svého příběhu vytvořila.
Jak správně napsat referát o knize :
- Obecné zásady: Referát žák vypracuje 1x za pololetí, a to buďto písemnou, anebo ústní formou – dle rozpisu.
- Představit svou knihu:
- Stručné údaje o autorovi knihy:
- Místo a čas:
- Charakteristika postav:
- Stručný děj a hlavní zápletka:
- Citace:
- Vlastní názor + jiné zajímavosti:
Jak napsat kulturní deník : Vhodné kulturní akce
Divadlo, film: datum návštěvy, název, autor, divadlo, stručný děj, hlavní postavy, co se mi líbilo, nelíbilo (navíc možné doplnit režii, herce atd.). Muzeum, výstava, hrad, zámek: datum návštěvy, místo, kde se nachází, název expozice, co jsem viděl/a, co mě zaujalo nejvíce, zajímavosti.
Co namalovat do deníku
Do deníku můžete psát i kreslit nebo využít pestré škály nálepek a štítků. Vhod přijdou také inspirativní myšlenky známých osobností o cestování i mapy světa, Evropy a České republiky.
Deník je možné vyzdobit obrázky, básněmi, kresbami, schématy atd. Jestli jste Leonardo da Vinci, přinese váš deník rodině značný finanční prospěch. Deník pro správná rozhodnutí: Do deníku můžeme napsat výhody a nevýhody určitého rozhodnutí včetně dlouhodobých následků.Vítka posadí maminka na vlak a ten jede za svou tetou do Prahy. Ve vlaku potká mnoho dalších cestujících a celou dobu jej střeží pan průvodčí. Příběh je milý, doplněný o hezké ilustrace Adolfa Borna. Syn se díky knize také těší, až ho jednou posadím do autobusu, aby jel sám do Prahy, kde ho vyzvedne babička.
Co je to děj knihy : Děj a obsah příběhu
Poslední část pak tvoří souhrn děje knihy. I když se může zdát, že pro zhotovení této kapitoly je opravdu nutné knihu dočíst, není tomu tak.