Antwort Co mají rádi řasokoule? Weitere Antworten – Co všechno potřebuje řasokoule
Umyjte ji pod tekoucí vodou, vyměňte jí vodu a přidejte trochu akvarijní soli (ne kuchyňskou sůl), v poměru 5 % soli na 95 % vody. Možná Vás to překvapí, ale řasokoule přežije klidně bez vody i několik dní, dokonce až dva týdny. Nemusíte ji vůbec hnojit. Vše, co potřebuje, získává z vody a světla.Dle našich zkušeností řasokoule zvládají bez následků pobyt bez vody až 20 dní, a to v utěsněném pytlíku, kde je velmi vysoká vlhkost. Pokud však máte řasokoule jako dárek pro někoho blízkého a čekáte několik dní, než budou věnovány, je lepší je dát do jakékoliv nádoby s vodou a následně zase zpět do pytlíku.Čím krmit řasokoule Řasokoule není třeba krmit ani hnojit. Vše, co potřebuje je v běžné vodě.
Jak poznám že řasokoule je mrtvá : Jak poznat, že je řasokoule mrtvá
Pokud však zaznamenáte hnědou, případně šedivou barvu, už řasokouli nezachráníte.
Jakou vodu dát Řasokouli
Řasokoulím se lépe daří spíše v měkké vodě, ideální je dešťová nebo převařená voda. Řasokoule, která není v akváriu s filtrací, jistě ocení, když ji jednou za dva týdny propláchnete pod tekoucí vodou a vyměníte ji vodu v její ubikaci. Můžete ji také poválet v rukou a lehce pomačkat, aby si zachovala svůj kulovitý tvar.
Jak se správně starat o řasokoule : Řasokoule nemá ráda přímé sluneční paprsky ani příliš světla, proto pečlivě zvažte, kam ji umístíte. Občas řasokouli pomazlete a promasírujte pod tekoucí vodou, udrží si tak kulovitý tvar a zároveň se i dokonale zbaví nečistot. Jedenkrát za 1–2 týdny vyměňte vodu a nádobu vyčistěte.
Jak často se má řasokoule mazlit Z naší zkušenosti řasokouli můžete mazlit jen tak často, jak se vám chce, a když vám to bude dělat radost nebo vás to uklidňovat. Jen buďte jemní, aby se vám úplně nezhutnila a neztvrdla. Aby se řasokouli dařilo, mazlení ale nevyžaduje, jen jí tak pomůžete udržet pravidelný tvar.
Řasokoule se nejčastěji množí tak, že se rozpadne nebo se od ní oddělí vlákna řas, které se shluknou a vytvoří novou řasokouli. Pokud chcete řasokouli rozmnožit můžete jí rozdělit na dvě a více částí. Části řasokoulí trochu ostríhejte do kulata a pak nové řasokoule občas koulejte v dlaních, aby si zafixovali tvar.
Jak pojmenovat Řasokouli
Tipy na ženská jména pro řasokoule
- Agáta. Bertička. Cecílie. Dušana. Evžénie. Galina.
- Hilda. Jaruše. Květuše. Ljuba. Malvína. Naděžda.
- Oksana. Rudolfa. Slávka. Uršula. Vilma. Zdislava.
i Při správné péči a ideálních podmínkách se řasokoule dožívá i 100 let. Známe ji jako zelenou chlupatou kouli, ale často má spíše nepravidelný, šišatý tvar. Řasokoule spokojeně přežívá ve vodě o teplotě 1–25 °C, ale je velmi odolná a bez vážných následků přežije dokonce i zamrznutí.A co tedy dělat, když Vám řasokoule žloutne Je to prosté. Dopřejte jim to, co mají rády, temno a chladnou vodu. Nezapomínejte také na pravidelné ždímání, čímž se z nich vyplaví nečistoty.
Řasokoule nemá ráda přímé sluneční paprsky ani příliš světla, proto pečlivě zvažte, kam ji umístíte. Občas řasokouli pomazlete a promasírujte pod tekoucí vodou, udrží si tak kulovitý tvar a zároveň se i dokonale zbaví nečistot. Jedenkrát za 1–2 týdny vyměňte vodu a nádobu vyčistěte.