Antwort Co Na bělení prádla? Weitere Antworten – Co pridat do pračky bílé prádlo
Na bílé prádlo se hodí na udržení bělosti a odstranění skvrn do pračky přidat i jedlou sodu nebo sůl. Stejně tak do solného roztoku můžete namočit zašlé prádlo nebo záclony. Budou pak zářivě bílé. Silnějším přípravkem je Savo perex, které rovněž odstraňuje skvrny z bílého oblečení.Ve 2 litrech teplé vody rozmíchejte 6 lžic octa, a nechte prádlo v roztoku naložené min. 3 hodiny. Poté jej vyperte v pračce v běžném pracím cyklu a uvidíte, že skvrny zmizí. Ocet prádlo změkčí a zároveň dezinfikuje!Do 5 litrů vody přidejte 2 hrnky jedlé sody a dobře rozmíchejte. Do bělící směsi namočte prádlo a nechte sodu takto působit klidně i šest hodin. Poté hoďte prádlo do pračky a klasicky vyperte. Je li vaše prádlo zašedlé, zažloutlé, bílá barva je zašlá a vybledlá, revitalizujete ji pomocí citronové šťávy.
Jak vybělit prádlo babské rady : Obyčejný citron nebo koncentrát kyseliny citronové má skvělé bělicí účinky. Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí.
Jak se zbavit obarveného prádla
Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem. Pak to stačí nasypat do dávkovače pračky a nastavte praní na 40 ºC.
Co prát spolu : Co tedy můžete prát spolu Ideálně bavlněné a syntetické oblečení. Oblečení z vlny (například svetry) však perte vždy zvlášť na speciální program. S bavlněným a syntetickým oblečením můžete prát také jemné prádlo, vložte jej ale nejprve do ochranného obalu určenému k praní.
Tedy vodu a jedlou sodu nebo běžnou sůl. Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem.
Na zaprané bílé prádlo pomůže jedlá soda nebo prášek do pečiva. Přidejte jednu lžíci prášku či sody přímo do bubnu pračky a běžně vyperte. Bílému prádlu dokážete také vrátit jas vyvařením, případně bělením na slunci.
Co delat kdyz se barví prádlo
Pokud se stane, že se vám prádlo nechtěně obarví, jednoduše nastrouhejte jedno z mýdel (pro lepší účinek můžete klidně obě dvě), přidejte několik kapek manganistanu draselného a rozmíchejte v horké vodě. Do vzniklého roztoku namočte prádlo na 3 hodiny a poté klasicky vyperte.Oblečení můžete namočit do bílého octu na 30 minut před praním, nebo přidat půl hrnku octa přímo do bubnu. Domácí barvení: pokud se toho nebojíte, zašlé oblečení můžete také nabarvit doma. V drogerii pořídíte barvy na textil ve formě prášku nebo roztoku, tam se pak stačí řídit pokyny výrobce.Prášek do pečiva
I on má kouzelné účinky na omylem zabarvené prádlo. Vysypte jeden celý pytlík prášku do pečiva do bubnu pračky a prádlo vyperte klasickým způsobem. Pokud máte strach, že prášek vypění, přidejte i trošku aviváže, která tomu zabrání.
Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem. Pak to stačí nasypat do dávkovače pračky a nastavte praní na 40 ºC.
Proč prádlo nevoní : To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.
Co dělat aby vonělo prádlo : Nejjednodušší je použití běžného octa, který snadno koupíte v supermarketu a v akci se dá litr pořídit i do 8 Kč. Nalijte celou litrovou láhev přímo do bubnu prázdné pračky, nastavte nejvyšší teplotu a nechejte ji prát celý prací cyklus.
Jak prát bezne prádlo
Jak prát bílé prádlo Při praní bílého prádla můžete využít i vyšších teplot praní (60 °C a více), avšak pouze v případě bavlněných materiálů. U syntetických materiálů určitě nepřekračujte teplotu 40 °C. Použijte prací prostředek na bílé prádlo a ždímání nastavte dle typu materiálu.
Perte na 40, 30 a klidně i na 15 °C, prádlo bude čisté, nižší teplota je k vláknům šetrnější, uspoříte náklady na ohřev vody. To tvrdí výrobci. Vyšší teploty je však třeba občas použít, jinak se z pračky začne linout nepříjemný odér, byť je filtr naprosto čistý.Zatuchlé prádlo dejte do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Nechte působit přes noc, nebo alespoň několik hodin. Až prádlo vytáhnete, oprašte ho a dejte vyprat. Klidně přidejte kypřící prášek nebo ocet, abyste dosáhli silnějšího účinku.
Jak zachránit Zaprané prádlo : Tedy vodu a jedlou sodu nebo běžnou sůl. Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem.