Antwort Co na Vymazani plechu? Weitere Antworten – Čím se vysypává plech
Čím vysypat plech, formy a formičky
Záleží na tom, co budeme péct nebo tvořit: Hrubá mouka se hodí na posypání dortových forem, na bábovky a řezy. Prosátou strouhanku použijeme pod slané i sladké koláče, nádivky a nákypy. Strouhanými oříšky sypeme bábovky, dortové formy a malé formičky.Nejlépe to uděláte rozehřátým (ne horkým) sádlem nebo 100% tukem, protože u nich lépe poznáte, jak se formu podařilo vymazat. Dalším vhodným tukem je kokosový olej. Nevhodným tukem je klasický olej (řepkový, slunečnicový), protože stéká ze stěn a máslo, protože obsahuje vodu a nepokryje formu stejnoměrně.Pokud máte klasickou formu na bábovku, tak bez pořádného vymazání bábovku z formy těžko dostanete. Můžeme použít klasické máslo, sádlo, případně ztužený tuk. Formu po vymazání vysypejte hrubou moukou, jemně umletou strouhanku, případně kokosem.
Čím vymazat formu na dort : Abyste korpus po upečení snadno vyndali z formy, vždy ji důkladně vymažte změklým máslem nebo jiným tukem a lehce vysypte hrubou moukou. Důležité je, aby šlo vždy o 100% tuk bez obsahu vody. Pozor si také dejte na množství, pokud dáte mouky moc, těsto se s ní speče a přilepí se k formě.
Jak vymazat plech bez masla
Příprava plechů na pečení
Pokud máme prázdný obal od tuku (např. od másla), můžeme jím také vytřít plech – takhle šetřily už naše babičky. Lze také použít olej ve spreji. K vysypávání plechu používáme nejčastěji hrubou mouku či strouhanku, někdy lze použít kokos.
Jaká mouka na vysypání formy : Použijeme rozehřátý tuk (máslo, sádlo). Štětcem nebo mašlovačkou vymažeme pečlivě všechny záhyby, stejně tak okraje, kam by se těsto mohlo dostat, aby se později nepřilepilo. Vysypeme vymazanou formu hrubou moukou (kokosem, strouhankou, mletými ořechy apod.).
Po upečení na povrch formy přiklopíme rovný talíř nebo plochou mísu a formu obrátíme. Neodpadne-li bábovka od formy hned, zchladíme obrácený povrch formy utěrkami namáčenými ve studené vodě. Tak se bábovka odlepí od stěn formy a dobře se vyklopí, aniž bychom ji potrhali.
Po zchladnutí vnitřky formiček dobře vymažeme rozehřátým 100% tukem. Tím jsou formičky připravené k prvnímu naplnění těstem a následnému pečení. Velmi staré formičky čistíme asi 15 minutovým povařením ve vodě se sodou nebo práškem do pečiva.
Čím vysypat formu na Beranka
Jakoukoliv formu na velikonočního beránka je nejlepší vymastit rozpuštěným máslem nebo olejem. Použijte k tomu mašlovačku, ať máte jistotu, že se tuk dostane opravdu do všech záhybů. Pak vysypte hrubou moukou nebo strouhankou. Z takto vymaštěné a vysypané formy dostanete beránka snadno ven.K vysypávání plechu používáme nejčastěji hrubou mouku či strouhanku, někdy lze použít kokos. Po vysypání plechu (nebo formy) jím zatřeseme, aby se mouka dostala do všech míst a přichytila se.bábovky, různé koláče, řezy a bublaniny. Plech nebo formu je potřeba dobře vymazat tukem a vysypat hrubou moukou nebo prosátou strouhankou.
„Je nutné ji dobře vymazat Herou a vysypat polohrubou nebo hrubou moukou, jinak beránka po upečení nejde vyklopit.
Kdy vyndat bábovku z trouby : Bábovku nevyklápíme hned po upečení, mohla by se srazit. Necháme ji 5 až 10 minut zchladnout a teprve poté ji vyklopíme. Pokud i tak nechce vypadnout, položíme na formu utěrku navlhčenou ve studené vodě, radí cukrářka Pavlína Berscizová v knize Velká domácí cukrářka.
Na jakou teplotu péct bábovku : Bábovku vždy vkládejte do rozehřáté trouby a pečte ji na menší stupně kolem 160°C. Kdybyste ji pekli s teplotou 180°C a více, tak by se bábovka na povrchu spálila a uvnitř by zůstala syrová. Zároveň by také při vysoké teplotě mohla prasknout, což způsobuje pára v těstě, která se tvoří při pečení.
Čím nejlépe vymazat formu na beránka
Jakoukoliv formu na velikonočního beránka je nejlepší vymastit rozpuštěným máslem nebo olejem. Použijte k tomu mašlovačku, ať máte jistotu, že se tuk dostane opravdu do všech záhybů. Pak vysypte hrubou moukou nebo strouhankou. Z takto vymaštěné a vysypané formy dostanete beránka snadno ven.
Obecně platí, že beránka nevyklápíme z formy hned po vytažení z trouby, ale chvíli počkáme. Pokud beránek nejde snadno vyklopit, zabalíme nejprve na chvíli formu do utěrky namočené ve studené vodě. S vyklopeným beránkem zacházíme opatrně a necháme ho před zdobením zchladnout.Hned také zdůrazňuje, že alfou a omegou úspěchu jsou kvalitní suroviny a také – perfektně vymazaná a vysypaná forma. Pavla Stoklasová používá keramickou formu, kterou vymazává Herou a vysypává hrubou moukou.
Po jaké době vyklopit bábovku : Po vyndání z trouby necháme bábovku přibližně 2 minuty odpočinout a pak můžeme začít vyklápět. Někdo doporučuje tuto dobu prodloužit na 5-10 minut. Ideální je, když získáte zkušenost s konkrétní pečicí formou.