Antwort Co nepatří do bio popelnice? Weitere Antworten – Co nesmi do bioodpadu
Co naopak do sběrné nádoby na biologický odpad nepatří:
- Skořápky od vajec,
- živočišné zbytky (maso, kosti, kůže),
- mléčné zbytky (mléko, sýry, jogurty),
- kuchyňský olej,
- obaly, ubrousky, kapesníky,
- cigarety, exkrementy, uhynulá zvířata,
- zbytky tepelně upravených jídel,
- sáčky (i kompostovatelné).
Směsný komunální odpad
Nepatří sem: látky tekuté, nebezpečné odpady a jiné předměty, které by mohly ohrozit zdraví a bezpečnost osob. uhynulá zvířata, papír, sklo, plast, nápojové kartony, kovy, bioodpad.Do bioodpadu naopak patří:
zbytky a slupky z ovoce a zeleniny včetně jádřinců skořápky z vajec a ořechů čajové sáčky, kávová sedlina. části zdravých rostlin.
Co nepatří do hnědých popelnic : A co naopak do popelnice nepatří jsou zbytky živočišného původu, skořápky od vajíček či ořechů, obalové materiály včetně těch označených jako kompostovatelné či biodegradabilní, tuky, oleje, podestýlka zvířat, chlupy, vlasy nebo mléčné výrobky. Třiďte bioodpad zodpovědně, vyhnete se tím zbytečným poplatkům!
Kam vyhodit starou hlínu
Patří do sběrného dvora, další možností je přistavení kontejneru nebo svěření specializované firmě.
Jak doma skladovat bioodpad : Jak nejlépe skladovat odpad doma předtím, než jej vytřídíme do barevných kontejnerů, poradí článek ,,Třídění odpadu doma – jak na to ". Co se týká třídění bioodpadu, ten je vhodné třídit do samostatných nádob, které mohou stát volně např. na kuchyňské lince, nebo je můžeme schovat pod dřez.
Do záchodu tedy prosím neházejte ideálně toto:
tuky po pečení, oleje, barvy (znečišťují životní prostředí a ucpávají odpad) hygienické potřeby, kondomy, vatové tyčinky, dětské pleny, jakékoliv chemikálie, užívané v domácnosti. zbytky jídel, kávové usazeniny, čajové sáčky apod., odpad z kuchyňských drtičů
Kontejner označený šedou nálepkou na kovy
Do kontejnerů na kovy patří drobnější kovový odpad, který lze skrz otvor bez problémů prostrčit – typicky plechovky od nápojů a konzerv, kovové tuby, alobal, kovové zátky, víčka, krabičky, hřebíky, šroubky, kancelářské sponky a další drobné kovové odpady.
Kam vyhodit plevel ze zahrady
Proto bychom plevel měli kompostovat odděleně, v černých plastových pytlích a přimíchat k němu vědro nadrobno posekané trávy ze sekačky, aby se tvořil dostatek tepla. Pytel zavážeme a necháme ležet nejméně šest měsíců, v chladném období déle. Až poté jeho obsah přidáme do kompostu.Také s bioodpadem si v dnešní době poradíte i v případě, že nedisponujete kompostem, a to díky hnědému kontejneru. Do této nádoby směřují zbytky potravin (ovoce, zelenina, kávová sedlina…) z domácnosti, ale také odumřelé květiny, listí, hlína nebo posekaná tráva.Zatímco víčko od dětské kapsičky lze vyhodit do popelnice na plasty, obal bohužel musí skončit ve směsném odpadu. Pod plastovým povrchem se totiž skrývá hliníková vrstva. V zahraničí se již tyto obaly recyklují, v Čechách to však zatím není možné.
Pánve, hrnce, pekáče
Staré kuchyňské nádobí je nejvhodnější odvézt do sběrného dvora.
Co se nesmí dávat do kompostu : Co do kompostu určitě NEPATŘÍ
chemické a chemií znečištěné produkty – barvy, noviny, časopisy, motorové oleje, laky, spreje. chemicky ošetřené biologické materiály – rostliny po ošetření bofixem, roundupem a ostatními přípravky. popel, cigaretové nedopalky. rostliny nebo jejich části, napadené chorobami.
Kdy přehodit kompost : Přehazujte kompost ideálně každé tři měsíce, minimálně však jednou ročně. Když si nejste jistí, zda byste měli kompost přeházet, důkladně si jej prohlédněte: Když hromada kompostu již mírně sesedla, je čas na přeházení materiálu.
Co se nesmí vylévat do záchodové mísy
Rozhodně se do kanalizace nesmějí dostat chemické látky, barvy, ředidla, motorové oleje, léky, omamné látky, zahradní chemie, ale také biologický odpad (zbytky jídel, odpad z kuchyňských drtičů), jedlé tuky a oleje, hygienické potřeby (vlhčené a kosmetické ubrousky, vatové tyčinky, jednorázové pleny apod.).
Trendem u morčat a králíků je mít po celé ubikaci natažený kobereček a podestýlku umisťovat pouze do rohové toalety. Morčatům se nejčastěji jako podestýlka dává dřevěná drť nebo pelety. Jelikož ale mají citlivé tlapičky na otlaky, navrch je vhodné dát nějakou měkčí podestýlku – například papírové válečky.HRNCE, KASTROLY A PÁNVE – kontejnery na drobný kovový odpad, směsný odpad.
Kam vyhodit staré klíče : KLÍČE kontejner na drobný kovový odpad. KNIHY Modrý kontejner na papír. Nepapírové přebaly do směsného odpadu. KOBERCE Sběrný dvůr nebo kontejnery na velkoobjemový odpad.