Antwort Co potrebuje pes na výstavu? Weitere Antworten – Co musí mít pes na výstavu
S sebou musíte mít vstupní list, který obdržíte po zaplacení výstavního poplatku, rodokmen, tedy průkaz původu pejska, a výstavní vodítko. Hodí se také menší taštička na pamlsky určené pro pejska, kterou lze umístit na zápěstí či kolem pasu. Kdo pejsky posuzujeNa co nezapomenout: vstupní list, očkovací průkaz, vodítko a obojek pro psa, výstavní vodítko, kartáče a hřebeny, misku a vodu pro psa, pamlsky, sáček na psí exkrementy.Výstava psů je v podstatě přehlídka krásy příslušníků daného plemene, kde se hodnotí, jak moc pes odpovídá standardu FCI daného plemene. Tento pes pak dostane známku a může i získat různé tituly. Za tyto tituly pak získávají poháry, kokardy, popřípadě krmivo pro svoje psy. Rozhodně ne peníze, jak si někteří lidé myslí.
Jak se přihlásit na výstavu psů : Na většinu výstav se lze přihlašovat pouze přes webovou stránku www.dogoffice.cz, kde zároveň naleznete seznam téměř všech konaných výstav v České republice. Zde se nejprve musíte zaregistrovat, vyplnit údaje o sobě a vašem pejskovi, přiložit naskenovaný rodokmen a poté se již můžete přihlašovat na libovolnou výstavu.
Jak to chodí na výstavě psů
Základní pravidla pro předvádění psa ve výstavním kruhu:
pohyb v kruhu probíhá v protisměru hodinových ručiček, takzvaně na levou ruku. výstavní vodítko se drží v levé ruce, pes se pohybuje po levé straně těla majitele, tedy uvnitř kruhu.
Jak cvičit výstavní postoj : Při volném výstavním postoji se majitel postaví před psa a pomocí pamlsku a nacvičeného povelu umístí psa proti sobě. Pes by měl stát v jakoby hrdém postoji a dívat se na vás, případně na pamlsek. Pro nácvik to není moc obtížný cvik. Zmatek to trochu udělá pejskům, kteří se svým pánem cvičí poslušnost.
Před výběrem pejska je nutné zvážit, zda někdo z rodiny není alergický na zvířecí srst a zda i ostatní členové rodiny souhlasí s pořízením pejska. Je také důležité se zamyslet, zda bude péče o pejska zajištěna i v případě, že Vy nebudete mít zrovna čas (budete v práci, ve škole, nemocní, na dovolené).
Koupání nenechávejte na poslední den před výstavou, doporučujeme psa vykoupat dva tři dny dopředu, ať můžete poslední dny ladit detaily. Navíc srst po vykoupání kolikrát vypadá načechraně a né vždy je to žádoucí. Kvalitní přípravky (šampón, kondicionér, rozčesávač) vám usnadní práci.
Jak naučit psa vystavovat
Dobu vystavování lze prodloužit tím, že při výcviku psa uvážete na dlouhou šňůru a na místě jej udržíte povelem. Současně psa uklidňujte a chvalte. Psa cvičte až do té doby, dokud sám pevně a klidně nevystavuje. Při této disciplíně pes nesmí za zvěří vyrážet, ale má za ní bez povelu postupovat.Pro nové štěně budete potřebovat několik základních věcí, včetně misky na jídlo a vodu, krmivo pro štěňata, pelíšek, obojek a vodítko, hračky a nějaké pamlsky. Také je dobré mít základní výbavu na hygienu a péči o pejska, jako jsou kartáče, šampon a léky proti blechám a klíšťatům.První kroky v novém domově
Doma ho nechte očichat okolí, vyčůrat se a seznámit s novým prostředím. Rozhodně na něho netlačte, nechte ho samotného najít si k vám cestu. Každý člověk stejně jako každý pejsek je originál, musíte vnímat jeho povahu a potřeby. Ukažte mu, kde má své místečko, jídlo a pití.
Klid před zvěří se upevňuje při nácviku vystavování. Pokud pes vystavuje pernatou zvěř, pochvalte jej, a když pták vzlétne, dejte psovi povel "K zemi!". Tento cvik opakujte tak dlouho, dokud pes nezachová před pernatou zvěří klid. Při nácviku klidu před srstnatou zvěří je potřeba odnaučit psa štvaní zvěře na viděnou.
Kdy je nejlepší si pořídit psa : Z pravidla ideální věk pro odběr štěněte je mezi sedmým a devátým týdnem života.
Jak odnaučit psa aby utíkat za zvěří : Psa vezměte do přírody a nechte ho na dlouhém vodítku, které má přibližně 15-20 metrů, aby měl pocit, že se může volně pohybovat a zapomněl na něj. Jakmile zareaguje na zvěř nebo na stopu, vyslovte „Fuj“ a současně cukněte vodítkem směrem k sobě. Nesmí se jednat o přetahovanou, nýbrž o rychlý a rázný pohyb!
Jak zklidnit psa při hárání
Vyzkoušejte odpuzovací sprej
Speciální sprej neutralizuje zápach hárající fenky a psům nevoní. Během hárání sprej nastříkáte fence na packy a ocas. Přírodní složení a neutrální pH zaručuje, že pejska sprej nijak nedráždí, takže jej používejte klidně i vícekrát denně.
Základní pravidlo zní: Psa chvalte nebo trestejte bezprostředně po jeho činu a nikdy jinak. Pokud například psík dlouho nereaguje na naše zavolání a přiběhne teprve po delší době, nejspíš naše pokárání pochopí jako trest za to, že přišel. Účinnější než trest je pochvala a odměna.Při volném výstavním postoji se majitel postaví před psa a pomocí pamlsku a nacvičeného povelu umístí psa proti sobě. Pes by měl stát v jakoby hrdém postoji a dívat se na vás, případně na pamlsek. Pro nácvik to není moc obtížný cvik. Zmatek to trochu udělá pejskům, kteří se svým pánem cvičí poslušnost.
Jak dlouho fena krvácí při hárání : Celková doba vnějšího projevu hárání se pohybuje v rozmezí mezi 14 – 21 dny. Avšak první hárání se může konat déle a fenka při něm může mnohem více krvácet, stejně tak může být hárání výrazně kratší dobu i se slabším průběhem. V době, kdy fena hárá může být dost neposlušná, dokonce Vám může i utíkat.