Antwort Co se starým chlebem? Weitere Antworten – Co udělat ze zbylého chleba
Kostičky chleba nebo bílého pečiva promícháme s trochou oleje a voňavými bylinkami nebo kořením, upečeme na pánvi nebo v troubě dokřupava a pak použijeme místo chipsů k televizi, k posypání salátů či do krémových polévek.Asi nejjednodušším způsobem, jak využít starý chleba, je strouhanka. Střída i kůrka se nakrájejí a rozmixují na drobná zrníčka (o něco hrubší než klasická strouhanka), opečou se na pánvi s trochou oleje, pepře a soli a po libosti dochutí dalším kořením či bylinkami, jako je tymián, rozmarýn nebo oregano.Staré pečivo postříkejte vodou z rozprašovače a umístěte jej do předehřáté trouby na plech vyložený pečícím papírem. Pečte přibližně 5 minut. Pokud chcete v troubě rozpéct bochník chleba, pak předehřejte troubu na 250°C.
Jak využít staré pečivo : Využít můžete i zbytkové teplo v troubě po pečení. Z tvrdých rohlíků, housek, baget i toastového chleba pak na mlýnku nebo v robotu udělejte strouhanku, která se vždycky hodí. Uložte ji do dobře uzavíratelné nádoby. Strouhanku můžete udělat i z tvrdého chleba, hodí se na zahuštění gulášů a ragú.
Jak dlouho vydrží chleba
Skladujte ho při teplotách 20–25 °C. Takto by vám měl vydržet minimálně týden. Patří chleba do mrazáku Chléb můžete uchovat i delší dobu než týden to tak, že ho zmrazíte v mrazáku při teplotě pod 18 °C.
Co udělat s Toustovym chlebem : Skvělé jsou na oleji i nasucho, jen tak s česnekem, s tatarákem či s jinou masovou směsí; někteří se jistě vybaví konzervy ďábelských nebo zbojnických toustů. Starší chleba lze též obalit ve vajíčku. „Nejlepší je připravovat topinky z chleba starého tak tři dny, to jsou nejkřupavější,“ láká Honza Všetečka.
Starší pečivo nemusíte vyhazovat, ale jednoduše ho proměníte ve výbornou večeři. Nápadů, jak na to, pro vás máme požehnaně. Dobrá pomazánka, kabátek z rozšlehaného vajíčka, rozpečený sýr, orestovaná jatýrka, nakrájené či natrhané maso… Zkrátka dobrý sendvič nebo topinka je vždycky dobrý nápad!
Pečivo navlhčete kuchyňskou utěrkou, namočenou do vody, nebo ho lehce postříkejte vodou, a pak ho zabalte do alobalu. Vložte jej do trouby, předehřáté na 150-180 stupňů na 8-15 minut, záleží na velikosti a množství pečiva.
Jak udělat ze starého chleba čerstvý
Dejte mu nový život!
Co když ovšem máte chuť na shora křupavý a uvnitř vláčný krajíc Jde to a existuje jeden trik, s nímž to zvládnete: Dejte suchý chléb (nebo bagetu) pod kohoutek, pusťte na něj trochu studené vody, pak jej zabalte do alobalu a vložte do trouby. Tam pečte při teplotě 150 stupňů asi 15 až 20 minut.Rohlíky, které už jsou suché na padrť, můžeme jednoduše nastrouhat na domácí strouhanku. Ta se hodí nejen k obalování řízků, ale třeba i jako křupavá posypka na vařený chřest nebo jako součást drobenky na výtečný rebarborový koláč.Pečivo navlhčete kuchyňskou utěrkou, namočenou do vody, nebo ho lehce postříkejte vodou, a pak ho zabalte do alobalu. Vložte jej do trouby, předehřáté na 150-180 stupňů na 8-15 minut, záleží na velikosti a množství pečiva.
Správně vykynutý výrobek (chléb) poznáte, když na něj jemně zatlačíte prstem. Když se důlek v těstě zvedne nazpátek (vyskočí nahoru), výrobek ještě není kynutý a může růst dál.
Jak dlouho může být chleba v mrazáku : Mezi jednotlivé plátky vložte čtverečky alobalu, snáze je tak při rozmrazování oddělíte od sebe. Ze sáčků vytlačte přebytečný vzduch, sáčky uzavřete a vložte do mrazáku. Takto zamražený chléb vydrží v mrazáku až 6 měsíců. Po vyjmutí z mrazáku chléb zbavte sáčku a jednotlivé plátky nechte rozmrazit při pokojové teplotě.
Co udělat s Toustovým chlebem : Toustový chleba natřeme nutellou a poklademe na kolečka nakrájeným banánem. Přikryjeme druhým plátkem chleba také namazaným z vnitřní strany nuttelou. Zapečeme v toustovači. Rajčata a sýr nakrájíme na plátky, které pak dáme na toustový chléb a posypeme lístky bazalky.
Jak se dělá pizza z toustového chleba
Plátky toustového chleba nebo jiné pečivo rozložíme vedle sebe na plech a dáme na chvilku zapéct do trouby tak, aby chléb nebyl měkký. Pak vyndáme, celé potřeme kečupem a posypeme kořením na pizzu. Pečivo potřené kečupem poklademe salámem, paprikou a rajčaty a posypeme sýrem.
Zapečené tousty ve vajíčku
Plátek toustové chleba namočíme do směsi, necháme okapat a položíme do toustovače. Navrch dáme šunku, sýr, lehce potřeme hořčicí nebo kečupem, přidáme další sýr a šunku, a nakonec přiklopíme dalším plátkem toustového chleba namočeném ve vaječné směsi. Dozlatova zapečeme.Asi nejjednodušší variantou jsou těstoviny na 1000 způsobů – aglio olio nebo s rajčaty nebo jen se sýrem… možností je nepřeberně a většinou máte jídlo na stole do 15 minut. Stejně vděčné je rizoto, slané ovesné kaše nebo brambory na loupačku s oblíbeným dipem nebo balkánským sýrem a bylinkami.
Co udělat ze starších rohlíku : Rohlíky, které už jsou suché na padrť, můžeme jednoduše nastrouhat na domácí strouhanku. Ta se hodí nejen k obalování řízků, ale třeba i jako křupavá posypka na vařený chřest nebo jako součást drobenky na výtečný rebarborový koláč.