Antwort Co si dát k ovesné kaši? Weitere Antworten – Co si dát na ovesnou kaši
Ovoce: Nejjednodušší a nejzdravější způsob, jak dochutit ovesnou kaši, je přidat čerstvé ovoce. Plátek banánu, jahody, maliny, borůvky nebo jablko mohou okamžitě dodat do kaše sladkost a chuť. Ovoce také přináší do jídla vitamíny a vlákninu.Do kaše se hodí banány, jablka, nebo hrušky… už i proto, že jsou bohaté na vitaminy C i B6, dále vápník, hořčík a také vlákninu. Můžete přidat i ovoce sušené, ale kupte ho raději v obchodě se zdravou výživou, tam ho seženete bez přidaného cukru. Výborné jsou například meruňky, brusinky nebo třešně.Nejprve si vezměte hrnek a do něj vmíchejte 25 g ovesných vloček a 100 ml mléka. Poté směs dejte do mikrovlnné trouby a nechte ji na nejvyšším výkonu 5 minut ohřívat. Když je směs hotová, přidejte do ní lžíci medu, špetku skořice a promíchejte. V tuto chvíli můžete přidat jakékoliv ovoce, které máte po ruce.
Čím sladit vločky : Sladím až po smíchání s jogurtem, tak půl lžičky až lžičku medu, javorovýho nebo agávovýho sirupu. @paeatara Ovesné vločky zaliji horkou vodou a přidám bílý jogurt. Pokud chci mlsat, dám ochucený jogurt, nebo k tomu bílému trochu marmelády, javorového sirupu, sušené ovoce nebo nastrouhané jablko.
Kolik ovesné kaše k snídani
Přestože jsou ovesné vločky zdravé, mají relativně vysokou energetickou hodnotu. U žen by se tedy denní dávka měla pohybovat mezi 30-40 g, u mužů mezi 40-50 g. Ideální je vždy kombinovat vločky s potravinou bohatou na bílkoviny.
Proč namáčet ovesné vločky : Ovesné vločky můžeme nejen vařit, ale i namáčet, a to z toho důvodu, protože jsou ve skutečnosti hůře stravitelné. Namáčení pomáhá uvolnit enzymy (fytázu), které začnou rozkládat kyselinu fytovou. Tělo pak může absorbovat více živin. Kyselina fytová pomáhá ovsu zůstat neporušený v trávicím systému.
Ovesné vločky se nejčastěji do jídelníčku zařazují jako snídaně. Snídáním ovesných vloček získá Vaše tělo dostatek potřebné energie, protože ovesné vločky obsahují velké množství komplexních sacharidů. Jejich příprava je velice snadná a časově nenáročná.
Ovesné vločky namočíme přes noc do mléka. Ráno je krátce a ne příliš zprudka povaříme s tím, co máme rádi – pár rozinek, nasekaných oříšků, skořice, kokos… Hotovou kaši můžeme též dochutit čerstvým nebo kompotovaným ovocem. Sladíme medem, ovocným nebo květovým sirupem, případně cukrem.
Kolik ovesné kaše na snídani
U žen by se tedy denní dávka měla pohybovat mezi 30-40 g, u mužů mezi 40-50 g. Tajný tip: Někteří lidé hůře snášejí ,,sladké snídaně” a to i tehdy, kdy se jedná například o kaši z ovesných vloček.Máme pro vás postup pro dokonalou ovesnou kaši.
- V malém hrnci přiveďte k varu 1 šálek mléka nebo vody a špetku soli (pokud chcete).
- Vmíchejte 1/2 šálku ovesných vloček a snižte teplotu. Vařte 1 minutu.
- Sundejte z plotny, přikryjte a nechte 2 až 3 minuty odstát.
Ať už ovesné vločky uvaříte s mlékem, zalijete horkou vodou nebo si uvaříte neslazenou instantní ovesnou kaši, máte skvělý základ pro snídani, případně větší svačinu. Můžete také porušit tradici snídaňových ovesných kaší a vychutnat si ovesné vločky k večeři, například jako výživné potréninkové jídlo.
Přírodní cukry neprošly průmyslovou úpravou a mezi tyto zdravější varianty slazení patří například med, sušené ovoce, třtinový nerafinovaný cukru nebo melasa. Tato sladidla vedle sacharidů obsahují i prospěšné minerály, vitamíny a jsou pro naše tělo lépe využitelná. Bílý cukr je oproti tomu produktem průmyslové úpravy.
Jak namočit ovesné vločky : Smíchejte ovesné vločky a vodu nebo mléko do zavařovací sklenice nebo skleněného hrníčku, uzavřete nebo přikryjte víčkem a nechte přes noc (nebo alespoň několik hodin) v lednici. Klidně si k nim ráno přidejte čerstvé ovoce, svou oblíbenou polevu nebo si vychutnejte ovesné vločky jen tak.
Jak připravit ovesné vločky s vodou : Ovesné vločky dáme do hrnce, zalijeme vodou a přivedeme k varu. Za občasného míchání vaříme pár minut (záleží na druhu vloček), v případě potřeby přilijeme vodu. Výsledná konzistence musí být velmi hustá. Sporák vypneme, vločky necháme lehce vychladit a nakonec do nich zamícháme protein.
Jak je zdravá ovesna kaše
Je nutričně výživná
Ovesná kaše je skvělým zdrojem sacharidů a vlákniny. Navíc obsahuje více bílkovin a tuků než většina ostatních zrn a je nabitá důležitými vitamíny, minerály a antioxidačními rostlinnými sloučeninami.
Ovesné vločky si zalijeme přibližně 4x větším objemem vody. Promícháme a dáme ohřát do mikrovlnky na minutu a půl. Necháme jemně vychladit a přimícháme protein, přidáme ovoce, ořechové máslo a můžeme jíst. Tento způsob přípravy kaše se hodí spíš na hrubší ovesné vločky, protože se kaše v hrnci rozvaří na "blatíčko".Ať už ovesné vločky uvaříte s mlékem, zalijete horkou vodou nebo si uvaříte neslazenou instantní ovesnou kaši, máte skvělý základ pro snídani, případně větší svačinu. Můžete také porušit tradici snídaňových ovesných kaší a vychutnat si ovesné vločky k večeři, například jako výživné potréninkové jídlo.
Kolik vody na ovesné vločky : Vločky namočte s tekutinou v poměru 1:2 (například 50 g vloček a 100 g vody). Stačí když vločky nasypete do misky, zalijete tekutinou a misku přiklopíte talířkem.