Antwort Co si vzít s sebou do hor? Weitere Antworten – Co vzít s sebou na hory v létě
Co si zabalit na hory v létě
- Batoh na hory. Nezáleží, zda se chystáte na několikadenní túru nebo budete mít jednu základnu, ze které budete vyrážet na výlety.
- Sportovní oblečení
- Oblečení do deště
- Teplé oblečení
- Vhodná obuv do hor.
- Ochrana před sluncem.
- Jídlo a pití
- Elektronika.
Co jíst v horách
- Sendviče. Nejoblíbenějším způsobem, jak si zajistit, abyste na horských stezkách neměli hlad, jsou sendviče.
- Čokoláda. Je známo, že čokoláda je základem horských zásob, a to bez nadsázky.
- Energetické tyčinky.
- Čerstvé a sušené ovoce.
- Ořechy.
- Jídlo v horách na jednodenní výlet.
- Horská strava na vícedenní túru.
Lyžařské vybavení
- lyže + hůlky + vak + vázání, případně snowboard.
- sáňky nebo boby, jezdící lžíce, disk apod.
- lyžařské brýle,
- helma,
- lyžařské rukavice.
- sluneční brýle na procházky nebo polehávání na lehátku na svahu.
Co sebou na vylet do hor : V batohu mějte:
Užitečné drobnosti např. v KPZ (krabička poslední záchrany) jako zápalky, provázek, papír, tužka, zavírací špendlík, gumička, lupa, svíčka). Náhradní oblečení (šátek, rukavice, čepici, větrovku i proti dešti, dlouhé šusťáky proti větru, náhradní ponožky) v igelitovém nepromokavém pytlíku.
Jaké oblečení na hory v létě
Když jedete v létě na hory, samozřejmě začínáte s tričkem s krátkým rukávem. I když vás fyzická námaha během túry zahřeje, přesto se vyplatí vzít si s sebou teplou mikinu a nejlépe softshellovou bundu, která vás ochrání před chladem, větrem a srážkami.
Jak se obléknout na Sněžku v létě : Na Sněžce bývá zima a fouká. Počítejte s tím, že při výstupu se zapotíte, takže je lepší mít funkční oblečení v několika vrstvách. I v létě budete rádi za termoprádlo, teplé ponožky, čepici, rukavice, něco kolem krku a větruvzdornou bundu.
Seznam věcí na hory s dětmi
- oteplováky/kombinéza (nebo bunda a kalhoty na lyže)
- rukavice.
- kukly (investujte raději do kvalitnějších materiálů, u těch z bavlny sice ušetříte, ale rychle navlhnou)
- termo prádlo.
- termo ponožky, punčocháče.
- lyže + hůlky, popř.
- lyžáky.
- helma, brýle.
Nejlepší variantou jsou například oříšky, nakrájené jablko, sušené ovoce nebo také třeba jerky (kdo má rád sušené maso). Vhodný je i banán, müsli nebo proteinové tyčinky. Kromě toho byste měli mít k dispozici vždy nějaký nápoj – v ideálním případě čistou vodu nebo čaj. S kávou to moc nepřehánějte.
Co si sbalit na Lyzovacku
Pyžamo bude potřebovat jedno na celý pobyt.
- Tepláky či legíny.
- Triko.
- Mikina.
- Spodní prádlo a ponožky.
- Přezůvky.
- Pyžamo na spaní
Co se týče oblečení, není třeba mít na sobě vrstvy jako cibule, při cestě do kopce se budete zbytečně potit. Postačí kvalitní termoprádlo, tričko, pohodlné kalhoty nebo kraťasy, případně šátek nebo jinou pokrývku hlavy. Teplejší oblečení schovejte do batohu, kde budou v případě potřeby po ruce.Na sebe oblečte jako první vrstvu spodní termo prádlo, aby dobře odvádělo pot. Druhou vrstvu tzv. zateplovací, ta vám udrží teplo u těla (mikiny, hybridní bundičky, zateplovačky) a v případě nepřízně počasí (vítr, sníh, déšť) třetí vrstvu, jakousi ochranou slupku v podobě nepromokavé, větruodolné bundy.
Nezapomeňte nosit sluneční brýle a používat krém s vhodným filtrem. V chladnějších měsících byste neměli vyrážet na hory bez teplých rukavic (tento kus oblečení je natolik důležitý, že se doporučuje vzít si s sebou dokonce i druhý náhradní pár). V létě se mohou rukavice také hodit – samozřejmě ne jako zahřívací vrstva.
Jak se obléci do hor : Na sebe oblečte jako první vrstvu spodní termo prádlo, aby dobře odvádělo pot. Druhou vrstvu tzv. zateplovací, ta vám udrží teplo u těla (mikiny, hybridní bundičky, zateplovačky) a v případě nepřízně počasí (vítr, sníh, déšť) třetí vrstvu, jakousi ochranou slupku v podobě nepromokavé, větruodolné bundy.
Co si obléct na výšlap : Při jarní výpravě do hor je dobré vzít si s sebou nepromokavou bundu s membránou, která vás účinně ochrání před deštěm nebo chladem, který panuje ve vyšších nadmořských výškách. Nezbytností je také funkční trekingové oblečení, které vás po celou túru udrží v pohodlí a teple.
Co s sebou na sjezdovku
Předáme vám alespoň několik doporučení pro správnou volbu výbavy na sjezdovky.
- Lyže.
- Deska a vázání
- Lyžařské boty.
- Hůlky.
- Přilba.
- Brýle.
- Chránič páteře.
- Batoh/ lavinový batoh.
Vhodné svačinky (na dva dny) bez ledničky
- Knäckebroty.
- Zdravější sušenky.
- Energetické a proteinové tyčinky.
- Hummus a jiné rostlinné pomazánky.
- Oříšky a semínka.
- Jablka, banány, hrušky.
- Mrkve, cherry rajčata, malé okurky.
- Mléčné nápoje, kefírová mléka, acidofilní mléka.
Jak je to s jídlem v Česku Zákon o provozu na pozemních komunikacích jídlo ani cigarety za volantem nijak nezakazuje. Nicméně například řidiči vozidel s právem přednosti v jízdě, tedy policisté, hasiči, ale i plynaři a další za volantem dle zákona kouřit ani jíst nesmějí.
V kolika letech zacit lyzovat : První seznamování s lyžemi se doporučuje kolem tří let věku dítěte. Ale nečekejte, že se takhle malé dítko stane přes noc Albertem Tombou! Pro začátek bude stačit, když na lyžích stráví půl hodinky až hodinku denně.