Antwort Co teď na zahradě? Weitere Antworten – Co všechno se dá pěstovat na zahradě
Kromě následných plodin ředkviček, listového salátu a zimní mrkve můžete nyní na záhonu pěstovat polníček, pórek a špenát. Můžete také vysadit hlíznatý fenykl, který jste si předpěstovali v červenci. Pokud máte vypěstované dýně, měli byste je podložit slámou. Sláma zajišťuje, že se plody zespodu neušpiní.S prací na zahradě začínáme až ve chvíli, kdy se teploty vyšplhají alespoň pár stupňů nad nulu. Zima nechává zahradu pocuchanou a ospalou, je potřeba ji revitalizovat, pomoci ji s rozevřením náruče velkému množství jarní energie.V lednu a únoru je na zahradě minimum práce. Nejdůležitější činností je ochránit rostliny před mrazem a sněhem. Důležité je chránit hlavně trvalky, stále zelené rostliny a zeleninu, která zůstala na záhonech. Pokud napadne více sněhu, hlavně toho mokrého, setřeste ho z větví stromů a keřů.
Co udělat v březnu na zahradě : Co bychom měli udělat:
- odstranit ochrané fólie.
- začít vysévat další semínka na parapet.
- sklidit zeleninu pěstovanou pod sněhem.
- přihnojit jahodníky.
- sázet ovocné stromy a keře.
- začít vysazovat zeleninové záhony.
Co nesmí chybět na zahradě
5 věcí, které nesmí na vaší zahradě chybět
- Trávník. Kdo by nemiloval vůni čerstvě posekané trávy a ranní procházku rosou bosýma nohama
- Okrasné rostliny. Jak rozzáříte vzhled vaší zahrady
- Vodní element. Ne nadarmo se říká, že kde je voda, tam je život.
- Dřevo.
- Kámen.
- Pohodové posezení
Co vysadit na zahradě : Na záhon stále můžeme vysévat cibuli, mangold, hrách, mrkev, ředkvičky a ředkve, petržel, vodnice i řepu. Brokolici, pór, kadeřávek, zelí i některé saláty už také lze vysévat přímo do půdy, stejně tak kapustu a kedlubnu. Z tykví lze sít všechny, ať se jedná o cukety, dýně, či patizony.
Na záhon stále můžeme vysévat cibuli, mangold, hrách, mrkev, ředkvičky a ředkve, petržel, vodnice i řepu. Brokolici, pór, kadeřávek, zelí i některé saláty už také lze vysévat přímo do půdy, stejně tak kapustu a kedlubnu. Z tykví lze sít všechny, ať se jedná o cukety, dýně, či patizony.
Jako náhrada trávníku se uplatňují třeba i lesní nebo měsíční jahody, ze kterých si během léta přinesete vitaminovou sklizeň. Ve stínu ale budou dobře prospívat i nenáročné bylinky jako česnek medvědí (Allium ursinum) nebo mařinka vonná (Galium odoratum).
Co můžu dělat na zahradě v listopadu
7 věcí, na které byste neměli zapomenout v listopadu na své zahradě
- Listí a zase listí Je váš trávník posetý hromadou listí
- Zastřihněte živý plot.
- Přesaďte stromky a keře.
- Zalijte stromy.
- Vyprázdněte nádoby na vodu.
- Vysaďte jarní okrasné cibuloviny.
- Připravte si posyp a lopatu.
Hlavní řez ovocných stromů se provádí na jaře (jabloně, hrušky, švestky). Během podzimu (nebo i na konci léta po plození) můžete ostříhat třešně a višně. Řez na podzim nejlépe snášejí ořechy (ořech, líska). I některé keře vyžadují podzimní řezy, a to zejména rybíz, angrešt a josty.Jako náhrada trávníku se uplatňují třeba i lesní nebo měsíční jahody, ze kterých si během léta přinesete vitaminovou sklizeň. Ve stínu ale budou dobře prospívat i nenáročné bylinky jako česnek medvědí (Allium ursinum) nebo mařinka vonná (Galium odoratum).
Do svažité zahrady se hodí rostliny s hlubokými kořeny. Ty se udrží i na skutečně prudkém pozemku. Okrasné trávy, růžové a další okrasné keře jsou sázkou na jistotu.
Co teď dělat na zahradě : Budeme stříhat, hrabat, vysévat, sázet, čistit, zametat, prořezávat, stříkat, okopávat, zalévat, provzdušňovat a tak dále. Připomeneme vám březnové zahradnické úkoly, které odstartují sezónu na vaší zahradě. Co je potřeba udělat v březnu
Co s mechem na zahradě : Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit mechu, je jeho mechanické odstranění. To může zahrnovat vertikutaci, která pomáhá odstranit mech a provzdušnit půdu. Použijte vertikutátor nebo hrábě na mech, abyste fyzicky odstranili mech z trávníku.
Co s drny na zahradě
Drny se sice dají kompostovat, ale jejich přemísťování a samotné vyrývání je fyzicky náročné. Proto je vždy lepší drn rozmělnit a zapravit do kultivovaného půdního profilu. V případě nutnosti zkypřený pozemek rotavátorem uvláčíme pomocí bran, dochází zde k dalšímu rozmělnění drnových kousků a urovnání povrchu.
Stinná místa
Využít můžete břečťan, který se přirozeně vyskytuje v lesích. Hustou, souvisle pokrytou plochu dokáže vytvořit pachysandra (Pachysandra terminalis), které se ve stínu skvěle daří. Lesklé a vždyzelené listy nabízí kopytník (Asarum europaeum) nebo barvínek menší (Vinca minor). Ten však vyžaduje vlhčí půdu.Na záhon stále můžeme vysévat cibuli, mangold, hrách, mrkev, ředkvičky a ředkve, petržel, vodnice i řepu. Brokolici, pór, kadeřávek, zelí i některé saláty už také lze vysévat přímo do půdy, stejně tak kapustu a kedlubnu. Z tykví lze sít všechny, ať se jedná o cukety, dýně, či patizony.
Co je třeba udělat na podzimní zahradu : Hlavní řez ovocných stromů se provádí na jaře (jabloně, hrušky, švestky). Během podzimu (nebo i na konci léta po plození) můžete ostříhat třešně a višně. Řez na podzim nejlépe snášejí ořechy (ořech, líska). I některé keře vyžadují podzimní řezy, a to zejména rybíz, angrešt a josty.