Antwort Co to je zpěv? Weitere Antworten – Co je to zpěv
Zpěv je specifický hlasový umělecký projev, který se cíleným střídáním tónů a zpravidla i rytmickou strukturou odlišuje od běžné řeči nebo recitace. O výzkumu rozdílů mezi zpěvem a řečí jsou publikovány články od konce 19. století.Vokální hudba je hudba určená pouze ke zpěvu bez použití hudebních nástrojů, je tedy úplným protikladem k instrumentální hudbě. Těleso, které vokální hudbu interpretuje, se nazývá pěvecký sbor. Pěvecký sbor je řízen sbormistrem. Pokud je zpěv doprovázen hudebními nástroji, jedná se o hudbu vokálně-instrumentální.Při řeči nebo zpěvu drobné svaly hrtanu napínají hlasivkové vazy, čímž se zužuje hlasová štěrbina. Vydechovaný vzduch proudí přes hlasovou štěrbinu a rozechvívá hlasivky podobně jako se rozechvívá jazýček v píšťale. Vlnění dále rezonuje v dýchacích cestách. Tak vzniká hlas.
Proč si zpívat : Při zpívání relaxujete, vyplavují se vám endorfiny. Naopak se snižuje hladina kortizolu, která ovlivňuje, jak moc jste ve stresu. Skupinové zpívání snižuje míru společenské izolace a pomáhá v boji proti depresi. Je hodně důvodů, proč zpívat, má to opravdu řadu společenských i zdravotních výhod.
Co rozvíjí zpěv
Zpěvem se rozvíjí slovní zásoba, artikulace, prohlubuje se a koordinuje dech, zjemňuje vnímání těla. Hudba jako vyjadřovací prostředek podporuje komunikační dovednosti. Správný a zdravý zpěv působí relaxačně a zdravotně preventivně.
Jak se píše zpěv : zpěv, -u m. zpěvák, -a m.; zpěvačka ž.
V překladu toto slovo znamená mnoho- hlas (je to složenina dvou řec- kých slov: polys – mnoho a fo- nos – hlas). Tato řecká slova se uplatňují i jinde v češtině. Například fonos zní ve slo- vech gramofon, mikrofon, foniatr (lékař, který léčí nemoci hrdla a hlasivek).
Druhý hlas je nejčastěji nižší než první, ale může tomu být i naopak. Menší noty jsou druhé nebo třetí hlasy. Dvojhlas nebo trojhlas je možné zapisovat bez nožiček nebo s nožičkami. Nožičky směřující dolů jsou jeden hlas, nožičky nahoru druhý.
Co rozvíjíme zpěvem
Zpěv. Při zpěvu dbáme na rozvoj správné artikulace. Do této oblasti řadíme artikulačně-rytmická cvičení, hru na ozvěnu, rozpočitadla, melodizaci říkadla, hudební rozhovor. Prostřednictvím pohybu rozvíjíme neverbální komunikaci.Nejprve je potřeba se naučit správně pracovat s dechem při zpěvu a začít opravdu pomalu po jednotlivých tónech nebo na jednoduchých písničkách. Zejména na začátku budete potřebovat učitele minimálně 1x týdně, který vás povede, aby vám hlídal, že zpíváte jednotlivé tóny čistě.Zpívat se člověk bohužel nenaučí jen lusknutím prstu, výsledky se dostavují postupně. Ale začít se zpěvem je možné kdykoliv, i v jakémkoli věku, důležité je si uvědomit, proč chcete zpívat a mít ze zpívání, a z každé nové věci, kterou se ve zpívání naučíte, potěšení.
Na hudební nástroj by mělo dítě začít hrát v okamžiku, kdy pro to má motorické předpoklady. To je obvykle různé, ale obecně se dá říct, že dítě ve věku 4 let může začít s elementární výukou hry na hudební nástroj. Je možné, že je dítě nadané v oblasti hry na hudební nástroj, a přitom třeba neumí zpívat a naopak
Co pít při zpěvu : Je potřeba pít hodně vody, aby byly vaše hlasivky správně hydratované. Profesionální zpěváci vypijí až čtyři litry vody denně a i učitel by měl pít vodu více než je obvyklé. Minimálně hodinu před zpěvem nepijte nápoje, které dehydrují, jako je káva, čaj, Coca Cola, Pepsi, cokoliv s obsahem kofeinu, alkohol.
Jaký i se píše : V českých slovech píšeme po měkkých souhláskách (c, j, ž, š, č, ř, ď, ť, ň) vždy měkké I. Po tvrdých souhláskách (h, ch, k, r, d, t, n) píšeme vždy tvrdé Y. U písmen D, T, N volíme písmeno podle výslovnosti.
Jaké i na konci slovesa
Psaní i/y se tu řídí podle koncovek vzorů: vidím psy, malby (jako pány, ženy); nelétavý pštros, nelétaví pštrosi (jako mladý pán, mladí páni); oni vozí (jako prosí). PAMATUJTE: V tvarech přítomného času sloves zakončených na hlásku i/í se píše vždy měkké i. Např.: on (oni, ony) prosí, sází, myslí.
Komorní hudba je stylově stejná, jako klasická hudba, liší se však v počtu instrumentalistů. Obvykle se hrává v menších prostorách a to nejčastěji v sestavě Duo, Trio, Kvarteto či Kvinteto, a to jak v sestavě hudebních nástrojů, tak i v kombinaci se zpěvem.Je to proto, že při hlasovém projevu, při mluvení i zpěvu, se musíme nadechnout i ústy. Po správném nádechu vždy musí následovat to, čemu říkáme podržení dechu a poté teprve přichází pomalý výdech. Tvoření hlasu umožňuje koordinovaný výdech a ten může přijít teprve až po krátkém podržení dechu.
Jak se naučit zpívat : Nejprve je potřeba se naučit správně pracovat s dechem při zpěvu a začít opravdu pomalu po jednotlivých tónech nebo na jednoduchých písničkách. Zejména na začátku budete potřebovat učitele minimálně 1x týdně, který vás povede, aby vám hlídal, že zpíváte jednotlivé tóny čistě.