Antwort Co udělat z chlebů? Weitere Antworten – Co udělat s chlebem
Krajíce chleba opékáme nasucho nebo na tuku a potíráme česnekem, pestem nebo různými pomazánkami s česnekem, výborné jsou sýrové nebo zeleninové. Krajíčky chleba lze i namočit do rozšlehaného vejce, usmažit a pak obložit zeleninou.Starší chléb se dá využít také do nádivky, karbanátků, masových kuliček nebo sekané. Jen je potřeba jej předem trochu navlhčit vodou, vývarem nebo mlékem. A na závěr veškerého vaření si z chleba můžete uvařit i „kafe“. Ideální je použít kváskový žitný tmavý chléb, který rozdrobte a opečte dokřupava nasucho v troubě.Starší pečivo nemusíte vyhazovat, ale jednoduše ho proměníte ve výbornou večeři. Nápadů, jak na to, pro vás máme požehnaně. Dobrá pomazánka, kabátek z rozšlehaného vajíčka, rozpečený sýr, orestovaná jatýrka, nakrájené či natrhané maso… Zkrátka dobrý sendvič nebo topinka je vždycky dobrý nápad!
Jak zpracovat staré pečivo : Pokud máte pečiva hodně, to starší včas vyndejte ze sáčku, aby nezplesnivělo, a nechte ho úplně uschnout. Využít můžete i zbytkové teplo v troubě po pečení. Z tvrdých rohlíků, housek, baget i toastového chleba pak na mlýnku nebo v robotu udělejte strouhanku, která se vždycky hodí.
Jak oživit starý chleba
Dejte mu nový život!
Co když ovšem máte chuť na shora křupavý a uvnitř vláčný krajíc Jde to a existuje jeden trik, s nímž to zvládnete: Dejte suchý chléb (nebo bagetu) pod kohoutek, pusťte na něj trochu studené vody, pak jej zabalte do alobalu a vložte do trouby. Tam pečte při teplotě 150 stupňů asi 15 až 20 minut.
Jak se dělá Chlebova polevka : Chléb nakrájíme a rozvaříme v menším množství vývaru. Přidáme lžící sádla, majoránku, sůl, protlačený česnek a libeček. Po dochucení můžeme do polévky přidat rozšlehané vajíčko. Vývaru přidáváme po trošce, abychom docílili správné konzistence a chuti.
Ze ztvrdlého chleba můžeme připravit skvělé krutony do polévek. Můžete si udělat i výbornou a levnou chlebovou polévku. Starší chléb nakrájejte na kousky a osmažte na sádle spolu s jemně nakrájenou cibulkou. Přilijte litr a půl vody, osolte, přidejte mletou sladkou papriku a povařte.
Pečivo navlhčete kuchyňskou utěrkou, namočenou do vody, nebo ho lehce postříkejte vodou, a pak ho zabalte do alobalu. Vložte jej do trouby, předehřáté na 150-180 stupňů na 8-15 minut, záleží na velikosti a množství pečiva.
Jak si doma udělat Bake Rolls
Smíchejte olej, sůl a nastrouhaný nebo utřený česnek. Nechte společně provonět (hodinu i déle) a pak olej přeceďte. Plátky chleba pomocí mašlovačky lehce potřete ochuceným olejem a pečte na plechu vyloženém pečicím papírem v troubě při 200 stupních asi 10 minut. A hotovo!Kvásek je hrst čistě namleté celozrnné hladké žitné mouky smíchané s vlažnou vodou. Směs si rozmícháme v uzavíratelné sklenici, kterou necháme stát v teple, samozřejmě zatím bez víčka. Směs začne zhruba po čtyřech dnech kvasit a vznikne malý živý organismus.V pánvi připravujeme už předsušené krutonky, zejména pokud potřebujeme menší množství. Použít můžeme i měkké pečivo v případě, že si přejeme mít krutonky měkké a ne úplně vysušené. V pánvi rozehřejeme sádlo, přidáme pečivo nakrájené na kostičky, osolíme, opepříme a opečeme dozlatova.
Rohlíky, které už jsou suché na padrť, můžeme jednoduše nastrouhat na domácí strouhanku. Ta se hodí nejen k obalování řízků, ale třeba i jako křupavá posypka na vařený chřest nebo jako součást drobenky na výtečný rebarborový koláč.
Jak dlouho péct domácí rohlíky : Rohlíky je nutno péct opravdu krátce, 10–13 minut podle receptu a vlastností vaší trouby. Delším pečením při nižší teplotě by se zbytečně vysušily a byly tvrdé. Nejlepší teplota pro pečení rohlíků je kolem 230 °C.
Jak udělat křupavou kůrku na chlebu : Troubu rozehřej na 250°C, těsto vyklop na plech a lehce potři vlažnou vodou. Díky tomu bude chleba mít perfektní křupavou a zlatavou kůrku. Dej těsto do trouby a stáhni na 180°C. Po 35 minutách by měl být chleba hotový.
Jak udělat dobrý kvas
Smíchejte 100 g žitné mouky a 100 g vlažné vody, dobře dohladka rozmíchejte, uzavřete do litrové nádoby a při mírně zvýšené pokojové teplotě necháte zrát. 30 °C se jeví jako teplota ideální. Následující den si z mladého kvasu ponechte 100 g a zase přikrmte 100 g mouky a 100 g vody. Nadbytek mladého kvasu zahoďte.
Tato metoda se hodí pokud máme poměrně čerstvé, ještě měkké pečivo a chceme si udělat větší množství křupavých krutonků. Pečivo nakrájené na kostičky rozprostřeme na čistý plech a opečeme v troubě rozehřáté na 180 °C dozlatova (asi 10 minut).Jak usmažit krutonky
- Na pánvi rozpustíme máslo.
- Na pánev vhodíme nakrájené kostičky pečiva, ztlumíme plamen, a na velmi mírnou teplotu zvolna opékáme a mícháme.
- Kostičky musí být jen zlatavé.
- Větší množství krutonků můžeme připravit i na plechu v troubě při teplotě 150 °C.
- Občas je promícháme.
Z jaké mouky se pečou rohlíky : Lahodné domácí housky nebo rohlíky uděláme ze základních surovin – z hladké mouky, soli, droždí a vody. Vláčnost a křehkost jim dodá sádlo, které je důležitou ingrediencí v tomto receptu.