Antwort Jak Aristoteles zemřel? Weitere Antworten – Jak zemřel Platón
Byl souzen a díky zmanipulovanému veřejnému mínění byl odsouzen k trestu smrti (otrava jedem). Bylo mu navrhnuto, aby Athény opustil, to ale odmítl. Byl otráven bolehlavem (postupné odumírání těla), zemřel mezi svými žáky. Platon byl řecký filosof, pedagog a matematik.Aristoteles studoval a pak i vyučoval v Platonově Akadémii v Athénách. Po Platonově smrti odešel vyučovat do Assu v Malé Asii a na Lesbos do Mytilény.Filosofie. Aristotelova filosofie přisuzuje duši všemu živému jako jeho „formu“ (eidos) Rozlišuje duši vegetativní (rostliny), vnímavou (živočichové) a rozumnou (člověk). Jen rozumná duše se však podílí na nesmrtelném logu.
Kde žil Aristoteles : Aristotelés žil v letech 384 — 322 př. n. l., a přestože nebyl Athéňan, strávil v Athénách většinu svého života (asi 33 let). do Athén jej přilákala filosofie.
Co ucil Sokrates
Sókratés byl představitelem idealistického světového názoru, nepřátelského materialismu. Původem byl sochař, více než sochařským dílem vynikl jako filozof starověkých Athén. Je zakladatelem Sokratovy metody filozofického pátrání. Přes svůj lidový původ byl stoupencem a mluvčím statkářské aristokracie.
Kdy zemřel Platón : Atény, ŘeckoPlatón / Úmrtí
Stal se nejvýznamnějším Platonovým žákem a vychovatelem Alexandra Makedonského. Jeho rozsáhlé encyklopedické dílo položilo základy mnoha věd. Aristoteles se narodil roku 384 ve Stageiře, umírá v roce 322 v Chalkidě.
Tháles z Milétu- zakladatel školy, vychytralý obchodník- zbohatl na olivách, vzdělaný- předpověděl zatmění Slunce 585 př. n.l., výšku pyramid podle jejich stínu, matematická pravidla. Je označován za zakladatele filozofie- jako první si položil otázky „Kdo jsme a kde jsme“.
Kde sídlí duše v těle
Koukolík: Duše sídlí v mozku a jeho síti, nejde oddělit od těla, vědomí má víc úrovní Máme stejné DNA sekvence jako pšenice a žito, museli jsme mít stejného vývojového předka, lidský mozek je větší, než by měl vývojově být, je to kvůli sociálním vztahům ve skupině, říká neuropatolog František Koukolík.Každá duše je individuální a neumírá s tělem, ale je po smrti oddělena od těla. Podle Bible je duše nehmotná část člověka, která existuje před narozením a po smrti odchází buď do nebe, nebo do pekla – je spasena či zatracena. Duše člověka je přitom v křesťanství posuzována na základě činů během života.Aristoteles tvrdil, že nekonečno nemá v reálné fyzice opodstatnění – protože nekonečné těleso by muselo být i nekonečně těžké, a existence takového tělesa je tudíž nemožná. Stejně tak Aristoteles zavrhl myšlenku nekonečného počtu světů – svět je jen jeden a je věčný!
2.1 Poznání
Platón tvrdil, že člověk je schopen získat poznání dvojího druhu. Buď můžeme získat tzv. poznání empirické – poznání získané pomocí smyslového vnímání (zraku, sluch, čichu, chutě a hmatu), anebo skutečné poznání, které můžeme získat použitím rozumu.
Kdo řekl Vím že nic nevím : Sókratés (469 nebo 470 v Athénách – 399 př. n. l. v Athénách), řecky Σωκράτης, někdy psáno bez diakritiky Sokrates, byl athénský filozof, učitel Platónův.
Kdy žil Aristoteles : Aristotelés žil v letech 384 — 322 př. n. l., a přestože nebyl Athéňan, strávil v Athénách většinu svého života (asi 33 let). do Athén jej přilákala filosofie.
Kdo vymyslel slovo filozofie
Pythagoras ze Samu (590 – 500 př. n. l.) jako první použil slova filosof a filosofie a poprvé dokázal větu, kterou v praxi používali již Egypťané a další národy a která se v současnosti nazývá Pythagorova věta.
Církev učí, že každá duchovní duše je stvořena Bohem bezprostředně v okamžiku početí. Zatímco tělo je smrtelné, duše neumírá. Katechismus katolické církve říká o duši: „Nezahyne, když se při smrti oddělí od těla, a při konečném vzkříšení bude s tělem znovu spojena.Po smrti se v těle odehrávají různé procesy, které vedou k jeho rozkladu. Bez přívodu kyslíku a energie dochází ke ztrátě funkce buněk a orgánů a tělo postupně přestává fungovat. Zhruba několik minut po zástavě srdce dochází k zastavení proudu krve, což má za následek ztrátu kyslíku v tkáních.
Jak se pozná blížící se smrt : pokles krevního tlaku, puls obtížně hmatný, často tachykardie s arytmiemi. změny vzorce dýchání, někdy charakteru mělké bradypnoe, někdy mělké tachypnoe, často apnoické pauzy, známky usilovného dýchání (zatahování nadklíčků) změny v obličeji („špičatění”, tj. zostření rysů, vystoupení nosu z obličeje)