Antwort Jaký cukr do vánočky? Weitere Antworten – Čím se potírá upečená vánočka
Když je těsto vykynuté vytvoříme z něj klasicky (4,3,2) dvě vánočky, které dáme na plech, potřeme rozšlehaným vejcem, poklademe nasekané mandle, propíchneme špejlemi, aby se nám vánočka neskácela a necháme ještě asi 15 minut odpočinout.Správné pečení vánočky, aby se nerozjela
Před pečením vánočku potřeme rozšlehaným vejcem, které se postará o lesk a těsto mírně na povrchu zpevní. Během pečení neotvíráme troubu. Pouze můžeme kontrolovat správné propečení špejlí. Necháme vychladnout při pokojové teplotě a krájíme, až zcela vychladne.Co budete potřebovat
- 350 g hladké mouky.
- 70 g kokosového cukru.
- 150 ml mléka.
- 60 g rozpuštěného vlažného másla.
- 20 g čerstvého droždí
- 1 vejce.
- 30 g rozinek nebo sušených višní (můžete namočit do rumu)
- 30 g plátků mandlí nebo nasekaných pistácií
Čím potřít vánočku aby se leskla : Čím potřít vánočku před pečením Vánočku můžeme potřít samotným bílkem, ale lepší je rozšlehané vajíčko, to dodá tu správnou barvičku. Vánočku potíráme těsně před pečením. K tomu použijeme klasickou mašlovačku z husích brků, silikonovou mašlovačku nebo štětec.
Čím pomazat vánočku po upečení
Po upletení vánočku potřete bílkem. Protože byste ji měli nechat na plechu ještě chvíli kynout, je třeba ji potřít bílkem několikrát.
Proč mi vánočka po upečení klesne : Pokud vánočka klesne až po vytažení z trouby, pravděpodobně nebyla zcela dopečená a chladný vzduch způsobil její pokles. Upečenou vánočku poznáme tak, že do ní v nejvyšším místě zapíchneme suchou špejli. Po vytažení musí zůstat špejle čistá. Vánočku jste mohli také prudce ochladit.
Proč vánočka při pečení praskne Důvodem prasknutí vánočky bývá špatně vypracované těsto. Těsto v hnětači by mělo být přibližně deset minut, aby získalo hladkou strukturu, dobře kynulo a vy upekli tu nejvláčnější vánočku.
Mandle, rozinky a případně kandované ovoce zapracováváme do těsta až po jeho vykynutí. Kynutí je kapitola sama pro sebe. Říká se, že těsto na vánočku by mělo kynout čtyři hodiny, někdo říká, že stačí tři. Třemi až čtyřmi hodinami určitě nic nezkazíte, je lepší, když těsto kyne déle, než kdyby vykynulo málo nebo vůbec.
Na jakou teplotu se peče vánočka
Nakonec vánočku vložíme do trouby předem rozehřáté na 180 °C (horkovzduch). Po vložení vánočky do trouby snížíme teplotu na 160 °C a pečeme přibližně 45 minut (dozlatova). V případě, že bude vánočka rychle tmavnout, zakryjeme ji alobalem.Na vánočku je nejlepší hladká výběrová mouka s vysokým obsahem lepku, který vykynuté těsto dobře podrží. Lepek je bílkovina, která vytváří v těstě jeho strukturu. Když mouka nemá dost lepku, neudrží vytvořené vzduchové bubliny a těsto pak spadne.Jakmile je vánočka pěkně vykynutá, potřete jí rozšlehaným vejcem a posypte mandlemi.
My děláme vánočku z polohrubé mouky.
Při výběru mouky musíte myslet hlavně na to, aby obsahovala dost lepku. Když budete péct vánočku s moukou, která právě dostatečné množství lepku nemá, těsto vám spadne. Nevybírejte mouku ani tak podle značky jako spíše jejího označení.
Z jaké mouky je lepší vánočka : Na vánočku je nejlepší hladká výběrová mouka s vysokým obsahem lepku, který vykynuté těsto dobře podrží. Lepek je bílkovina, která vytváří v těstě jeho strukturu. Když mouka nemá dost lepku, neudrží vytvořené vzduchové bubliny a těsto pak spadne.
Jak upéct nejlepší vánočku : Troubu předehřejte na 200 stupňů Celsia. Vánočku pečte na vymazaném plechu asi 15 až 20 minut, dokud nezačne červenat. Pak teplotu snižte na 170 stupňů Celsia, vánočku přikryjte pečicím papírem a pomalu ji dopékejte ještě 35 až 40 minut. Po vyjmutí z trouby nechte vánočku dobře vychladnout.
Kolik mouky na jednu vánočku
Na jednu vánočku (750 g):
200 g hladké mouky. 100 g polohrubé mouky. 70 g krupicového cukru. 1 sáček vanilkového cukru.
Před rychlým zbarvením chráníme povrch vánočky pečicím papírem nebo alobalem. Vánočka se pekla také jen z hrubé mouky. Bývala „hutnější“ a delší dobu vláčnější. Ovšem z polohrubé a hladké mouky je jemnější.Recepty na nejlepší vánočku se možná dědí z generace na generaci, klíčem k úspěchu jsou ale vždy ingredience. Nešetřete máslem, rozinkami ani mandlemi a používejte jen kvalitní mouku, ideálně typu 00. Jen tak získáte nadýchanou vánočku, která nejen báječně chutná, ale je také krásná na pohled.
Z jaké mouky pečeme vánočku : Nešetřete máslem, rozinkami ani mandlemi a používejte jen kvalitní mouku, ideálně typu 00. Jen tak získáte nadýchanou vánočku, která nejen báječně chutná, ale je také krásná na pohled. Droždí by mělo být co nejčerstvější.