Antwort Jak dlouho pečeme vánočku z půl kila mouky? Weitere Antworten – Jak dlouho se peče vánočka z půl kila mouky
Pečeme ve vyhřáté troubě na 175 °C asi 20 minut, potom teplotu stáhneme na 150 °C a pečeme ještě asi půl hodiny. Jestli je vánočka hotová poznáme, když vytáhneme špejli a těsto se nelepí.Nakonec vánočku vložíme do trouby předem rozehřáté na 180 °C (horkovzduch). Po vložení vánočky do trouby snížíme teplotu na 160 °C a pečeme přibližně 45 minut (dozlatova). V případě, že bude vánočka rychle tmavnout, zakryjeme ji alobalem.My děláme vánočku z polohrubé mouky.
Při výběru mouky musíte myslet hlavně na to, aby obsahovala dost lepku. Když budete péct vánočku s moukou, která právě dostatečné množství lepku nemá, těsto vám spadne. Nevybírejte mouku ani tak podle značky jako spíše jejího označení.
Jak dlouho se peče vánočka v horkovzdušné troubě : Vánočku potřeš vajíčkem, posypeš plátky mandlí a necháš kynout půl hodiny. Rozpálíš troubu na 200 °C, dáš tam vánočku a stáhneš na 150 až 160 °C (u horkovzdušné), pečeš 45 minut. Pak vytáhneš špejli, a jestli bude suchá, vánočka je hotová.
Jak poznám že vánočka je hotová
Jestli je upečená zjistíte tak, že do ní píchnete špejlí – pokud na ní není nalepené těsto, je hotová. Pokud by byla vánočka z hora hodně opečená, přikrejte ji alobalem a tím ji ochráníte proti spálení.
Proč vánočka při pečení praskne : Na vině je málo vykynuté těsto, které se v horké troubě prudce zvedne: Na vině je špatně vypracované těsto – musí se hníst aspoň deset minut v robotu, aby se ingredience pěkně promísily a vytvořily jemné, kompaktní těsto.
Podobně jako u pečení bábovky si pomůžeme zapíchnutím špejle nebo párátka do těsta. Po vytažení by měla být špejle čistá, bez nalepených zbytků těsta. Pokud je na špejli nalepené těsto, pak vánočka ještě není dostatečně propečená, proto v pečení ještě pokračujeme.
Troubu předehřejte na 200 stupňů Celsia. Vánočku pečte na vymazaném plechu asi 15 až 20 minut, dokud nezačne červenat. Pak teplotu snižte na 170 stupňů Celsia, vánočku přikryjte pečicím papírem a pomalu ji dopékejte ještě 35 až 40 minut. Po vyjmutí z trouby nechte vánočku dobře vychladnout.
Jak upéct vánočku aby nepraskla
Správné pečení vánočky, aby se nerozjela
Před pečením vánočku potřeme rozšlehaným vejcem, které se postará o lesk a těsto mírně na povrchu zpevní. Během pečení neotvíráme troubu. Pouze můžeme kontrolovat správné propečení špejlí. Necháme vychladnout při pokojové teplotě a krájíme, až zcela vychladne.Při pečení v horkovzdušné troubě nastavíme teplotu o přibližně čtvrtinu nižší než při pečení klasickém. Maso pečeme zpočátku zakryté víkem pekáče nebo alespoň alobalem, aby se nevysušilo. Větší kusy je výhodné péct zpočátku při nižší teplotě, tím dosáhneme šťavnatosti.Pokud vánočka klesne až po vytažení z trouby, pravděpodobně nebyla zcela dopečená a chladný vzduch způsobil její pokles. Upečenou vánočku poznáme tak, že do ní v nejvyšším místě zapíchneme suchou špejli. Po vytažení musí zůstat špejle čistá. Vánočku jste mohli také prudce ochladit.
Jestli je upečená zjistíte tak, že do ní píchnete špejlí – pokud na ní není nalepené těsto, je hotová. Pokud by byla vánočka z hora hodně opečená, přikrejte ji alobalem a tím ji ochráníte proti spálení.
Kolik se dává rozinek do vánočky : Co budete potřebovat
- 350 g hladké mouky.
- 70 g kokosového cukru.
- 150 ml mléka.
- 60 g rozpuštěného vlažného másla.
- 20 g čerstvého droždí
- 1 vejce.
- 30 g rozinek nebo sušených višní (můžete namočit do rumu)
- 30 g plátků mandlí nebo nasekaných pistácií
Jak se peče v horkovzdušné fritéze : Horkovzdušná fritéza má uvnitř topné těleso a ventilátor. Vzduch ohřátý na teplotu od 80 °C do 200 °C díky ventilátoru proudí rovnoměrně uvnitř fritézy a smaží pokrmy svým prouděním. Potraviny se tak smaží rovnoměrně a nepřipalují se. Pro větší křupavost stačí přidat pár kapek oleje.
Jak upéct Listové těsto v horkovzdušné troubě
To znamená, že těsto, ať již ve formě plátů nebo namotané na trubičky kvůli kremrolím, vkládáme jej vždy do silně vyhřáté trouby na 200 °C a ihned po vložení do trouby zavřeme dvířka a teplotu stáhneme na 180 °C. Používáme program horkovzduch a pozor – prvních 20 minut troubu neotvíráme.
Oproti klasickým fritézám, ve kterých se pokrmy připravují v olejové lázni, horkovzdušné fritézy pracují s proudícím vzduchem, který je zvlhčen jen malým množství oleje nebo tuku. Horký vzduch ve fritéze pravidelně cirkuluje, nepřepaluje se a díky chytrým konstrukcím fritéz nepřipaluje ani připravované pokrmy.Pokud budete péct těsto příliš zprudka, vytvoří se mu pevná kůrka, která neumožní další rozpínání těsta zevnitř a ke konci pečení nehezky popraská. Upečený moučník je zlatavý a pružný na dotyk. Je-li vyšší, hodí se zkontrolovat špejlí, zda se dost propekl i uvnitř.
Kolik žere horkovzdušná fritéza : Kolik elektřiny spotřebuje horkovzdušná fritéza Většina horkovzdušných fritéz má příkon 1400 až 2000 W. Fritéza s příkonem 2000 W potřebuje v průměru asi 2 kW za hodinu. Jak funguje horkovzdušná fritéza