Antwort Jak dlouho trvá schválení lázeňské péče? Weitere Antworten – Jak dlouho trva než pojišťovna schvali lázně
Příspěvkovou lázeňskou léčbu je možné (podle ustanovení § 33 odst. 5 zákona o veřejném zdravotním pojištění) čerpat jednou za 2 roky, nerozhodne-li zdravotní pojišťovna jinak.Revizní lékař může váš návrh schválit, schválit se změnami nebo neschválit. Od podání návrhu po informaci o schválení můžou uplynout až 3 týdny, v případě návrhu na přímý překlad z nemocnice do lázní se informaci o schválení/neschválení dozvíte nejpozději 1 den před nástupem.Délka základního léčebného pobytu dospělých poskytnutého formou příspěvkové péče je 21 dní. Délka opakovaného léčebného pobytu poskytnutého formou komplexní péče u dospělých je také 21 nebo 28 dní, u dětí a dorostu 28 dní. Prodloužení i jeho délka podléhají souhlasu zdravotní pojišťovny.
Jaký je postup při žádosti o lázně : Navštivte svého praktického lékaře nebo ambulantního specialistu, který zpracuje návrh na Vaši lázeňskou péči (komplexní nebo příspěvkovou). Požádejte ho, aby v návrhu uvedl Léčebné lázně Bohdaneč. Návrh je zaslán zdravotní pojišťovně, jejíž revizní lékař podaný návrh schválí či zamítne.
Jak postupovat při schválení lázní
Revizní lékař schválí Příspěvkovou lázeňskou péči.
Ubytování a stravování hradíte sami přímo v lázních. Schválený návrh zdravotní pojišťovna odešle přímo Vám. S tím se obrátíte na zvolené lázně a pošlete návrh pro přípravu rezervace. Zhruba 2 týdny před nástupem obdržíte zvací dopis s potřebnými informacemi.
Kolik se přispívá na lázně : Za třítýdenní pobyt v lázních můžete zaplatit zhruba 25 tisíc korun, částka se ale může vyšplhat až k 60 tisícům. Záleží na rozsahu procedur, na místě, které jste si vybrali, na typu ubytování i ročním období. Nebo může mít lázně od pojišťovny.
Na pobyt v lázních mají lidé s DMO garantovaný nárok ze zákona. Zákonem je rovněž stanovena jeho délka. Pobyty mají rehabilitační a zároveň relaxační charakter. Odborné léčebny – rehabilitační ústavy zajišťují péči především v případě akutních událostí, jako jsou úrazy, prodělané operace nebo náhlá ochrnutí.
Podle novely zákona č. 48/1997 Sb. návrh na poskytnutí lázeňské péče vystaví buď registrující poskytovatel zdravotních služeb (dále jen poskytovatel) – praktický lékař pro dospělé, praktický lékař pro děti a dorost, gynekolog, doporučující ambulantní odborný lékař, nebo ošetřující lékař při hospitalizaci.
Kdo sepisuje návrh na lázně
Podle novely zákona č. 48/1997 Sb. návrh na poskytnutí lázeňské péče vystaví buď registrující poskytovatel zdravotních služeb (dále jen poskytovatel) – praktický lékař pro dospělé, praktický lékař pro děti a dorost, gynekolog, doporučující ambulantní odborný lékař, nebo ošetřující lékař při hospitalizaci.Kdo doporučuje lázeňskou péči
Lázeňskou péči musí doporučit ošetřující lékař a může se uskutečnit na základě návrhu (formulář VZP 15).Velmi oblíbené jsou mezi pacienty jarní a letní měsíce. Toto období je proto považováno za hlavní lázeňskou sezónu a lázně bývají nejvíc obsazené. Pokud tedy potřebujete pobyt absolvovat na jaře nebo v létě, doporučujeme si termín včas rezervovat.
Lázeňská léčba má výborné výsledky při léčbě pohybového aparátu, oběhového a trávicího systému, u onemocnění dýchacího a nervového systému, při léčbě cukrovky, kožních nemocí, gynekologických a endokrinologických potíží, při nemocech močových cest, při nadváze a obezitě a také u stavů po onkologických onemocněních.
Které lázně jsou na pohybový aparát :
- Františkovy Lázně 16.
- Mariánské Lázně 12.
- Lázně Luhačovice 10.
- Lázně Karlovy Vary 8.
- Lázně Lúčky 6.
- Lázně Nimnica 5.
- Konstantinovy Lázně 4.
- Termální Lázně Hevíz 4.
Kdy má pacient nárok na lázně : Děti a dospělí do 21 let mohou komplexní pobyt opakovat jednou ročně, dospělí starší 21 let už pouze jednou za dva roky. V roce, kdy na komplexní pobyt nárok nemáte, můžete jet na tzv. příspěvkový lázeňský pobyt, u kterého si ale musíte zaplatit stravu a ubytování. Nárok na pracovní neschopnost v tomto případě není.
Kdo píše doporučení do lázní
Kdo doporučuje lázeňskou péči
Lázeňskou péči musí doporučit ošetřující lékař a může se uskutečnit na základě návrhu (formulář VZP 15).
Ten rozlišuje 11 indikačních skupin (typů onemocnění), která se v lázních léčí (nemoci onkologické, oběhového ústrojí, trávicího ústrojí, nemoci z poruch výměny látkové a žláz z vnitřní sekrecí, nemoci dýchacího ústrojí, nervové, pohybového ústrojí, močového ústrojí, duševní poruchy, nemoci kožní a gynekologické).Lázeňské hotely se specializací na artróza (osteoartróza)
- Piešťany.
- Hévíz.
- Teplice.
- Františkovy Lázně
- Naftalan.
- Abano Terme.
- Sárvár.
- Mrtvé Moře.
Které lázně jsou nejlepší : Nejlepší lázně v ČR: Kam jít relaxovat Máme pro vás pět tipů
- Karlova Studánka: Lázně s nejčistším vzduchem.
- Karlovy Vary: Nejznámější lázně v ČR.
- Kynžvart: Nejlepší lázně v ČR pro děti.
- Třeboňské lázně jsou jedny z nejnavštěvovanějších.
- Léčebné lázně Jáchymov se mohou pochlubit radonovou vodou.