Antwort Jak fungují pistole? Weitere Antworten – Jak funguje samonabíjecí pistole
Samonabíjecí zbraň je zbraň, u níž tlak plynů, vznikajících při výstřelu, vykonává stejnou činnost jako u automatické zbraně, ale spoušťový mechanismus umožňuje střelbu pouze jednotlivými ranami. Pro tento typ zbraní se používá také označení poloautomatická zbraň.Palná zbraň je střelná zbraň, využívající tlaku plynů, vzniklých hořením výmetné látky (obvykle výbušniny typu střelivin) zapálené zážehovým prostředkem, k předání kinetické energie jednomu nebo více projektilům (střelám). Energie je využita k dopravě střely na cíl a zničení nebo poškození tohoto cíle.Střela postupuje tkáněmi a porušuje je. Může být vychýlena ze svého směru a sama se může deformovat nebo rozpadnout na několik samostatně postupujících fragmentů. Tímto způsobem se formuje střelný kanál. Nakonec, pokud má střela dostatek kinetické energie, opouští tělo za vzniku otvoru nazývaného výstřel.
Jak funguje náboj : Moderní jednotný náboj se skládá ze čtyř základních komponentů. Je to střela, prachová náplň, zápalka a nábojnice, která to všechno drží pohromadě. Naprosto nejrozšířenějším typem je nyní náboj se středovým zápalem, což znamená, že zápalka je umístěna uprostřed dna nábojnice.
Kde si můžu zastřílet z pistole
Na vnitřní střelnici si zastřílíte na terč nejčastěji ze vzdálenosti 10 nebo 25 metrů. Na kryté střelnici si můžete zastřílet z pistolí, revolverů, brokovnic i různých pušek. Jednou z hlavních výhod kryté střelnice je možnost střílet bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky.
Co používá policie za pistole : Policie ČR je vyzbrojena samopaly Heckler Koch v ráži 9×19 modely MP5 A5, MP5 KA4, MP5 SD6, v ráži 5,56×45 Policie ČR používá zbraně Heckler Koch modely G36 a 416, v ráži 4,6×30 model Heckler Koch MP7, v ráži 7,62×51 Heckler Koch model 417 a v ráži 40×46 Heckler Koch model 69 a 169.
Zatímco platí, že každá palná zbraň je zbraní střelnou (z definice: palná zbraň je střelná zbraň, u které je funkce odvozena od okamžitého uvolnění chemické energie), ne každá střelná zbraň je zbraní palnou.
náboj – celek určený ke vkládání (nabíjení) do palné zbraně, signální zbraně nebo zvláštní zbraně, skládá se z nábojnice, zápalky nebo zápalkové slože, výmetné náplně a střely.
Proč nosit zbraň
Nošení zbraně Vás dělá více zákona-dbalým občanem
Netvrdím, že nošení zbraně zabrání držiteli zbraně v úmyslu např. vykrást banku (zejména když většina bankovních lupičů je dostatečně vybavena). Ale kdokoliv, kdo si hýčká a váží svého práva na zbraň si dvakrát rozmyslí spáchat nějaký trestný čin.Zápalka je primární, roznětný iniciátor malé mohutnosti. Samostatně se používá k zážehu výmetných náplní nábojek malorážového střeliva. U nábojek dělostřeleckého střeliva se zápalky vzhledem k iniciační mohutnosti používá vždy v sestavě zápalkových šroubů a pouzder.Počet zbraní který může držitel zbrojního průkazu nabýt zákon neomezuje. Je však uložena povinnost zbraně (a také střelivo) zabezpečit, proti ztrátě zneužití odcizení… Zatím co jednu či dvě zbraně postačí "vhodně zabezpečit", vyšší počet zbraní už vyžaduje větší míru zabezpečení.
přijetí přihlášky ke zkoušce – stojí 100 Kč přijetí žádosti o vydání zbrojního průkazu – stojí 700 Kč (cena za 1 skupinu) vystavení posudku o zdravotní způsobilosti – stanovuje se individuálně dle ceníku lékaře (300 – 1 000 Kč) střelecký kurz – není povinný, ale přesto jej doporučujeme.
Co má česká armáda za zbraně : Pěchotní zbraně
- Útočná puška CZ BREN 2.
- Útočná puška 5,56 × 45 mm CZ 805 BREN A1/A2.
- CZ SCORPION EVO 3 S1.
- Pistole CZ 75 SP-01 Phantom.
- Samonabíjecí pistole Glock.
- Pistole CZ P-10 C.
Jaké pistole má Policie ČR : CZ 75 (původně ČZ 75) je samonabíjecí pistole z produkce České zbrojovky Uherský Brod (CZUB), původně zkonstruovaná pro ráži 9 mm Luger. Byla představena v roce 1975, konstruktérem byl František Koucký.
Kde se nesmí nosit zbraň
Na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném nesmí zbraň nosit viditelně. Dále zbraň nesmí nosit nebo s ní na místě veřejnosti přístupném jakkoliv manipulovat pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek, léků nebo v důsledku nemoci.
Počet zbraní který může držitel zbrojního průkazu nabýt zákon neomezuje. Je však uložena povinnost zbraně (a také střelivo) zabezpečit, proti ztrátě zneužití odcizení… Zatím co jednu či dvě zbraně postačí "vhodně zabezpečit", vyšší počet zbraní už vyžaduje větší míru zabezpečení.Tímto pojmem se označuje jeden ze světově nejrozšířenějších pistolových nábojů. 9 mm Luger je oficiální název zavedený CIP roku 1984, často se však můžeme setkat i s označením 9×19 mm nebo 9×19 Parabellum (9×19 Para), případně 9 mm NATO.
Kdo může nosit zbraň : Nazývané také „zbraně podléhající povolení“ může držet a nosit zbraň jakákoliv osoba, jež je držitelem zbrojního průkazu či zbrojní licence. K povolení nošení zbraně, musí držitel zbraň ještě navíc zaregistrovat.