Antwort Jak žijí straky? Weitere Antworten – Jak poznat Straku
Straka obecná (Pica pica) je krkavcovitý pěvec velikosti hrdličky, s výrazným černobílým zbarvením a dlouhým stupňovitým ocasem. Má poměrně krátká a široká křídla a její let je ve srovnání s jinými krkavcovitými těžkopádný.Straka obecná
Potrava na krmítku: Ořechy, slunečnicová jádra, obilná zrna, ovoce, mouční červi. Straka zkonzumuje téměř vše, je to typický pták města, který se výborně přizpůsobil. Krmítko: Potravu si hledá většinou na zemi. U krmítka má tendenci chovat se dominantně a zahánět všechny ostatní ptáky.Délka života: 9 let Popis: Obě pohlaví mají stejné zbarvení Barva je čer- nobílá s dlouhým stupňovitým ocasem. Hlava, hruď, hřbet, ocas a větší část křídel je černě zbarvena. Peří má zelenavý nebo modravý kovový lesk.
Jak vypadá mládě straky : Přehřáté mládě je neklidné, má často otevřený zobák a namáhavě dýchá hrdlem (chladí se), horké nožky. Je nutné snížit intenzitu ohřevu, popřípadě schladit nožky. Asi týdenní, holé, slepé mládě straky obecné.
Co kradou straky
Straky doopravdy kradou. Všechny prsteny, řetízky, staniolové obaly i zrcátka. Všechno, co se leskne a třpytí, působí na straky uhrančivým dojmem a mají potřebu si takový artefakt donést do svého hnízda. Část vědců dokonce říká, že je to kvůli tomu, aby svým bohatstvím udělali dojem na potenciálního partnera.
Kdy se rodí straky : Začátkem jara si oba partneři staví v hustých keřích nebo i v korunách stromů kulaté hnízdo s bočním vchodem. Nad hnízdem bývá z trnitých větviček kopulovitá stříška. V dubnu až květnu snáší samice 5 až 8 vajec, na kterých sedí asi 18 dní. Během hnízdění se straky vůbec neozývají.
Balabán straky obecné slouží pro přilákání tohoto ptáka. Pro účinnější vábení doporučujeme použít balabán v páru nebo vytvořit početnější hejno strak (s minimálním počtem 3 balabánů). Pro přilákání pozornosti doporučujeme s balabány současně použít vábničky se zvuky straky.
Do krmítka sypeme slunečnici, oves, proso, pšenici a další obiloviny či luštěniny. Kosy a drozdy potěší pár jablek či jeřabin, strakapoudy, brhlíky a sýkory tuková směs. Nikdy nekrmíme plesnivým či jinak zkaženým krmivem. Nikdy nedáváme kořeněné, solené, uzené či přepálené kuchyňské zbytky.
Jak a kde zimuje straka
Požírá i drobné hlodavce, vejce, mláďata ptáků a nepohrne ani poraženými zvířaty okolo cest. V zimě se živí semeny kulturních rostlin a hledá potravu i po smetištích. Žije v trvalém páru a je věrná svému teritoriu, které opouští jen v tuhých zimách.Největší evropské nocoviště strak bylo zjištěna na Ukrajině ve Lvově, kde bylo zaznamenáno až 1700 strak. Druhé největší se nachází v bulharské Sofii, kde se v prosinci 2007 na noc shromažďovalo až 1405 ex., další velká nocoviště jsou v polských městech Świętochłowice (1012 ex.), Lublin (998 ex.)Krahujcovu přirozenou kořist tvoří z 97 % ptáci, zejména pěvci velikosti od vrabce přes kosa po holuba. Tudíž vlivem ochrany těchto druhů připadají pro samotný lov reálně jen čtyři druhy – bažant obecný, holub hřivnáč, hrdlička zahradní a straka obecná.
Ptáci neumějí svá mláďata přenést zpět do hnízda a o nevzletná mláďata mimo hnízdo nepečují. Pokud není možné holátko či málo opeřené mládě vrátit do hnízda (hnízdo není nalezeno nebo není jisté, že do něj mládě patří), je nutné mládě neprodleně dopravit do záchranné stanice, aby bylo co nejdříve zahřáté a nakrmeno.
Jak naučit Straku mluvit : Aby se straka naučila mluvit, musíte se jí hodně věnovat. Můžete ji naučit třeba její jméno, nějakou melodii nebo dokonce napodobovat jiné zvíře. Moje straka umí kašlat, štěkat, pískat, učí se říkat své jméno, taky říká tytyty a napodobuje vrabce.
Co dělá straka : Straka se živí velmi pestrou potravou, živočišnou i rostlinnou, a na vybírání vajíček či mláďat z hnízd jiných ptáků je skutečně přeborník – to potvrdí každý ornitolog nebo myslivec. Myslivci ji právě proto považují za škodnou a snaží se ji hubit, jak se dá.
Jak a kde zimuje Straka
Požírá i drobné hlodavce, vejce, mláďata ptáků a nepohrne ani poraženými zvířaty okolo cest. V zimě se živí semeny kulturních rostlin a hledá potravu i po smetištích. Žije v trvalém páru a je věrná svému teritoriu, které opouští jen v tuhých zimách.
Její potravou je převážně hmyz, který vyhledává po zemi a v keřích. Požírá i drobné hlodavce, vejce, mláďata ptáků a nepohrne ani poraženými zvířaty okolo cest. V zimě se živí semeny kulturních rostlin a hledá potravu i po smetištích. Žije v trvalém páru a je věrná svému teritoriu, které opouští jen v tuhých zimách.Její potravou je převážně hmyz, který vyhledává po zemi a v keřích. Požírá i drobné hlodavce, vejce, mláďata ptáků a nepohrne ani poraženými zvířaty okolo cest. V zimě se živí semeny kulturních rostlin a hledá potravu i po smetištích. Žije v trvalém páru a je věrná svému teritoriu, které opouští jen v tuhých zimách.
Jak dlouho sedi straka na Vejcich : Straky hnízdí od dubna do června, v jedné snůšce je 5 až 6 vajíček, na nichž ptáci sedí 17 až 18 dní. Mláďata zůstávají v hnízdě 22 až 27 dní.