Antwort Jak čistit kojenecké lahve? Weitere Antworten – Jak se spravne starat o lahve pro kojence
Dbejte na základní pravidla hygieny
Připravujte láhev vždy bezprostředně před krmením a nikoli předem. Ruce, odměrka i všechny části láhve musí být naprosto čisté a suché. Vodu pro přípravu výživy musíte vždy převařit! Nikdy nepoužívejte vodu ze studny či neprověřených zdrojů.Do hrnce vložíme rozebrané kojenecké lahvičky a další kojenecké potřeby, které chceme sterilizovat (dudlíky, odsávačky, lžičky…). Vodu přivedeme k varu a vaříme na mírném ohni 5-10 minut. Pokud používáte plastové lahvičky, je nutné je zatížit, případně přikrýt – mají totiž tendenci vyplavat na povrch.Nejprve vylijte tekutinu uvnitř láhve a přidejte do ní jednu polévkovou lžíci jedlé sody. Poté přidejte dostatek bílého octa, abyste naplnili láhev. Pevně uzavřete víko, lahví několik minut protřepejte, aby se ocet a jedlá soda důkladně promíchaly. Poté směs vylijte a láhev vypláchněte čistou vodou.
Jak sterilizovat kojenecké lahve v mikrovlnce : 3. Sterilizace lahve v mikrovlnce
- pořádně vyčistěte mikrovlnku od zbytků jidel.
- naplňte sterilizátor menším obsahem vody, nádobím, které chcete vysterilizovat a vložíte do mikrovlnné trouby.
- teplo vysterilizuje obsah asi za 5 minut.
- nemusíte nic kontrolovat a stačí, když přijdete až když je všechno čisté a nezávadné
Jak správně krmit miminko z láhve
Během krmení držte láhev nakloněnou, aby byl dudlík vždy plný mléka a zabránil dítěti v polykání vzduchu. Snažte se zavést návyk odříhnout v polovině krmení a po krmení. Držte láhev tak, aby s vámi dítě mohlo udržovat oční kontakt.
V jaké poloze krmit miminko z láhve : Je důležité udržet pozici dítěte tak, aby byla co nejvíce symetrická. Hlava by měla být v prodloužení trupu a nesmí se dostat do zá- klonu, vždy je výše než zadeček a čím je dítě menší, tím by jeho pozice měla být pro kojení vyšší (více vertikální).
8 hodin v chladničce při teplotě do +4°C. Rovněž způsob přepravy kojenecké stravy citovaný předpis stanoví. Z uvedeného vyplývá, že prázdné lahvičky musí být sterilizovány bezprostředně před naplněním (pokud jsou sterilizovány bez sterilizačního obalu např. v horkovzdušném sterilizátoru).
Jedlou sodu nebo sůl (3–4 polévkové lžíce) nasypejte do prázdné lahve a zalijte teplou vodou téměř po okraj (ale ne úplně). Utěsněte víčkem a protřepejte. Nechte odstát přes noc, v případě lahví z nerezové oceli však ne déle. Potom vše vylijte a lahev ještě několikrát vypláchněte.
Jak vycistit lahvicky
Do lahve přidejte ocet a sodu. Pomocí kartáče pastu rozprostřete po celém vnitřním povrchu lahve a důkladně vydrhněte. Poté lahev do poloviny naplňte teplou vodou a protřepejte. Zbytek vodové směsi vylijte a lahev důkladně propláchněte čistou vodou.Vyvařování dudlíků a kojeneckých lahví však věnujte čas alespoň jednou týdně až do doby, kdy batole tyto pomůcky přestane potřebovat.Přibližně v 7 měsících se dítě začíná cítit nezávislé a chce držet láhev samo. Přesto byste měli láhev podpírat rukou a pomáhat dítěti při krmení, dokud nedojí.
Vyvařování dudlíků a kojeneckých lahví však věnujte čas alespoň jednou týdně až do doby, kdy batole tyto pomůcky přestane potřebovat.
Jak vyčistit dětské lahve : Nasypte jedlou sodu, zakápněte šťávou, případně smíchejte s kyselinou citrónovou, zalijte vodou a nechte vyšumět. Vypláchněte a je to. Když se vám zdá, že jsou v lahvičce velké usazeniny, můžete vyzkoušet ještě jeden tip. Do lahvičky nasypte trochu rýže, zalijte trochou teplé vody a pořádně protřepte.
Jak odstranit velkou vrstvu vodního kamene : Jak odstranit vodní kámen – ocet a citron
- Nalijte trochu vody do konvice a přidejte kyselinu citrónovou (nebo klidně i šťávu z citronu)
- Vodu v konvici protřepejte a nechte hodinu působit.
- Vypláchněte a podle potřeby opakujte.
Jak odstranit plíseň z lahve
Jedlou sodu nebo sůl (3–4 polévkové lžíce) nasypejte do prázdné lahve a zalijte teplou vodou téměř po okraj (ale ne úplně). Utěsněte víčkem a protřepejte. Nechte odstát přes noc, v případě lahví z nerezové oceli však ne déle. Potom vše vylijte a lahev ještě několikrát vypláchněte.
Navíc pro běžné mytí šetrným mycím prostředkem jsou špatně dostupné a pouhé vymytí je tak často nedokonalé. Sterilizace je tady proto bez debat nutná. Pro nejmenší děti je dobré lahvičky sterilizovat po každém použití. Takže i když jich máte vícero kusů, tak minimálně jednou denně vás tahle fuška čeká.5. Čištění jedlou sodou
- Nasypte do lahve 3 polévkové lžíce jedlé sody, zalijte horkou vodou a důkladně protřepejte.
- Při silném znečištění použijte k vnitřnímu čištění kartáč na lahve.
- Roztok nechte působit několik hodin, třeba i přes noc.
- Obsah vylijte, láhev opláchněte čistou vodou a nechte uschnout.
Jak správně sterilizovat : Stačí sklenice postavit vedle sebe do hrnce s vodou, dát jej na sporák a pomalu přivést k varu. Vaříme cca 10 minut vypneme sporák a hrnec přikryjeme poklicí. Sklenice v něm mohou zůstat, dokud je nazačneme plnit.