Antwort Jaká je nejdelší žížala na světě? Weitere Antworten – Kolik měří nejvetsi žížala
Pravděpodobně nejdelší doloženou je africká žížala Microchaetus rappi. Běžně dorůstá délky necelých 1,5 m; v 30. letech 20. století byl však v Transvaalu nalezen jedinec dlouhý 6,7 m s hmotností přes 1,5 kg.Dorůstá délky přibližně 9 až 30 cm. Její příbuzní však mohou dosahovat mnohem větších rozměrů.Slovem „žížala“ se na světě označuje asi 5 000 druhů kroužkovců, přičemž řada z nich je endemická, tzn. že se trvale vyskytuje na určitém místě. V České republice najdeme přibližně 62 druhů žížal a nejběžnější z nich je žížala polní (Aporrectodea caliginosa).
Co dělá žížala v zimě : Žížaly vám bez problémů přezimují venku. Nakrmit na podzim, klidně i v během zimy, když máte zbytky ovoce. Stačí jen odhrnout zmrzlou vrstvu a nasypat to pod ni. A když je máte doma, tak krmíte celou zimu.
Kolik váží žížala
Dospělá žížala dosahuje délky až 13 cm, průměr těla má 4-8 mm, váží od 0,5 – 1 g a dožívá se dva až čtyři roky.
Jak vznikne žížala : Vývoj žížal je přímý – nemají tedy larvu a z kokonu se líhnou již malé žížalky. Jejich vývoj uvnitř kokonu může trvat několik málo dní nebo řádově týdny. U žížaly obecné se z každého kokonu líhne zpravidla pouze jeden potomek. Pohlavní dospělosti dosahují žížaly mezi 6.
žížaly {ženský rod množné číslo}
earthworms {mn.
kroužkovci), čili nejprve pozorujete živou žížalu. Pak ji musíte zabít (utopit v alkoholu), stačí pár minut (jak se přestane kroutit, je po ní … pak do solanky) … No, není to úplně pro slabé povahy („outlocitkám“ doporučuju se 2 minuty nedívat) …
Proč nejsou v kompostu žížaly
Invaze se bát nemusíme, kalifornské žížaly jsou citlivé na prostředí, v kompostu mají jak teplo, tak potravu, a proto je to do světa netáhne.V těle mají jak samčí, tak i samičí orgány. Na těle mají opasek – zduření okrsku kožních žláz. Ten vylučuje slizové látky, které usnadňují přenos spermií a vytváří obal okolo nakladených vajíček. Každý tělní článek žížaly nese čtyři skupiny štětinek, které jim usnadňují pohyb.Normální kroužkovci nemají oči, ale tato žížala je má, aby na nich mohla nosit brýle proti slunci. Ty jsou totiž v poušti, kde slunce prudce pálí celý den, velmi důležité. Zvláštností na pouštní žížale jsou její zuby.
1: Žížala – opasek. funkce opasku: výměšky opasku umožňují přenos spermií při kopulaci. vytvoření kokonu (pouzdra) kolem kladených vajíček.
Jak říct kroužek anglicky : kroužek
kroužek m(zdrob.) | |
---|---|
1. | ( kruh ) ( small ) circle , circlet , ringlet |
2. | ( kruhový předmět ) ring , circle , ( prstýnek ) annulet |
3. | ( zájmová skupina ap .) circle , group , club |
Jak říct rohlík anglicky : Rohlík připodobněte ke croissantu nebo bagetě
Ve škole vás pravděpodobně učili slovíčko roll. Zní podobně, dobře se pamatuje, ale když ho zadáte do Googlu a rozkliknete obrázky, český rohlík na vás nevykoukne. O něco lepší překlad je více opisný white bread roll.
Na co má žížala opasek
Opasek vytváří kokon, který se naplní vajíčky a pak spermiemi. Vajíčka jsou uložena do půdy. Potom se vylíhnou malé žížaly. Když se mládě podobá dospělému – říká se tomu přímý vývin.
Dospělá žížala dosahuje délky až 13 cm, průměr těla má 4-8 mm, váží od 0,5 – 1 g a dožívá se dva až čtyři roky. Jak vypadá životní cyklus žížalyZačněte tím, že na zahrádce omezíte chemii – žížaly jsou na ni citlivé (všimněte si, jak jsou chemicky ošetřovaná pole bez života). Žížaly také úplně nemilují jílovité a tuhé půdy. Zkuste je osvěžit, například pomocí mulčování. Nejlépe na podzim je proložte vrstvou mulče (spadané listí, posečená tráva).
Jak se narodi žížala : Většina máloštětinatců, kam patří i žížaly, se může množit jak pohlavně, tak nepohlavně. Nepohlavní rozmnožování probíhá příčným zaškrcením těla a oddělením nových jedinců. U žížal je toto dělení následováno vnitřní diferenciací (rozrůzněním) orgánových soustav. Proto když žížalu přerýpneme, může regenerovat.