Antwort Jaký je rozdíl mezi vánočním a velikonočním kaktusem? Weitere Antworten – Proč nekvete velikonoční kaktus
Zejména při nízkých teplotách se přílišná zálivka stává důvodem, proč rostliny uhynou. Pozor ale právě na období násady poupat, kdy je velmi důležitá pravidelnost zálivky. Na přeschnutí vánoční kaktus opět reaguje opadáváním poupat. Pomoci může občasné jemné rosení.Jedná se především o teplotu, vlhkost a dobu denního světla. V pralesích je doba osvitu poměrně krátká, a tak se vánoční kaktus řadí mezi takzvané krátkodenní rostliny. Stačí mu tedy méně než dvanáct hodin světla, proto se také probouzí ke květu až na podzim, kdy se u nás dny začínají krátit.Většinu rostlin je nejlépe přesazovat na jaře, tedy v čase kdy jejich květy začnou znovu růst. Přesazování vánočních kaktusů se v tomto směru mírně liší a mělo by se provádět po ukončení kvetení a vadnutí květů koncem zimy nebo začátkem jara.
Jak se přesazuje vánoční kaktus : Jakmile rostlina odkvete, postavíme ji opět na chladnější místo a omezíme zálivku až do jara. Stejně jako ostatní pokojové rostliny i vánoční kaktus přesazujeme na jaře, a to do speciálního kaktusového substrátu. Každoroční přesazování ale není nutné a zejména větším rostlinám stačí výměna květináče jednou za 3–4 roky.
Proč opadávají listy u vánočního kaktusu
Do konce ledna obdivuji květy, do dubna to spolu vydržíme doma a opět "fičí" ven. Tedy – opadávání je výsledkem přelití, myslím. Když jsem je měla celý rok v bytě a moc jsem se jim věnovala, činily mně to samé. Milují letnění venku s vodou a méně vody v bytě.
Co mám dělat aby mi kvetl kaktus : Aby byly kaktusy stále v dobré kondici a pěkně kvetly, potřebují přezimování při nižší teplotě (obvykle 8–15 °C), sušším vzduchu, v klidu a bez zálivky.
Kaktusy vydrží bez vody někdy i několik let. Jsou to vlastně živoucí studny. Budete překvapeni, jak skvěle kaktusy s vodou hospodaří a co všechno o nich ještě nevíte.
Teplota, vlhkost a doba osvitu. Vánoční kaktus totiž patří mezi takzvané rostliny krátkého dne. Impuls k nasazení květů dostane až tehdy, kdy je doba osvitu kratší než 12 hodin. Jakmile budou poupata asi 2 mm velká, přemístěte rostlinu do místnosti, kde je teplota okolo 20 °C.
Jak oživit vánoční kaktus
Jak zalévat a oplodnit vánoční kaktus
Během jarních a letních měsíců, kdy je rostlina v plném růstu, je vhodné ji zalévat přibližně jednou týdně. Během podzimních a zimních měsíců, kdy rostlina vstoupí do klidového období, je však nutné snížit frekvenci zavlažování na jednou za dva až tři týdny.V létě zalévejte kaktusy 1x za 14 dní. V zimě maximálně jednou za 1-1,5 měsíce. Hnojit stačí jednou za tři týdny a v zimě vůbec. Snažte se zaléváním simulovat kaktusům jejich domovinu – jednorázová závlaha a dlouhé sucho.Venku je můžeme nechat od dubna do října. Rostlinky je nutné chránit před větrem a deštěm. Na začátku jara, kdy se kaktusy probouzí ze zimního spánku, začnou vytvářet nové trny a začnou zelenat od temene a růst.
V období největších veder – přelom červne a srpna – asi 14 dní přerušíme úplně zálivku. Srpen a září: v tomto období zálivku již začínáme omezovat. Říjen: kaktusy před prvními mrazíky přemístíme domů. Rostlinky naposledy zalijeme a zbavíme je případných škůdců.
Co musím udělat aby mi kaktusy kvetly : Aby byly kaktusy stále v dobré kondici a pěkně kvetly, potřebují přezimování při nižší teplotě (obvykle 8–15 °C), sušším vzduchu, v klidu a bez zálivky.
Proč opadávají poupata u vánočního kaktusu : v době, kdy poupata nakvétají se nedoporučuje rostlinu přemisťovat, jinak hrozí jejich opadání. Zasychání poupat mohlo způsobit příliš teplé stanoviště. Ideální je zimní teplota okolo 15 ° C.
Co dělat aby kvetly kaktusy
Aby byly kaktusy stále v dobré kondici a pěkně kvetly, potřebují přezimování při nižší teplotě (obvykle 8–15 °C), sušším vzduchu, v klidu a bez zálivky.
Tip na dokonalou zálivku
Ideální doba je 1 týden po zálivce, květina je plná síly a zvládne tak bez následků takto náročnou změnu. Při přesazování si dejte pozor na nadměrné poškození kořenů. V novém květináči nechte sukulenty odpočívat 1 týden bez zálivky, pak teprve zalévejte.Únor je pro kaktusy vrcholem vegetačního klidu. Už v listopadu a prosinci se rostliny pomalu ale jistě připravují na zimu. Vy byste tak už v tyto měsíce měli zapomenout na zálivku a kaktusy přemístit na světlé suché a chladné místo. Vhodná je studená chodba či nějaká nevytápěná místnost, ještě lepší zimní zahrada.
Jak často zalévat velikonoční kaktus : Během jarních a letních měsíců, kdy je rostlina v plném růstu, je vhodné ji zalévat přibližně jednou týdně. Během podzimních a zimních měsíců, kdy rostlina vstoupí do klidového období, je však nutné snížit frekvenci zavlažování na jednou za dva až tři týdny.