Antwort Jak je starý Boubínský prales? Weitere Antworten – Jak se jmenuje prales na Šumavě
Boubínský prales | Národní park Šumava.Najdete tu nejstarší chráněné území na Šumavě – Boubínský prales. Jeho jádro je přírodní rezervací už od roku 1858 a zároveň se jedná o největší původní les ve Střední Evropě. Najdete ho na jihozápadním svahu hory Boubín, která se tyčí do výšky 1362 metrů nad mořem.Několikrát denně projíždí na trati mezi Vimperkem a Volary osobáček. Tedy vézt se můžete už se Strakonic. Vystoupit se dá v Kubově Huti, což je nejvýše položená železniční stanice v čechách. Vystoupit ale můžete až v zastávce Zátoň, nebo Zátoň-Boubín.
Co to je Boubín : Trouchnivějící větve padlých velikánů, porostlé mechem, stromy stojící na chůdových kořenech nebo prapodivně zkroucené kmeny. Trvalé šero pod propletenými staletými korunami. To všechno je Boubín.
Kde začíná a končí Šumava
Celé pohoří Šumavy začíná při silnici Nýrsko-Svatá Kateřina a je protaženo ve směru od severozápadu k jihovýchodu, a to až k silnici Přední Výtoň-Guglwald, kde pohoří končí. Svůj název získalo podle praslovanského slova „šuma“, což značí hvozd/hustý les.
Co je to deštný prales : Deštný les nebo deštný prales je označení pro listnaté lesy (prakticky jde vždy o stálezelené deštné lesy), ve kterých není období sucha a které rostou v teplotně příznivých podmínkách, konkrétně v tropickém (tropický deštný les), subtropickém (subtropický deštný les) nebo částečně i mírném podnebném pásu (deštný les …
Vysokou lesnatost nad (45 %) mají kraje Liberecký (47,7 %) a Zlínský (45,1 %). Naopak nejnižší lesnatost má Hlavní město Praha (10,9 %). Lesnatost v ostatních krajích se pohybuje kolem 30 %. Nejvyšší plochu lesů má kraj Jihočeský (416 tis.
Amazonský prales, také amazonský tropický deštný prales, je rozsáhlý, přibližně 5 500 000 km2 rozlehlý tropický deštný les v Jižní Americe. Rozkládá se na území Brazílie, Kolumbie, Peru, Venezuely, Ekvádoru, Bolívie, Guyany, Surinamu a Francouzské Guyany.
Odkud jít na Poledník
Itinerář Přímo z Prášil (nebo z parkoviště Slunečná) vyrazíme k Prášilskému jezeru (červená TZT). Zdatní turisté vyšplhají až na vrchol Poledníku s 37m vysokou rozhlednou.Prales Boubín je největší nedotčenou plochou původního lesa ve střední Evropě, s porosty smrku, jedle a buku. Rozkládá se na západním svahu hory Boubín. Některé vzácné stromy zde dosahují věku 300 až 400 let. Ze starých pařezů rostou mladé stromky a smrky dosahují výšky až 50 m.Hora Boubín (1362 m) tvoří spolu s ostře tvarovaným Bobíkem (1264 m) charakteristickou siluetu. Dřevěná rozhledna vysoká 21 metrů umístěná na vrcholu Boubína. Po dřevěném schodišti umístěném v ose věže se turista dostane až na ochoz, umístěný v sedmém nadzemním podlaží.
Je 16. nejvyšší horou ležící uvnitř území ČR (tj. mimo státní hranici) a nejvyšší takovou horou na Šumavě a v Jihočeském kraji. Nachází se 3,5 km východně od Kubovy Hutě, vrcholová část náleží katastrálnímu území Včelná pod Boubínem, části obce Buk (okres Prachatice).
Proč je Šumava NP : Vysoká zachovalost přírodního prostředí s množstvím přirozených nebo málo pozměněných ekosystémů v typické a jedinečné šumavské krajině vedla již v roce 1963 k vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Šumava. Na přírodovědně nejcennější části území CHKO Šumava byl v roce 1991 nařízením vlády č. 163/1991 Sb.
Jak vznikl nazev Šumava : Chráněná krajinná oblast Šumava. Snad podle staroslovanského „šuma”, což označovalo hustý les. Kvíz o šumavské přírodě.
Proč se kácejí deštné pralesy
Kácení pralesů má mnoho příčin. Jednou z hlavních je extenzivní zemědělství a snaha získat nové plochy pro pěstování plodin a pastvu dobytka. Dalším důvodem je kácení lesa za účelem těžby dřeva. V některých oblastech jsou těženy jen vzácné druhy dřev, jinde však dochází k holosečím (clearcutting).
Zvířata: papoušci, hadi (krajta, anakonda,…), sklípkani, krokodýli, lenochod, opice – malpa, gibbon, orangutan, šimpanz, gorila nížinná, levhart, jaguár americký, mravenečník, mravenci, termiti,…Lesy pokrývají 36,8 % území ČR, ale procentuální zastoupení lesů v jednotlivých krajích se liší. Z krajů (mimo Prahu) je nejméně zalesněný Jihomoravský (29,7 %) a nejvíce Karlovarský kraj (49,4 %).
Kde je nejvíce lesů v Evropě : V sedmi „nejzelenějších“ zemích EU tvoří lesy více jak polovinu území. Přes tři čtvrtiny rozlohy tvořily lesní plochy ve Finsku a Švédsku, za nimi následovalo Slovinsko se 63 procenty.