Antwort Jaké je synonymum ke slovu fantazie? Weitere Antworten – Co to znamená fantazie
Fantazie (z řec. phantasia, představivost, obraz, iluze) může být: představa, obrazotvornost, imaginace.Fantaskní je taktéž přídavné jméno. Má stejné kořeny jako „fantastický“. Význam je velice podobný, avšak s nádechem přeludnosti (přeludně fantastický).Tvořivá fantazie se vyznačuje tvorbou zcela nových, originálních názorných obrazů, které dosud neexistovaly. Můžeme říci, že tvořivá fantazie má uplatnění ve všech oblastech lidské činnosti, například i ve výchovně-vzdělávací práci učitele.
Co to je imaginace : imaginace – (z lat. imago = obraz, podoba, vzor, představa) – též obrazotvornost, fantazie – psych. proces a zároveň dispozice osobnosti, specif. schopnost provázející kreativitu, která bývá stavěna do protikladu k abstraktnímu myšlení.
Co znamená slovo fantom
Slovo fantom (řec. fantasma = vize, duch, přízrak) má řadu obvyklých významů: přelud, přízrak, vidina, klamný jev – imaginární, fiktivní.
Co znamená slovo Mysteriozni : Přídavné jméno. záhadný, tajemný, tajuplný člověk, věc ap.
Rekonstrukční fantazie se projevuje vybavováním představ předmětů a jevů na základě jejich slovního popisu a grafického či symbolického zobrazení. Tímto způsobem si představujeme neznámou krajinu podle mapy, melodie podle not, výrobek dle technického výkresu apod.
to, že máš bujnou představivost (fantazii) je zcela v pořádku, je to běžné zejména u menších dětí. Lidé s velkou fantazií bývají tvořiví, jsou to vývojáři, kteří věci posunují dopředu. Tam, kde druzí lidé nemusí vidět řešení, oni je vidí.
Co je imaginativní myšlení
Propoziční myšlení je mentální manipulace s propozicemi (výroky) zpravidla vyjádřenými ve verbálním kódu, zatímco imaginativní myšlení je mentální manipulace s nejčastěji zrakovými představami, může se ale jednat i o představy sluchové, se kterými běžně operují například hudební skladatelé (Vobořil, přednášky).Představa je názorný obraz předmětů a jevů v našem vědomí, které v daném okamžiku nevnímáme (kdysi jsme je vnímali – vzpomínkové, pamětní), nebo které jsme v této podobě ani nevnímali (fantazijní). Představy souvisí se všemi psychickými procesy. Spolu s počitky a vjemy tvoří úroveň smyslového poznávání skutečnosti.Fenomén (z řec. fainomenon od fainomai, jevit se) znamená jev, to co se člověku ukazuje, a to bez rozlišení, zda se jedná o skutečnost nebo klam. V empirických vědách je to obecné označení pro pozorovaný jev (věc, událost, proces apod.).
(z lat.) hovor. expr. pověstný, proslulý, znamenitý, skvělý: f.
Co je to kuriózní : Termín bi-curious, do češtiny nejlépe přeložený jako bi-kuriózní či bi-zvědavý, označuje heterosexuální osobu, která se zajímá nebo je otevřená sexuální aktivitě s osobou, jejíž pohlaví je stejné, či jiné než opačné.
Co je to Spastický : Výraz je odvozen od slova spasticita, což je výrazné napětí svalů ve vnitřních orgánech, zejména v kosterních svalech. Spastická obrna je stav, kdy svaly postižené končetiny jsou zvýšeně napjaté.
Jaký je rozdíl mezi představivostí a fantazií
Představa je názorný obraz předmětů a jevů v našem vědomí, které v daném okamžiku nevnímáme (kdysi jsme je vnímali – vzpomínkové, pamětní), nebo které jsme v této podobě ani nevnímali (fantazijní). Představy souvisí se všemi psychickými procesy. Spolu s počitky a vjemy tvoří úroveň smyslového poznávání skutečnosti.
Představivost je psychický proces vedoucí ke vniku paměťových představ. Schopnost vytvářet představy, je předpokladem tvořivé činnosti, zvláště v problémových situacích. Jsou osoby, jejichž představivost je nevýrazná a šedá, ale rovněž osoby s živou a barevnou představivostí.Induktivní usuzování vychází z konkrétní skutečnosti a směřuje k určitému zobecnění. Zahrnuje myšlenkové operace vedoucí ke generalizaci a někdy i abstrakci, tj. zobecňování konkrétnějších poznatků. Využívá dílčích zkušeností či informací, z nichž vyvozuje závěr na různé úrovni pravděpodobnosti.
Co je kognitivní myšlení : Kognitivní funkce někdy bývají označovány také jako poznávací, tj. jedná se o funkce, prostřednictvím kterých vnímáme svět, reagujeme na podněty, jednáme, řešíme problémy, ukládáme a zpracováváme informace, učíme se apod.