Antwort Jaké jsou základní typy viru? Weitere Antworten – Jak se dělí viry
Viry se dělí na dvě velké skupiny podle toho, jakou formu genetického materiálu obsahují. Obsahují-li DNA, říká se jim DNA-viry. Obsahují-li RNA, nazývají se RNA-viry. Následná stavba virové částice je pouze schematická, neboť viry jsou rozmanité částice jak tvarem, tak i vybavením.Vir je jedním z typů škodlivého software. Bootovací viry (Boot Sector Viruses): Tyto viry napadají bootovací sektor disku a jsou aktivovány, když počítač startuje. Macro viry: Jsou to viry, které se vkládají do maker, obvykle v dokumentech Microsoft Office. Když je makro spuštěno, je aktivován virus.Viry můžeme charakterizovat jako částice, které se liší od (živých) mikroorganismů tím, že nejsou organizovány jako buňky, ale jako neživé, extrémně složité částice. Virové částice obsahují jednu nebo několik molekul jediného typu nukleové kyseliny – buď RNA nebo DNA. Podle toho rozlišujeme RNA viry a DNA viry.
Co je to vir v počítači : Počítačový virus je malý softwarový program, který se šíří z jednoho počítače do druhého a překáží provozu počítače. Počítačový virus může poškodit nebo odstranit data v počítači, pomocí e-mailového programu se rozšířit do dalších počítačů, nebo dokonce odstranit celý obsah pevného disku.
Co jsou to DNA viry
DNA viry jsou viry, které ve své částici (virionu) obsahují deoxyribonukleovou kyselinu (DNA).
Co ničí viry : Nejúčinnějším prostředkem proti virům, kromě zabránění sekundární kontaminaci potravin živočišného původu, je přiměřená tepelná úprava potravin. Bílkoviny a tuky v potravinách zvyšují odolnost virů vůči vyšším teplotám. Řada virů je inaktivována již při teplotě 60-80 oC, jiné odolávají i teplotám nad 100 oC.
Viry se nejčastěji šíří např. přes sociální sítě. Stačí si otevřít škodlivý odkaz, který ti někdo (třeba jen omylem) poslal, a můžeš se dostat na stránku, ze které se ti do počítače automaticky stáhne zavirovaný soubor. Viry se mohou šířit také přes webový prohlížeč, jako je třeba Google Chrome nebo Microsoft Edge.
Makrovirus (angl. macro virus) = počítačový virus napsaný v makrojazyce (např. ve Visual Basicu) a šířící se v dokumentech, které obsahují makra – dokumenty MS Wordu, MS Excelu aj. Pro svou aktivaci nejčastěji využívají napadení souborů, které obsahují prostředím spouštěná makra.
Jak se hraje virus
Hráči mají za úkol chránit se před zcizením, zničením nebo napadením svých orgánů, zároveň infikovat orgány svých soupeřů. Účinná v boji bude zajisté vakcína, která ochrání hráče do doby, než se objeví na tahu speciální karty. Cílem je sestavit minimálně 4 zdravé orgány. Kdo je shromáždí na stůl jako první, vyhrává.Virová částice se skládá z bílkovinného pouzdra (tzv. kapsidy) a nukleové kyseliny (virového genomu). Některé virové částice navíc obsahují ještě vnější membránový obal.Antivirus brání virům ve vstupu do tvého počítače, funguje ale hlavně jako prevence. Když se ti virus do nechráněného počítače nebo telefonu dostane, může být na instalování antiviru už příliš pozdě. Viry se nejčastěji šíří např. přes sociální sítě.
Pro viry je charakteristické, že nerostou, nedělí se a ani nejsou schopné vyrábět (bez cizí pomoci) energii či vytvářet vlastní bílkoviny. Obvykle jsou také mnohem menší než třeba bakteriální buňky (nemluvě o lidských buňkách), ale existují výjimky: největším známým virem je Pithovirus veliký 1,5 mikrometru.
Co je to RNA virus : RNA viry jsou viry, které ve své částici (virionu) obsahují ribonukleovou kyselinu (RNA).
Jak vznikají viry : lyzogenie (virogenie): Nk viru se začlení do genomu buňky v podobě proviru (profága) a nastává latentní fáze – buňka žije dál a při jejím dělení dochází i k replikaci Nk virionu a vznikají infikované dceřinné buňky.
Co je mensi viry nebo bakterie
To znamená, že zatímco nejmenší viriony připomínají svou velikostí ribozom, obří viry jsou větší než nejmenší bakterie. Virová částice se skládá z bílkovinného pouzdra (tzv. kapsidy) a nukleové kyseliny (virového genomu).
Virová částice se skládá z bílkovinného pouzdra (tzv. kapsidy) a nukleové kyseliny (virového genomu). Některé virové částice navíc obsahují ještě vnější membránový obal.Ekonomické škody se odhadují na 1,1 miliardy dolarů celosvětově. IloveYou– nejznámější a nejničivější vir.
Co je to Kryptovirus : Kryptoviry jsou jedny z nejagresivnějších počítačových virů. Na napadeném počítači zašifrují (zakryptují) soubory, nejčastěji fotografie a dokumenty, a za jejich uvolnění pak požadují výkupné. Kryptovirus se aktivuje otevřením dokumentu – přílohy běžného e-mailu.