Antwort Jak jít na úřad práce? Weitere Antworten – Co vše je potřeba na úřad práce
Platný průkaz totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas) nebo náhradní doklad, kterým klient prokáže svou totožnost a místo trvalého bydliště, potvrzení o ukončení pracovně právního vztahu případně o náhradní době, u absolventů doklad o nejvyšším ukončeném vzdělání.Na úřad práce byste se měli přihlásit do 3 pracovních dnů ode dne, kdy jste ukončili školu, pracovní poměr nebo kdy jste přerušili živnost. Na úřadu práce vám pomohou nejen s hledáním práce, ale navíc můžete dostat finanční podporu (pokud splňujete podmínky) a budou za vás odvádět zdravotní pojištění.Délka podpory v nezaměstnanosti
podpůrčí doba) trvá: 5 měsíců, pokud je vám méně než 50 let. 8 měsíců, pokud je vám 50-55 let. 11 měsíců, pokud je vám více než 56 let.
Co dělat když nemám nárok na podporu v nezaměstnanosti : V případě, že jste neměl nebo již nemáte nárok na výplatu podpory v nezaměstnanosti či je nízká máte možnost požádat si o dávky hmotné nouze. Pro možnost získání dávek hmotné nouze je zapotřebí být v evidenci Úřadu práce! Jako nezaměstnaný v evidenci úřadu práce máte svá práva a povinnosti.
Kdo nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti
Nárok na podporu v nezaměstnanosti nemá uchazeč o zaměstnání, který v posledních 6 měsících před zařazením do evidence uchazečů opakovaně sám ukončil pracovní poměr nebo se kterým byl v tomto období rozvázán pracovní poměr pro hrubé porušení pracovní kázně.
Kolik si může vydělat na úřadu práce : Shrnutí: Jste-li registrováni na úřadu práce, legálně si přivydělávat smíte, ale jen pokud nepobíráte podporu v nezaměstnanosti. Celková výše přivýdělku nesmí překročit 7300 Kč hrubého měsíčně. Přivýdělek si nemůžete sjednat na dohodu o provedení práce, ale na dohodu o pracovní činnosti nebo na pracovní smlouvu ano.
Nárok na podporu v nezaměstnanosti nemá uchazeč o zaměstnání, který v posledních 6 měsících před zařazením do evidence uchazečů opakovaně sám ukončil pracovní poměr nebo se kterým byl v tomto období rozvázán pracovní poměr pro hrubé porušení pracovní kázně.
Pokud nepracujete, nemusíte platit sociální pojištění. V takovém případě se stáváte osobou bez zdanitelných příjmů (OBZP). OBZP mají povinnost platit pouze zdravotní pojištění. Za nezaměstnané osoby, které jsou účastny evidence na úřadu práce, platí zdravotní pojištění stát.
Co dělat když nemám práci
Pokud jste ztratili práci, registrujte se na úřadu práce v místě trvalého bydliště do tří pracovních dnů. Na první návštěvu se musíte dostavit osobně. S referentkou se lze dohodnout, že další návštěvy absolvujete na jiném úřadu práce v ČR – to pokud bydlíte jinde, než máte napsáno v občance.Základní podmínkou pro vznik nároku na podporu v nezaměstnanosti je získání doby důchodového pojištění ze zaměstnání nebo z jiné výdělečné činnosti v délce nejméně 12 měsíců, a to v období 2 let před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání.Co k tomu potřebujete
- formulář Žádost o zprostředkování zaměstnání,
- formulář Žádost o podporu v nezaměstnanosti,
- evidenční list důchodového pojištění,
- potvrzení o zaměstnání (zápočtový list),
- doklad o výkonu jiné výdělečné činnosti,
- potvrzení zaměstnavatele o výši průměrného výdělku.
Podpora v nezaměstnanosti je první dva měsíce 65 % předchozího průměrného měsíčního čistého výdělku, pro OSVČ je to 65 % vyměřovacího základu na důchodové pojištění, přepočteného na měsíc. Další dva měsíce je to 50 % a zbývající dobu 45 % čistého výdělku nebo vyměřovacího základu.
Co vše nabízí úřad práce : Úřad práce ČR za pomoci svých zaměstnanců poskytuje celou řadu služeb, jako zprostředkování zaměstnání, evidenci uchazečů a zájemců o zaměstnání, odborné poradenství při výběru povolání a změně kvalifikace, poskytování podpory v nezaměstnanosti, rekvalifikace, poskytování dávek státní sociální podpory, dávek pro osoby …
Kolik si můžu vydělat na úřadu práce 2024 : Shrnutí: Jste-li registrováni na úřadu práce, legálně si přivydělávat smíte, ale jen pokud nepobíráte podporu v nezaměstnanosti. Celková výše přivýdělku nesmí překročit 7300 Kč hrubého měsíčně.
Co potřebuji abych dostal podporu
Co k tomu potřebujete
- formulář Žádost o zprostředkování zaměstnání,
- formulář Žádost o podporu v nezaměstnanosti,
- evidenční list důchodového pojištění,
- potvrzení o zaměstnání (zápočtový list),
- doklad o výkonu jiné výdělečné činnosti,
- potvrzení zaměstnavatele o výši průměrného výdělku.
Kdy nárok na podporu v nezaměstnanosti 2024 nemáte Jsou i případy, kdy podporu nedostanete, a to například: Pobíráte starobní důchod, nemocenskou, ošetřovné nebo mateřskou. Dostali jste výpověď kvůli hrubému porušení pracovního pořádku a povinností zaměstnance.Dokud jste v evidenci úřadu práce, platí za vás pojistné stát. Jakmile z evidence vypadnete, musíte se starat sami. V registru pojišťovny budete vedeni jako osoba bez zdanitelných příjmů a vždy do osmého dne následujícího měsíce musíte zaplatit zdravotní pojišťovně minimální pojistné, které aktuálně dělá 1242 korun.
Jak platit socialni a zdravotní kdyz nemám práci : Pokud nejste po celý kalendářní měsíc zaměstnancem, OSVČ ani za vás není plátcem pojistného stát, jste z hlediska zdravotního pojištění tzv. osobou bez zdanitelných příjmů. Tuto skutečnost jste povinen do osmi dnů oznámit své zdravotní pojišťovně a musíte platit měsíčně pojistné v zákonem stanovené výši.