Antwort Jaký květináč na vánoční kaktus? Weitere Antworten – Jaký květináč na kaktusy
Terakotový květináč využijete především pro rostliny, které nemají rády příliš vlhkosti. Proto se do ní také tak často sázejí hlavně sukulenty, kaktusy a druhy, které mají raději suchou půdu.Na chladném místě nechte květinu až do vývinu poupat. Pokud ji totiž přenesete do tepla dříve, začnou se poupata rychle rozvíjet a květy budou v teple brzo uvadat. Vánoční kaktus má raději vlhčí vzduch. V místech, kde je sucho, poupata opadávají.Přesazování je nejlepší provést po odkvětu, obvykle na jaře. To se provádí zhruba jednou za 2 až 4 roky, kdy se rostlina už nevejde do původního květináče. Pečování o vánoční kaktus zahrnuje hnojení během vegetačního období jednou za 14 dní tekutým hnojivem. Pokud listy zežloutnou, může jít o přelití.
Jak donutit kvést vánoční kaktus : Teplota, vlhkost a doba osvitu. Vánoční kaktus totiž patří mezi takzvané rostliny krátkého dne. Impuls k nasazení květů dostane až tehdy, kdy je doba osvitu kratší než 12 hodin. Jakmile budou poupata asi 2 mm velká, přemístěte rostlinu do místnosti, kde je teplota okolo 20 °C.
Jakou půdu pro kaktusy
Půda. Substrát pro sukulenty by měl být dobře propustný a měl by snadno vysychat. Toho je možno docílit smísením půdy s pískem či s jinou minerální složkou (pemza, štěrk).
Jak namíchat zeminu pro kaktusy : Pro normální kaktusy zhruba v poměru tři díly zahradnického substrátu na jeden díl písku. Ale není to definice, na kterou by byl spoleh. Sami musíte poznat, že to je ideální poměr. Někdo dá 4 díly písku na 1 díl zeminy.
Jak zalévat a oplodnit vánoční kaktus
Během jarních a letních měsíců, kdy je rostlina v plném růstu, je vhodné ji zalévat přibližně jednou týdně. Během podzimních a zimních měsíců, kdy rostlina vstoupí do klidového období, je však nutné snížit frekvenci zavlažování na jednou za dva až tři týdny.
Vánoční kaktusy jsou vlhkomilné, avšak nesnášejí přemokření. Zaléváme je proto pravidelně, vždy po vyschnutí půdy, cca jednou za týden. Požadavek na vyšší vlhkost splníme jednoduše pravidelným rosením rozprašovačem. Jednou za dva až tři týdny pak vánočním kaktusům dopřejeme speciální hnojivo pro kaktusy.
Jak dlouho vydrží kaktus bez vody
Kaktusy vydrží bez vody někdy i několik let. Jsou to vlastně živoucí studny. Budete překvapeni, jak skvěle kaktusy s vodou hospodaří a co všechno o nich ještě nevíte.Venku je můžeme nechat od dubna do října. Rostlinky je nutné chránit před větrem a deštěm. Na začátku jara, kdy se kaktusy probouzí ze zimního spánku, začnou vytvářet nové trny a začnou zelenat od temene a růst.Aby byly kaktusy stále v dobré kondici a pěkně kvetly, potřebují přezimování při nižší teplotě (obvykle 8–15 °C), sušším vzduchu, v klidu a bez zálivky.
Proč kvete až v zimě Důvodem je zkrácená fotoperioda, která vánočnímu kaktusu vyhovuje. V pralese taky roste v šeru. A tím, že jde o epifyt, tedy rostlinu rostoucí na jiné rostlině, tak se nestane, že by „stála“ ve vodě.
Co potřebuje kaktus : Většina kaktusů patří mezi chladnomilné, mají rády světlo, ale přezimují nejlépe při teplotě 5–10 °C. Naopak rostliny, které pocházejí z oblasti Karibiku, jako je třeba kaktus rodu Melocactus, jsou teplomilné. Po celý rok vyžadují teplotu nad 15 °C a většinou nepotřebují zimní klidové období.
Jak si vyrobit substrát pro kaktusy : Doporučujeme zeminu kypré struktury, velmi propustnou, obsahující velké procento kosterních a minerálních částí, to znamená písek, keramzit a štěrk. Při výrobě vlastního substrátu pro kaktusy a sukulenty je nejlepší smíchat 80 % minerální báze s 20 % kompostu nebo víceúčelové zeminy.
Co mám dělat aby mi kvetl kaktus
Aby byly kaktusy stále v dobré kondici a pěkně kvetly, potřebují přezimování při nižší teplotě (obvykle 8–15 °C), sušším vzduchu, v klidu a bez zálivky.
Velké teplo a velké světlo mu vadí. Zvolte raději místo dál od topení v polostínu. Pokud vám poupata začnou opadávat, znamená to, že máte v místnosti příliš suchý vzduch a začněte je více postřikovat vodou. Když rosení nezanedbáte, máte velkou šanci, že květy zachráníte.V období největších veder – přelom červne a srpna – asi 14 dní přerušíme úplně zálivku. Srpen a září: v tomto období zálivku již začínáme omezovat. Říjen: kaktusy před prvními mrazíky přemístíme domů. Rostlinky naposledy zalijeme a zbavíme je případných škůdců.
Co dělat když kaktus žloutne : Pamatujme si, že jim vždy spíše uškodí vlhko než sucho. Přebytečným vlhkem uhnijí kořeny, rostlina žloutne a chřadnutí jest zjevně viditelné. Nemocný kaktus vyjmeme z květináče, špatné kořeny odstraníme a necháme ho ležeti as 14 dní na slunečném a vzdušném místě – ovšem kde nemrzne.