Antwort Jaké maso na Boeuf bourguignon? Weitere Antworten – Jaké maso na hovězí po burgundsku
Coby maso používám hovězí loupanou plec. Ve vakuu ji třeba v Makru koupíte po dvou kilech neočištěnou a to je v tomto případě jedině dobře.Hovězí po burgundsku, francouzsky bœuf bourguignon, nebo bœuf à la bourguignonne je pokrm francouzské kuchyně, který tvoří hovězí maso dušené na červeném víně, často burgundském, a hovězí vývar, typicky ochucený mrkví, cibulí, česnekem a bylinkami bouquet garni a zdobený perličkovou cibulkou, houbami a slaninou.Hovězí na červeném víně neboli po burgundsku je nepochybně jedna z největších kulinářských lahůdek, kterou francouzští kuchaři po staletí vylepšovali do dokonalosti.
Co se dá uvařit z hovězího zadního : Hovězí zadní je částí, která je považovaná za jednu z nejhodnotnějších z hovězího. Sval obsahuje málo tuku a jedná tak o velmi libovou část. Maso se se skvěle hodí na přípravu plátků, dušení anebo ptáčků. Příprava trvá sice déle, ale maso se vám odmění a bude se dokonale rozpadat.
Co je burgundská hovězí pečeně
Hovězí maso se pomalu dusí s kořenovou zeleninou, bylinkami, česnekem, kořením a červeným vínem, až vznikne chuťově silná omáčka a v puse se rozpadající maso.
Jaké víno na hovězí po burgundsku : Doporučuje se suché červené víno, samozřejmě nejlépe burgundské. Nejčastěji kuchaři sahají po odrůdách Merlot, Cabernet nebo Pinot Noir. Chybu ale neuděláte se žádným kvalitním červeným.
Do kategorie hovězího předního masa se řadí líčka, krk, přední hrudí, vysoký roštěnec a pupek. Hrudí a pupek se hodí na pomalé pečení a dušení nebo na burgery. Vysoký roštěnec je skvělý na steaky i pečení. Hovězí líčka jsou pak specialitou, která si žádá delší tepelnou úpravu a kuchařský um.
Výraz „červené maso“ označuje hovězí, vepřové, jehněčí a kozí maso domestikovaných zvířat, včetně masa obsaženého ve zpracovaných potravinách a ve většině hovězích burgerů. Tento pojem nezahrnuje drůbež, zvěřinu ani vnitřnosti (dopad konzumace vnitřností a zvěřiny na riziko vzniku rakoviny ovšem znám není).
Které hovězí maso je nejlepší
Svíčková (Tenderloin)
Je považována za nejlepší část hovězího, což se odráží na ceně. Táhne se pod páteří zvířete.Hovězí maso – to je spousta partií, přičemž každá z nich se v hrnci nebo na pekáči chová trochu jinak. Na vaření omáček se hodí hovězí hrudí, vysoké žebro a kulatá nebo loupaná plec. Pokud maso nemá rovnoměrný tvar, nezapomeňte ho před vařením svázat kuchyňským provázkem.Na vaření používáme plec, hrudí, pupek, vysoké i nízké žebro. Na pečení je vhodná plec a kýta a na pečení po anglicku svíčková a nízký roštěnec, který je libovější než vysoký. Na minutky využíváme nízký roštěnec a především svíčkovou, která je žádána pro svoji vysokou kvalitu a jemnost.
Maso je měkké a pokud je šťávy dost, můžeme bourguignon zahustit tak, že rozdrobíme střídku bílé bagety do sítka, které ponoříme do omáčky a vařečkou střídku propasírujeme. Přidáme rajský protlak, ten dodá jídlu konečnou barvu a pokrm nepatrně zahustí.
Kdy se pije Svatovavřinecké víno : Tradice. Tradičně se první Svatomartinská vína otevírají 11. listopadu v 11 hodin na mnoha slavnostních akcích po celém Česku.
Jaké víno ke guláši : Jasnou volbou jsou zde vína z Argentiny a Chile, Malbec a Cabernet, případně Carmenere. K jídlům jako je hovězí po burgundsku, tradiční český guláš apod. se na druhou stranu hodí vína jemnější na třísloviny ale s vyšší kyselinou.
Jaké maso je nejlepší na hovězí guláš
Hovězí guláš se vaří zpravidla z kližky, karabáčku nebo krku, zkrátka z masa, které je hodně prorostlé tukem. Svědčí mu totiž pomalé vařené a tuk oddaluje vysušení. Dále do něj patří cibule, červená paprika, rajčatový protlak, česnek a další koření jako třeba kmín a pepř.
Nejlepší, nejemnější a zároveň nejdražší částí hovězího masa je svíčková. Je to ideální maso na minutky, případně na tatarák. Nad svíčkovou je v hřbetní části roštěnec. Tento druh masa se dělí na vysoký a nízký roštěnec.Do bílého masa se řadí zejména maso drůbeží (konkrétně kuřecí a krůtí). Kachní a husí maso je tučnější a spadá tedy spíše do masa červeného. Dále do kategorie bílého masa řadíme maso králičí a také ryby či mořské plody.
Proč je maso nezdravé : Vysoký příjem potravin živočišného původu jednoznačně souvisí s rostoucím výskytem degenerativních chorob, jako jsou srdečně-cévní onemocnění, rakovina, cukrovka, ledvinové nemoci a podobně. Nadbytek proteinů způsobuje třeba odčerpávání vápníku z kostí a zubů. Maso má i vysoký obsah cholesterolu.