Antwort Jak najít dobrého zaměstnance? Weitere Antworten – Jak najit dobreho zaměstnance
Jak najít dobré zaměstnance (a pak si je také udržet)
- Uvnitř firmy.
- Přes osobní doporučení
- Na pracovních portálech.
- Na sociálních sítích.
- Přes personální agenturu.
- Na úřadu práce.
I dobří zaměstnanci mají sebevědomí a je to samozřejmě jeden z motorů, který je žene dopředu – zároveň ale umějí odhadnout, kde leží jeho hranice. Dokážou přiznat, že se zmýlili, i ocenit zásluhy druhých nebo si od nich nechat poradit. A vědí, jak důležité je udržet v týmu kolem sebe harmonii.7 rad, jak nepřijít o nejlepší zaměstnance
- Komunikujte otevřeně, pravidelně a narovinu.
- Vysvětlete, jaký je cíl vaší cesty.
- Poskytujte pravidelnou zpětnou vazbu.
- Chvalte a oceňujte.
- Posilujte vztahy v týmu.
- Umožněte a podporujte vzdělávání zaměstnanců
- Buďte dobrým manažerem i lídrem.
Co si zaměstnavatel nesmí dovolit : Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.
Jak správně vybrat zaměstnance
Při výběru vhodného zaměstnance má zaměstnavatel jednotlivé uchazeče hod- notit z hlediska kvalifikace, nezbytných poža- davků i zvláštních schopností, které podle jeho požadavků a očekávání má zaměstnanec na dané pracovní pozici splňovat. Stanovení těchto požadavků je na rozhodnutí zaměstnavatele.
Kde hledat zaměstnance :
- Personální agentury – využít služeb personální agentury je určitě dobrý nápad. Obvykle platíte až za skutečné nalezení zaměstnance (poplatek se pohybuje řádově v jedno až dvojnásobku mzdy hledaného pracovníka).
- Inzeráty v novinách – nejstarší způsob hledání pracovní síly.
- Pracovní úřad – často opomíjená metoda.
- Podporujte otevřenou komunikaci.
- Nabídněte příležitosti pro růst a rozvoj.
- Podporujte pozitivní firemní kulturu.
- Zapojte zaměstnance do rozhodování
- Poskytněte jasné cíle a očekávání
- Uznání a odměňování zaměstnanců
- Podporujte vzájemnou spolupráci.
- Otevřete příležitosti pro socializaci.
4 tipy, jak efektivně motivovat své podřízené
- I při snaze členy týmu motivovat k nim přistupujte jako k unikátním, individuálním osobnostem.
- Podporujte u pracovníků jejich specifické silné stránky.
- Naslouchejte názorům svých podřízených a dodejte jim tak zdravé sebevědomí
- Zapomeňte na mikro-management.
Co nejvíce motivuje zaměstnance
Zaměstnanci musí cítit váš respekt, uznání, musí vidět, že jste si vědomi výkonů, které odvádějí a vidíte jejich tvrdou práci. Je přirozené, že každý člověk touží po uznání za svou práci. Díky tomu se totiž vytváří silnější pouto mezi zaměstnancem a společností.V praxi se můžete setkat s otázkami diskriminačního charakteru. Nejvíce se zaměstnavatelé dotazují na rodinný stav, počet a věk dětí, náboženské vyznání, nebo zda kouříte. Na tyto otázky nemusíte reagovat, případně můžete zaměstnavatele upozornit na jejich nevhodnost a irelevantnost.zaměstnavatel nesmí při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem (§ 12 odst.
zaměstnavatel nesmí při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem (§ 12 odst.
Proč si hledáte nové zaměstnání : Jednoduše řečeno, důvod, proč odcházíte ze současného zaměstnání může úzce souviset s tím, s jakou chutí a nasazením se vrhnete do nové práce. Bude chtít zjistit, co přesně vás motivuje a naplňuje, jaké jsou vaše dlouhodobé ambice a také jaký typ firemní kultury vám bude vyhovovat.
Na co si dát pozor při hledání práce : NA CO SI DÁT POZOR PŘI HLEDÁNÍ PRÁCE
- Posílejte životopisy pouze na pozice, o které skutečně stojíte. Pečlivě si pročtete pracovní inzerát a odpovězte si pravdivě, jak se vám daná pozice líbí.
- Prověřte si zaměstnavatele.
- Doba určitá x neurčitá
- Vysoké provize a variabilní složka mzdy.
- Forma spolupráce.
Co dělat když nemám zaměstnání
Pokud jste ztratili práci, registrujte se na úřadu práce v místě trvalého bydliště do tří pracovních dnů. Na první návštěvu se musíte dostavit osobně. S referentkou se lze dohodnout, že další návštěvy absolvujete na jiném úřadu práce v ČR – to pokud bydlíte jinde, než máte napsáno v občance.
Blogy
- Vědomí, že naše práce má smysl.
- Práce v pozitivní firemní kultuře.
- Uznání za tvrdou práci.
- Příležitost pro učení a rozvoj na pracovišti.
- Jasná kariérní cesta.
Jak řešit neshody v týmu
- – Určete základní příčinu. Zajímejte se, kde je příčina neshod vašich zaměstnanců.
- – Zůstaňte nad věcí. Pokud je za neshody zaměstnanců odpovědný nadřízený, měl by to uznat a omluvit se.
- – Zmírněte konflikty.
- – Najděte společnou řeč.
- – Dotáhněte svou snahu do konce.
Co dělat když nemám motivací : Dát si reálný cíl a nepřepínat se
Stanovte si předem cíl, pro který vám bude stát za to na sobě pracovat. Musí být dostatečně velký, aby vás motivoval a dostatečně reálný, aby vás neodradil. Já cvičím proto, že vypnu hlavu a odpočinu si od starostí.