Antwort Jak poznat prirodni perlu? Weitere Antworten – Jak poznat perlu
tvar a povrch pravé perly není dokonalý falešné perly bývají dokonale kulaté a hladké u falešných perel často dochází k odlupování barevného povrchu (zejména u dírky) pravé perly mají vysoký lesk a působí živě, pod lampičkou výrazně odrážejí světlo.Mezi nejdražší proto patří šperky z tahitských perel, vysoce ceněny jsou také krásně lesklé japonské perly Akoya a v neposlední řadě krásné zlaté perly jižních moří. V žebříčku pak následují sladkovodní bílé perly vysoké kvality.Umělé perly svým leskem připomínají sklo, jejich lesk je jen povrchový. I kvalitní pravé perly mají při bližším pohledu malé tvarové a povrchové nedokonalosti. Ty lze nejlépe spatřit pomalým otáčením perel mezi prsty.
Proč jsou perly barevné : Barvu perly ovlivňuje i prostředí, ve kterém se perlorodka nachází, zejména teplota vody, znečišťující látky a neposlední řadě i strava. Pro barevné hodnocení perel je velmi důležité rozlišit barvu a odstín, tedy nádech. Zlatá perla může mít nádech zelené či růžové.
Proč se tvoří perly
Přírodní perly vznikají, pokud do schránky mlže vnikne cizí tělísko – např. zrnko písku. To vyvolá obrannou reakci, která začne vylučovat perleťovou hmotu usazující se na cizím tělese. V jedné schránce může růst současně pouze jedna perla.
Jak provrtat perlu : Pokud vytváříme šperky, jako například perlové náušnice, perlové prsteny, nebo třeba perlové brože, je nutné perlu zasadit a zafixovat do nejčastěji stříbrného základu. K tomu používáme vysoce kvalitní vícesložková lepidla, která perlu, vždy zasazenou na trn, bezpečně zajistí, aby nedošlo k jejímu uvolnění.
Jihomořské perly jsou nejcennější a nejdražší ze všech kultivovaných perel na trhu. Většina bílých kultivovaných jihomořských perel se pěstuje podél severozápadního pobřeží Austrálie. Nazlátlé perly se kultivují na Filipínách a v Indonésii.
Tahitské perly
Jsou vzácné, luxusní a exotické a tvoří je ústřice Pinctada margaritifera, jejímž přirozeným prostředím jsou ostrovy ve Francouzské Polynésii a samozřejmě Tahiti. Velcí měkkýši produkují perly od 8 do 18 mm v celém barevném spektru (od bílých a krémových, po šedé, zelené a černé).
Jaký je rozdíl mezi přírodní perlou a kultivaci perel
Existují dva hlavní typy pěstovaných perel: sladkovodní a slané. Naturální perly – Drahé kameny nalezené v moři. Ústřední potápěči jdou na hladinu oceánu, aby našli přírodní drahokamy. Kultivované perly – Vytvořeno pomocí perlové farmářské techniky.Proces tvorby perly pak trvá v závislosti na podmínkách, teplotě vody a množství živin, od 2 do 6 let.Vrstva perleti se postupem času nabaluje na tento cizí předmět a vzniká perla. Čas vzniku perly závisí na druhu měkkýše, který ji produkuje a pohybuje se zpravidla od 6 měsíců do několika let.
Vrtání kamenů
Vrtáme diamantovými vrtáky, s vodním chlazením uvnitř vrtáku. Můžeme vrtat průměry výjimečně (0,7 – 0,8 – 1,0 mm) a standardně 1,2 – 1,3 – 1,4 – 1,5 – 1,6 – 1,7 – 1,8 – 2,0 – 2,2 – 2,5 – 2,6 – 3,0 – 3,5 – 4,0 – 4,3 – 5,0 – 5,3 – 5,6 mm.
Jak udělat diru do müsli : Pokud nemáte ruční vrtačku, stačí vzít do ruky vrták s průměrem 1 mm a dírku vyvrtat jen pomocí něj. Na mušli si naznačte místo, kde bude dírka a následně se pusťte do vrtání. Nejdříve vrtákem otáčejte ve směru hodinových ručiček. Po provrtání vrták vytáhněte otáčením proti směru hodinových ručiček.
Jakou cenu mají perly : Cena sladkovodních perel v kombinaci s jednoduchým stříbrným zapínáním je řádově od několika desítek EUR. Stejné perlové náušnice s říční perlou v bílém zlatě, už zvýší cenu perel od EUR 100 výše. Pokud budou náušnice zlaté a použita bude mořská perla Akoya, cena perel stoupne na několik set EUR.
Kde jsou musle s perlami
Sladkovodní mušle se nacházejí v jezerech, řekách a rybnících, zatímco mořské ústřice žijí v prostředí slané vody, jako je oceán. Sladkovodní perly: Sladkovodní perly jsou obvykle menší než mořské perly a dodávají se v širší škále tvarů a barev.
Přírodní perly vznikají, pokud do schránky mlže vnikne cizí tělísko – např. zrnko písku. To vyvolá obrannou reakci, která začne vylučovat perleťovou hmotu usazující se na cizím tělese. V jedné schránce může růst současně pouze jedna perla.Perly mívají bílou, stříbrnou, vodově modrou, krémovou, šampaňskou, žlutou až sytou, medově zlatou barvu a měkký lesk. Ve srovnání se všemi kultivovanými perlami je tvoří nejtlustší vrstva perleti.
Kde jsou mušle s perlami : Existuje mnoho různých druhů měkkýšů, ale dvě hlavní skupiny, které produkují perly, jsou sladkovodní mušle a mořské ústřice. Sladkovodní mušle se nacházejí v jezerech, řekách a rybnících, zatímco mořské ústřice žijí v prostředí slané vody, jako je oceán.