Antwort Jak psát přílohy? Weitere Antworten – Jak se píše příloha
Je-li příloha pouze jedna (přikládáme pouze 1 dokument), stačí napsat pouze slovo „Příloha“.Přílohy se uvádějí na samém konci práce. Jedná se o součásti práce, které není vhodné uvádět přímo v textu nebo to svým rozsahem nedovolují. Uvádějí se na nečíslovaných stranách. Každá příloha by měla začínat na nové straně.Přílohy se uvádějí návěštím „Příloha č. “ následovaným číslem přílohy a názvem přílohy. Přílohy se číslují arabskými číslicemi a uvádějí se v seznamu příloh. Stránky se číslují arabskými číslicemi, v zápatí, průběžně v celé práci.
Jak má vypadat seznam příloh : V seznamu příloh se uvádějí veškeré grafické práce, větší obrázky (např. fotografie, schémata, výkresy apod.), rozsáhlé tabulky a výkresy, které nejsou zařazeny v textu jako obrázky nebo tabulky.
Co jako přílohu
Nejčastěji se jako příloha podávají těstoviny, rýže, brambory nebo knedlíky. Všechny tyto přílohy lze připravit v mnoha variantách více či méně zdravých – záleží na konkrétním receptu. Stále více získávají na oblibě dříve spíše neznámé přílohy jako je kuskus, bulgur nebo quinoa.
Co to je příloha : Příloha je druh jídla podávaný k hlavnímu jídlu, kterému dodává především sacharidy.
Druhy příloh
- brambory. hranolky. bramborová kaše.
- Obilniny. rýže. kroupy, bulgur, oves (kaše), kukuřice, quinoa, kuskus, jáhly. knedlík (houskový, bramborový, noky) těstoviny. pečivo.
- luštěniny (např. čočka, hrách, fazole, sója)
- zelenina.
- houby.
Ve skupinovém rámečku ovládací prvky klikněte na Soubor jako příloha. V dialogovém okně Soubor jako příloha – vazba vyberte pole, ve kterém chcete uložit přílohu datového souboru a klikněte na OK.
Jak citovat Prilohu
Pokud citujeme pouze jeden ročník časopisu, pak se uvádí pouze citovaný rok vydání, popř. doplněn o ročník, pokud je tento údaj k dispozici. Pozn. Pokud citujete tištěný časopis, který je vydán i v elektronické podobě, tak na konec bibliografické citace můžeme uvést poznámkou o dostupnosti – “Dostupné také z:”.V citaci uvádíte doslovné znění svého zdroje a dáváte ho do uvozovek. Parafráze je naopak volným zopakováním myšlenek a do uvozovek se nedává. Pro obě ale platí, že je třeba původní text reprodukovat přesně. Tedy v citaci opravdu doslova a v parafrázi dodržet význam.Přílohy mají za úkol doplnit pokrm jak biologicky, tak i kaloricky. Při přípravě se snažíme vybírat šetrné tepelné způsoby, někdy se příloha může podávat i syrová, zvláště v poslední době, s tím jak se zvedla váha některých masitých výrobků, mnoho lidí si pokrm doplňuje pouze salátem, který zde plní roli přílohy.
Kromě brambor máme například spoustu druhů rýže. Další variantou jsou různé podoby rýžových nákypů. Zapomenout nesmíme ani na knedlíky, například houskový, bramborový, špekový či kynutý. Stále více získávají na oblibě méně známé přílohy jako je kuskus, bulgur nebo quinoa.
Co řadíme mezi přílohy : Druhy příloh
- brambory. hranolky. bramborová kaše.
- Obilniny. rýže. kroupy, bulgur, oves (kaše), kukuřice, quinoa, kuskus, jáhly. knedlík (houskový, bramborový, noky) těstoviny. pečivo.
- luštěniny (např. čočka, hrách, fazole, sója)
- zelenina.
- houby.
Jak vložit přílohu do Wordu : Ve skupinovém rámečku ovládací prvky klikněte na Soubor jako příloha. V dialogovém okně Soubor jako příloha – vazba vyberte pole, ve kterém chcete uložit přílohu datového souboru a klikněte na OK.
Jak formátovat obsah
Formátování textu v obsahu
- Přejděte na Reference > Obsah > Vlastní obsah.
- Zvolte možnost Změnit.
- V seznamu Styly klikněte na úroveň, kterou chcete přizpůsobit, a potom klikněte na Změnit.
- V podokně Úprava stylu si nastavte požadované změny.
- Kliknutím na OK změny uložíte.
Způsoby převzetí původního textu:
Přímá citace (citát) – část textu převzatá doslova, pro odlišení od textu vlastního se citát píše kurzívou (nebo jiným typem písma) a dává se do uvozovek, následuje odkaz na původní pramen. Přímé citace používejte v práci co nejméně, lepší je parafrázovat.Pokud jde o novou terminologiii nebo nový pohled na již používanou terminologii citujte. Nemusíme citovat (pkud jsou poprvé uveřejněny v daném textu): vlastní myšlenky, vlastní analýzy, výpočty, popis výsledků vlastních pokusů či pozorování. Pokud jsme je ale již někde publikovali, musíme sami sebe ocitovat.
Jak má vypadat citace : Citace se řadí abecedně (nejprve názvy s číslem na začátku, poté písmena). V případě více děl jednoho autora řadíme díla podle roku vydání – nejmladší díla jsou uvedena jako první. Na jednotlivé dokumenty odkazujeme číslem poznámky a citace samotné uvádíme v poznámce pod čarou.