Antwort Jak reagovat na kritiku? Weitere Antworten – Jak přijímat konstruktivní kritiku
Při konstruktivní kritice se zaměřte na pozitivní věci. Neútočte osobně, vždy buďte objektivní. Pamatujte, že účelem je pomoci vašemu spolupracovníkovi a kolegovi, aby se ve svých úkolech ještě více zlepšil. Kritiku vždy zakončete něčím pozitivním!Kritik (z řeckého κριτικός, kritikós – ten, kdo rozlišuje, nebo též ze starořeckého κριτής, krités – soudce) je osoba, která dává k dispozici posouzení, analýzu, interpretaci, nebo pozorování určité skutečnosti. Kritikem může být také nazýván ten, který nesouhlasí s objektem kritiky, či mu oponuje.Klidně se párkrát zhluboka nadechněte, než na kritiku odpovíte. 2. Zachovejte klidný tón hlasu a nenechte se vytočit. To je reakce, na kterou kritizující může natěšeně čekat.
Jak čelit kritice : Jak krotit emoce a čelit urážlivé kritice
- Ignorujte poznámky, které mají být "návnadou" Rozpoznejte je a odmítněte se takové hry účastnit.
- Rozpoznejte ponižování, jako zkoušku síly ega.
- Odmítněte "taktiku urážek"
- Vytvořte si vnitřní humor.
- Když urážka vyrazí dech, získejte čas na rozmyšlenou.
- Urážlivou poznámku si zapište.
Jak pracovat s kritikou
Kritiku je dobré vyslechnout. Má-li váš nadřízený či kolega k vaší práci výhrady, věnujte mu pozornost. Nesnažte se kritice bránit, dokud ji zcela nevysloví (a dokud si svou reakci nepromyslíte). Kritické hodnocení proto nepřerušujte a nesnažte se druhou stranu sami kritizovat.
Jak správně kritizovat : Oceňujte naše schopnosti a promyšlenost našich řešení, ale říkejte to jasně, stručně a bez emocí. Vyjádřete podstatu a nezacházejte do zbytečných detailů. Kritiku nepotřebujeme, máme v sobě vlastního vnitřního kritika. Chybu vnímáme a štve nás, že jsme na to nepřišli sami.
Zatímco kritika kritizuje čili pouze hledá chyby, recenze opravdu solidně hodnotí, chválí i kritizuje. “ „ Cílem kritiky je zjistit klady a zápory posuzovaného jevu, jednání, díla, odstranit nedostatky. Recenze je útvar blízký kritice,…
Konstruktivní kritikou se myslí kritika, která přináší hodnotu. Pomáhá zaměstnancům zlepšovat se. Spočívá v jasném sdělení, co je třeba zlepšit a navržení možností jak na to.
Jak se prestat kritizovat
Tady je několik základních bodů, díky kterým můžete přestat být otravným kritikem:
- 1) Sledujte své myšlenky.
- Přečtěte si také: 7 hlavních problémů ve vztazích a jak je řešit.
- 2) Měňte své myšlenky.
- 3) Přijímejte druhé
- 4) Milujte druhé
Zpětnou vazbu vždy předávejte mezi 4 očima. Zpětná vazba by měla vyústit do dialogu. Zaměstnanec musí dostat prostor vyjádřit se k feedbacku, přiblížit Vám svůj názor na věc, případně příčinu určitého chování či řízení. Rozhovor by měl končit návrhem řešení situace, na kterém se společně shodnete.Kritizujte podřízené konstruktivně
Nejrozumnější cestou, jak mu něco vytknout a nezbavit ho přitom pracovní motivace, je konstruktivní kritika. Zaměstnanci vysvětlete, kde udělal chybu. Zároveň se ale spolu s ním snažte nalézt řešení, jak problém odstranit a vyhnout se mu i do budoucna.
U negativních recenzí je důležité pojmenovat jádro problému a navrhnout řešení
- Zachovejte klid. Reakcí na kritiku je často protiútok, což se v PR rovná katastrofě.
- Poděkujte. I negativní hodnocení je pro vás cenným zdrojem informací.
- Pojmenujte problém.
- Navrhněte řešení.
- Konverzaci přesuňte do soukromí.
Jak odpovidat na recenze : Odpovídání na recenze ve Vyhledávání a v Mapách Google
- Na počítači přejděte do Map Google nebo použijte Vyhledávání Google. Mapy Google: Vpravo dole klepněte na Firma. Vyhledávání Google: Do vyhledávacího pole zadejte název své firmy.
- Klikněte na Recenze.
- U recenze, na kterou chcete reagovat, klikněte na Odpovědět.
Co je konstruktivní přístup : Konstruktivistický přístup vychází ze skutečnosti, že vědění a vzdělanost se netvoří mechanickým skládáním poznatků. Utváří se základní poznávací struktura /asimilační schémata/, což je vlastně jakási síť /osnovy činností/ ústředních bodů, které kolem sebe vytvářejí určitá pole, která se prostupují a překrývají.
Kdo nesnese kritiku
Kdo je to manipulátor
Manipulátor záměrně a cíleně usiluje o převahu nad vámi. Snižuje sebevědomí protistrany, snaží se ji znejistit a vyvolat pocit viny.
Zpětná vazba by se měla zaměřit na chování, a ne na to, jak někdo vypadá, jak smýšlí, kdo je nebo čemu věří. Je důležité vyhýbat se komentářům namířeným na osobnost, inteligenci nebo jiné osobní identifikátory a místo toho udržovat konverzaci zaměřenou na situaci, která vyžaduje zlepšení.Proč je podávání zpětné vazby tak důležité Zpětná vazba je to, co nás v životě může dále rozvíjet. Každý den získáváme zpětné reakce na naše jednání ze svého nejširšího okolí. Na základě informací z těchto reakcí se může formovat naše osobnost a náš přístup k okolnímu světu.
Co si zaměstnavatel nesmí dovolit : Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.