Antwort Jak Redit fermež? Weitere Antworten – Co rozpouští fermež
Z povrchu je možné její odstranění prakticky pouze umytím vhodným ředidlem, např. ředidlem S6005. V případě silnější vrstvy na povrchu můžete zkusit i odstraňovač starých nátěrů jako je P8214 .Lněný olej na dřevo: skvělý pro oživení a restaurování
Fermež naneste štětcem nebo hadříkem a po několika minutách setřete přebytek. Fermež doporučujeme ředit ředidlem ADLER Adlerol (max. 30 %). Po 24 hodinách je vrstva lněného oleje na dotek zaschlá, úplné vytvrzení ale probíhá až po několika dnech.Lněná fermež se využívá jako pojivo při výrobě barev nebo také historicky k přípravě olejových směsí a přípravků (nejčastěji s přísadou ředidel, kovových sušidel a jiných rostlinných olejů) pro povrchovou úpravu dřeva. Tradičně byly tyto oleje zahřívány v horké vodní lázni a poté se horké nanášely na dřevo.
Jak dlouho schne fermež : Přípravky s fermeží vytvrzují (schnou) zpravidla několik dnů až týdnů. Jejich výhodou je, že neuzavírají dřevo a umožňují mu přirozeně „dýchat“.
Jak Redit fermež
Ředění: cca 10:1 až 10:3 terpentýnem nebo pomerančovým olejem. Vydatnost: 1L přípravku na bázi fermeže vystačí přibližně na 12-15 m2 ošetřované plochy při prvním nátěru (záleží na savosti podkladu), při druhém nátěru je vydatnost větší. Doba sušení: <24 hod.
Jak zvýraznit kresbu dřeva : Pro měkké dřevo se hodí lazura
Jsou silně pigmentované, transparentní a zvýrazňují přirozenou kresbu dřeva. "Existují v klasických barevných odstínech, případně je možné si přesný odstín nechat namíchat na míru,“ vysvětluje Monika Linghartová, odbornice na barvy a laky z projektových marketů HORNBACH.
Fermež (též lněná fermež) vzniká tepelnou úpravou lněného oleje a používá se jako pojivo v barvách nebo i samotná pro povrchovou úpravu dřeva. Lněný olej zahříváním polymerizuje a oxiduje, čímž houstne a zkracuje se jeho doba zasychání.
První olejování dřeva
Před natíráním musí být dřevo suché, vhodně opracované a zbavené prachu, mastnot, vosků a jiných nečistot. Počet vrstev oleje přizpůsobíme savosti dřeva. Další vrstvu nanášíme až po zaschnutí předchozí vrstvy. Doba schnutí se při nízkých teplotách a/nebo vysoké vlhkosti vzduchu prodlužuje.
Čím nahradit fermež
Nátěr chaty
Dobrý den, Lovoferm byla původem lněná fermež, můžete jej nahradit výrobkem UNIBAL FERMEŽ LNĚNÁ P6420.Malování akrylovými barvami a fixami na dřevo je skvělým způsobem, jak oživit dřevěné výrobky, dodat jím barevnost a osobní dotek. Akrylové barvy jsou výbornou volbou pro malování na dřevo, protože se s nimi pracuje jednoduše, rychle schnou a nabízejí širokou škálu barev. Akrylové fixy pak umožňují dodat detaily.Čerstvé dřevo je potřeba co nejrychleji zpracovat.
Na to je nejlepším pomocníkem řetězová pila. Pro porcování kmenů a větví jde použít i kotoučovou pilu s kolébkou. Samozřejmě můžete dřevo řezat i ruční obloukovou pilou, nejlépe s korunkovým zubem na vlhké dřevo na plátku.
Jako olejová složka se nejčastěji používal lněný olej nebo fermež, což je lněný olej zahřívaný na cca 180° Celsia. Zahřátím dojde k vyloučení některých složek, což vede k urychlení zasychání. Fermež zasychá cca tři dny, zatímco lněný olej až 28 dní.
Kolik vrstev oleje na dřevo : Správná aplikace přírodního oleje je základ úspěchu
Poté nechte povrch 30 minut „odležet“, aby dřevo nasálo olej. Následně olej rozetřete po celém povrchu hadrem a jeho přebytečné množství odstraňte. V případě potřeby po 1–2 hodinách aplikujte druhou vrstvu oleje. Dvě vrstvy poskytují optimální ochranu dřeva.
Jaký je rozdíl mezi temperou a akrylem : Rozdíl mezi temperami a akrylovými barvami je přibližně stejný jako mezi vodovkami a akvarelovými barvami. Tempery jsou řidší a méně krycí. Jsou na vodní bázi, mají velmi dobré krycí vlastnosti, rychle schnou, ale po zaschnutí je možné opět je rozmýt. „Jsou levnější variantou než barvy akrylové.
Jaký kotouč na řezání dřeva
Na podélné řezání měkkého i tvrdého dřeva se hodí pilové kotouče pro podélné řezání, které jsou dobrou volbou i pro vícelisté rozmítací stroje. Upínací otvory pilových kotoučů upravíme podle vašich potřeb. Do náročnějších podmínek jsou vhodné popouštěné pilové kotouče.
Diamantový pilový kotouč s předřezem nařezává horní vrstvu materiálu* a zajišťuje řezy bez otřepů na obou stranách. Díky tomu se perfektně hodí pro dřevotřískové desky s povrchovou vrstvou nebo dýhované dřevotřískové desky. Díky dvěma diamantovým zubům se podaří řezy bez otřepů i u obtížně opracovatelných materiálů.dub) a vysoká spotřeba oleje (staré nebo hodně nasákavé dřevo) mohou dobu schnutí významně prodloužit. Olej potřebuje k úplnému vytvrzení cca minimálně 1 až 4 týdny.
Jak napustit dřevo olejem : Postup napouštění dřeva (u všech olejů či směsí):
Olej nanášejte nejlépe štětcem, popř. válečkem, houbičkou nebo hadříkem. Po uplynutí alespoň jedné hodiny od aplikace setřete přebytečný olej (či směs) savou tkaninou nebo papírovým ubrouskem. Po více než 1 dni aplikujte další nátěr.