Antwort Jaké rostliny do Aerária? Weitere Antworten – Co dát do skleněné koule
Ideální jsou na pěstování tillandsií a bromélií, neboť žijí ze vzdušné vlhkosti. V těchto skleněných dekoracích se bude také dařit mini orchidejím, masožravých rostlinám, sukulentům a kaktusům. Do aerárií se ale může zasadit jakákoliv rostlina, pokud to její vzrůst a nároky dovolují.Postup, jak na osázená aerária:
- Začněte kvalitní drenáží na dně aerária.
- Pokračujte nanesením vrstvy vhodného substrátu, a to přímo do připraveného důlku.
- Vyjměte rostlinu z původního obalu a zbavte ji přebytečného substrátu.
- Povrch substrátu buď zasypejte další várkou dekoračního písku, nebo ho zakryjte mechem.
Na dno nádoby dejte keramzit nebo dekorativní štěrk a přisypte zeminu. Zasaďte rostlinu, dobře zakryjte kořeny, substrát kolem přimáčkněte a zalijte. Povrch dozdobte kamínky, lasturami, pískem nebo jak vás momentálně napadne. Mech se hodí k pokrytí substrátu, který nemá tolik vysychat.
Jak se starat o Florarium : Jak pečovat o otevřené vlhkomilné florárium
Péče spočívá jak v kontrole vlhkosti, tak v kontrole jejich čistoty. Pečlivě odstraňujte plesnivějící odumřelé zbytky rostlin aby se v teráriu nerozšířila plíseň. Pokud se vám zdá substrát sušší, což skrz sklo lze jednoduše poznat, dolejte do terária opatrně trochu vody.
Jaké rostliny do malého akvária
Stejně tak naplánujte vzhled akvária včetně dekorací a rozmyslete si, jaké rostliny chcete v akváriu mít. Pro začátečníky jsou vhodné především rostliny druhu Anubias, Microsorum pteropotus, rostliny rodu Cryptocoryne a mechy.
Jak sázet rostliny do akvária : Sázejte je několik cm od sebe. V případě jemnolistých stonkových rostlin můžete vzít několik stonků dohromady do pinzety a vložit je do substrátu. Velice důležité je umísťovat takto rostliny pod úhlem. Pokud byste je umístili do substrátu svisle, okamžitě by vyplavaly na hladinu.
Aby terárium dobře fungovalo, musíte mu vytvořit poctivý základ. Jednotlivé části tvoří drenážní vrstva, substrát, aktivní uhlí, rašeliník a pak dle druhu terária také vrchní část. U vlhkomilných terárií je to většinou mech, u těch suchomilných písek nebo drobné kamínky.
U krátkých a širokých zahrad je dobré zdůraznit delší osu. Zahradě tak dodáte větší hloubku. Dělící prvky v prostoru zahrady, například pergola, dodají zahradě určitou strukturu a opticky malou zahradu zvětší. Využijte stěny domu pro pěstování kordónového ovoce nebo popínavých rostlin, ušetříte tím spoustu místa.
Co zasadit do skleníku
Pro pěstování ve skleníku se hodí zejména košťálová a listová zelenina, jako jsou salát a kedlubny, a také lilkovité rostliny jako jsou rajčata, lilek a papriky. Pod sklem lze ale skvěle pěstovat i bylinky, jako je bazalka, řeřicha, nebo i okurky.Jakým rostlinám vyhovuje stín
- Kerblík třebule. Kerblík se často využívá v kuchyni.
- Libeček lékařský Libeček má své uplatnění v kuchyni i v lidovém léčitelství.
- Kozlík lékařský Jeho květy nejdříve příjemně voní, později však páchnou.
- Kostival lékařský
- Máta peprná
- Šalvěj lékařská
- Bergenie.
- Srdcovka.
Vlhkomilné kokedamy stačí zalévat zpravidla jednou týdně, kokedamy nenáročné na zálivku postačí zalít i jednou za 10 – 14 dní.
Hydroponické rostliny zakoupené u nás, jsou zasazené v plastových květináčích a keramzitu. Takto je stačí vložit do okrasného obalu, dosypat keramzitem a přidat vodoznak. Tento systém dvou nádob je pro hydroponii ideální. Také je ale možné rostliny zasadit rovnou do obalu, zasypat vhodným substrátem a použít vodoznak.
Co se dá chovat v malém akváriu : 20–30l akvárium – je ideální pro tyto druhy ryb – parmička duhová, neonka černá, neonka červená, dánio, parmička duhová či paví očko. Tyto druhy akvarijních rybiček se ale nejlépe cítí v hejnu, proto si do malého akvária pořiďte maximálně 2 druhy ryb.
Co dát do malého akvária : Ryby vhodné do malých akvárií
Dovolím si uvést malý a jistě i neúplný výčet druhů, které považuji za vhodné do malých akvárií: jsou jimi rasbora trpasličí (Boraras maculatus), šikmostojka černopruhá (Nannostomus eques), drobnoústka trpasličí (Nannostomus marginatus), malí čichavci rodu Colisa – např.
Kolik rostlin má být v akváriu
V některých na pohled jednodušších layoutů si vystačíš se dvěma – třemi druhy rostlin. Běžné je použití 6 až 8 druhů. V propracovaných layoutech můžeš najít však 10, 12 a více druhů. Počet druhů a samotných kusů použitých rostlin je samozřejmě závislý také na velikosti akvária a plochy, kterou chceš osadit.
Pro začátečníky jsou vhodné především rostliny druhu Anubias, Microsorum pteropotus, rostliny rodu Cryptocoryne a mechy. Jestliže si pořídíte rybičky, které se rostlinami živí, pak jsou jimi nejvíce ohrožené druhy rostlin, které mají měkké listy a stonky (například. Egeria).Z dalších rostlin se do terárií hodí Selaginella, Adiantum, Pteris, Asplenium, Nephrolepis, Anthurium, Tradescantia, Philodendron, Hedera, Scindapsus, Peperomia, Platycerium, Ficus pumila, Fittonia, Chlorophytum.
Jaké rostliny do terária pro chameleona : Dno terária vystelte substrátem připomínajícím přirozený biotop chameleonů – ideální je písek smíchaný s rašelinou. Dále přidejte živé rostliny, které pomohou vytvořit ideální mikroklima v teráriu (např. dracény, potos, fíkus, kalatea, bromélie, ibišek…) a dekorace jako jsou různé kameny či kořeny.